7.1 34 hindajat

Hapsal Dietrich
http://www.haapsalukohvik.ee/

Kohvik Haapsalus, Karja 10. Lisas Kardinal 23.05.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Hapsal Dietrich on, nagu ma kuulnud olen, kohalike seas armastatud koht, kuid laudades kuulis muidugi päris palju ka võõrkeeli. Tõsi, ühed lahkusid mu kõrvallauast selle peale, kui teenindaja märkis, et kolme rooga ei ole, millest ühte oli plaaninud võtta üks, teist teine turist. Seda aga ikka juhtub, et toit saab otsa ja pigem on see märk, et kasutatakse värsket toorainet.

Hapsal Dietrich asub peaaegu Müüriääre kohviku vastas; sinna ümbrusesse on üldse rohkelt uusi söögikohti tekkinud, aga eks see ole ka peatänav ning Piiskopilinnuse vahetu lähedus, mis sinna söögikohakesi järjest tekitab.

Suvel saab istuda ka rohkete lilledega ääristatud terrassil, mis on kaetud suurte kandiliste ja viisakate varjudega, mida läheb vaja nii päikse- kui vihmakaitseks. Ise käisingi suure vihmaga söömas ning midagi mulle pähe ei sadanud.

Hapsal Dietrich Haapsalus asukoht

Sees palju ruumi ei ole ning lauad-toolid on paigutatud nii, et see vähene ruum võimalikult palju inimesi mahutaks. Letist näeb pakutavaid kooke ning saab tutvuda teevalikuga. Tualett on kena ning viisaka nüansina leiab sealt isegi korvitäie kuivi mähkmeid, et vajadusel lapsel vahetada. Laste söögitoole on aga ainult kaks, neist üks oli katki.

Hapsal Dietrich Haapsalus

Teenindus oli väga hea. Viisakas, tähelepanelik, abivalmis ja sõbralik, millegi osas nuriseda pole põhjust.

Söökidest sai proovitud kitsejuustusalatit, mis maitses väga hästi. Kitsejuust oli kergelt praetud ja väga maitsekas, lihtsatele paari erinevat sorti salatilehtedele oli puistatud kõrvitsaseemneid ning sinna juurde kastmeks (ja kahtlemata ka iluks) mustsõstrapüreed pigistatud. See magushapukus sobis sinna imehästi. Seega oli toit iseenesest väga lihtne ja maitsev.

Hapsal Dietrich Haapsalus kitsejuustu salat

Edasi valge veini kastmes sinimerekarpide juurde. Neid oli paras ports ning need serveeriti eraldi kausiga, kuhu karbid panna ning paraja portsu kätepuhastusrätikestega.
Karbid maitsesid üldiselt head, kuid oleks võinud veidi hapukamad olla. Selle jaoks oli küll toiduga kaasas veerand, või isegi vähem sidrunit, kuid sellest jäi selgelt väheks. Seda valge veini hapukust oleks tahtnud rohkem tunda.

Hapsal Dietrich Haapsalus sinimerekarbid valge veini kastmes

Magustoiduks võtsin rummikoogi, mis tavapärasele ümmargusele kujule vastupidiselt oli saanud hoopis lapiku vormi ning maitses parem kui ükski rummikook, mida ma senini söönud olen. Kuidagi väga pehme ja ehkki magus ja rammus, ei mõjunud see ülemääraselt sellisena, nagu vahel rummikookidega juhtub.

Hapsal Dietrich Haapsalus magustoit dessert

Hapsal Dietrich on päris meeldiv söögikoht.”

01.08.2014 08:42 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 01.08.2014 08:48
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.haapsalukohvik.ee/ Hapsal Dietrich arvustusi (review)Otsi Google abil: hapsal dietrich (review)