Partner:
6.9 15 hindajat

Ford Focus (2008-)

R-4, diisel, 1753 cm3 mootor, võimsus 85 kW (115 hj) 3700 p/min. Lisas Autoleht 27.01.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“ui rääkida fototerminites, pole uuendatud Ford Focuses ebateravaid alasid.

Põhjalikult uuendatud disain räägib sama keelt, mis Mondeolgi. Isegi loomult kõige ebasportlikuma keretüübi universaali puhul teatab Focuse kehakeel, et sõitmine pole talle ükskõik. Vormid ei peta, Focuse sõiduomadused kuuluvad klassi tippu.

Uue mudeli praktilised kasutusomadused pakiruumi mahu ning sõitjateruumi funktsionaalsuse tähenduses ei jäta norimisruumi nagu hinnad ja baasvarustuski. Odavaima Focuse, kolme uksega ja 1,4liitrise bensiinimootoriga saab kätte 206 900 krooni eest, kuid hinnas sisalduvad lisaks elementaarsele näiteks stabiilsuskontroll, kaheksa turvapatja, udulaternad, kuue kõlariga CD-raadio, konditsioneer, esilaternate pesur ja esiistmete soojendus.

Prooviautol olnud 1,8liitrise turbodiisli 115 hobujõudu ja 280 njuutonmeetrit võimaldavad vilkaid möödasõite ning odavaid kilomeetreid. Keskmiseks kütusekuluks märgitakse 5,3 liitrit sajale kilomeetrile, maanteel koguni 4,4.

Viiekäigulise manuaalkäigukasti valits liigub täpselt ja käigud lülituvad konkreetselt. Kuuekäiguline oleks aga veelgi parem. Nimelt tekivad käigukasti ja mootori kokkumängus mõningad ebakohad, kus sama käiguga jätkamiseks tunduvad pöörded juba veidi ebasobivalt kõrged, järgmiseks aga madalavõitu. Probleem ei ole muidugi suur, pigem oleks see peenlihv mootori ja käigukasti teineteisemõistmises.

Vedrustus on ülesannete kõrgusel nii käänulisel asfaltteel tempokal sõidul, ebatasasel asfaldil kui ka auklikul kruusateel ukerdades.

PLUSSID:
Disain, juhitavus, mugavus, hind ja varustus

MIINUSED:
Viiekäigulise manuaalkäigukasti kokkumäng mootoriga

KOKKUVÕTE:
Kindla juhitavusega, praktiline ja mugav pereauto”

27.01.2011 09:22 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Ford Focus (2008-) arvustusi (review)Otsi Google abil: ford focus (2008-) (review)