Partner:
9.6 18 hindajat

Audi A4 Allroad Quattro

Alates 2009. Mootor: V-6, diisel, 2967 cm³, Võimsus: 176 kW (240 hj) 4000–4400 p/min, Pöördemoment: 500 Nm 1500–3000 p/min, Käigukast: seitsmekäiguline automaatkäigukast, Tippkiirus: 236 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 6,4 s, Kütusekulu(l/m/k): 8,7/6,1/7,1 l / 100 km. Lisas Autoleht 27.04.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Audi A4 allroad quattro vastab kõige täpsemini nende vajadustele, kel tarvis peale asfaldi tihti sõita ka kruusateedel või hoopis katteta teedel.
Selline väide kõlbaks justkui iseloomustama kõiki nelikveo ja kõrgema kliirensiga autosid. Kõlbabki, kuid A4 allroad suudab erinevatel teedel esiplaanile asetuvad omadused välja käia eeskujulikult tasakaalustatult ning esineda tasemel kõigil kolmel.
Audi A4 allroad quattro mootorivalik koosneb kolmest võimalusest: 211hobujõuline bensiinimootor ning 170- ja 240hobujõulised diislid. Viimane, prooviautot käitanu, töötab vaikselt ja viimistletult, on valmis jõulisteks sööstudeks, kuid suudab samas läbi ajada mõõduka kütusekuluga. Koostöös seitsmekäigulise S tronic otselülitustega käigukastiga kiirendab see auto paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruseni 6,4 sekundiga, keskmiseks kütusekuluks teatab tootja aga 7,1 liitrit sajale kilomeetrile.
500njuutonmeetrist pöördemomenti käsutab juht juba alates 1500 pöördest minutis kuni 3000ni. Mootor paistab silma äärmise paindlikkusega, käikude ülekandesuhted ning jõuallikas mängivad laitmatult kokku nii maanteesõidul kui aukudes ukerdades.
Loomulikult toonitab allroadi disain auto maastikuvõimalusi, kuid liiale siiski ei minda. A4 allroad jätab tavamudelist jõulisema mulje, kuid ei muutu robustseks. Kerekuju ei muutu töntsiks, nagu vahel maastikusõiduelementide lisamisega juhtub, pigem vastupidi: allroadi joontes leidub enamgi hoogu kui tavauniversaalis.
Sõitjateruumis ootavad ees kvaliteetsed materjalid ja eeskujulik koostetöö. Mõnevõrra kukub üldisest ansamblist välja ukselülitipaneelide plast, kuid see märkus balansseerib juba norimise piiril. Sisemusele lisab avaruse tunnet hiiglaslik klaasist katuseluuk (lisavarustus, hind 23 500 krooni).
490liitrist pakiruumi saab hõlpsalt tagaistmete arvelt suurendada. Mõeldud on ka sellele, et allroadi kasutaja kandam ei pruugi alati olla kõige puhtam: vastavalt sellele tuleb keerata põhjamatil ülespoole sobivam külg.
Auto sattumise maastikule tuvastab vastav süsteem ning häälestab vastavalt ka elektroonilise stabiilsuskontrolli. Amortisaatorite ja roolisüsteemi ümberhäälestuse eest vastavalt sõiduoludele või juhi soovidele hoolitseb Drive Selecti nimeline seadistuspakett.

Miinused: hind
Plussid: disain, sõiduomadused erinevatel teedel, mugavus, juhitavus, nelikvedu

Kokkuvõte: praktiline ja stiilne auto, mis maksab paraku väga palju”

27.04.2010 21:33 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Audi A4 Allroad Quattro arvustusi (review)Otsi Google abil: audi a4 allroad quattro (review)