- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
115.
Onu Bella "Dekameron"
Onu Bella
Autor ja tema reisikaaslane on moodsad inimesed, kes otsivad võimalusi hinge- ja meelepuhastuseks ning kiikavad tänu autori elupagasile ja -kogemusele ka minevikku. Just vaade minevikku – läbi Onu Bellaks olemise prisma – moodustab teose selgroo. Autor võtab endale jutuvestja rolli ning kohati tundub, et tal pole aega lõpmatult flirtida lausvalede ja fantaasialennuga. Raamatu vahel on CD “Onu Bella parimad palad”. Peeter Oja: “See raamat on eriline mitte ainult ajalookäsitluse, vaid ka värvikate kirjelduste poolest, mis annavad aimu, kuidas eesti inimesed XX sajandi lõpus oma meelt lahutasid.” Mart Juur: “See raamat on nagu India ilma kõhulahtisuseta, Egiptus ilma terroristideta, Kreekamaa ilma eurota. See on rännak sinus eneses.”
Lisas Marge-Elin Roose 19.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
116.
Otsingute aastad: sündmused, meenutused ja mõtted
Vambola Raudsepp
Aastakümneid Tartu ülikooli majandusteaduskonnas professorina umbes kolmele tuhandele üliõpilasele rahanduse tarkusi õpetanud Vambola Raudsepa meenutused oma vanematest ja esivanematest, lapsepõlvest, kooli- ja tööaastatest. Teksti mitmekesistavad teadusfilosoofilised mõtted ning genealoogilised ja koduloolised andmed. Omaette väärtuseks on raamatule lisatud sada elukogemusel põhinevat mõttetera.
Lisas cantabile 21.03.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
117.
Out of Office ehk Aasta kontsakingadeta
Merit Raju
Lugu Eesti naisest, kes võtab end töölt vabaks, et teha seda, mida ta tegelikult tahab. Nii abistab ta põhumaja ehitamisel, müüb Pärnus keraamikat, sorteerib Austraalias postkaarte, sukeldub Lõuna-Hiina meres, seikleb Laoses ja proovib ära taluelu Võrumaal.
Lisas karuelevant 12.02.2010
“Ma võtsin selle raamatu lugemiseks puhtalt seetõttu, et teada saada, mis põhjusel see bestselleriks on saanud. Ühesõnaga eelarvamused, eelarvamused... Tulemuseks oli 6/10. Pole põhjust muretseda, ma olen nimelt hirmnõudlik lugeja. :)
Mulle meeldis autori esmapilgul naiivne arusaam "maailma asjade toimisest". Süüvides igati eluterve, selliselt mõtlevaid inimesi võiks märksa enam olla.
Mul on hea meel, et ta jõudis sinna, kuhu ta jõudis, ning ei surunud enda veendumusi peale: sugugi mitte igaüks ei saa seda ette võtta, mida tema, sest puudub selline puhver. Hea, et ta lähtus raamatut kirjutades endast.
Ning tore oli ära tunda, et mu enda elu on rikas sellistest pisikestest asjadest, mille tema alles sellel vabal aastal avastas: tean, kuidas lõhnab kuivatatud nurmenukk (ja ka ahjus alles kuivav), mil moel ragiseb kuuvanune lumi, kui karune on märg koerakasukas, kuidas piilub puude vahelt hilisnovembri päike jne. Ehk on sellest raamatust silmade avamise abi neile, kes on selle kõik lapsepõlvest unustanud ... või, nagu siinsel juhul, pole seda kunagi kogenud-tundnudki (selline mulje mul autorist jäi).
Miinustest: sõna "öko" veidi liiga lõtv kasutamine (ja kohati küsitavgi), veidi liiga lohvakas toimetamine (rohkelt mõttekordusi; palju ingliskeelseid tsitaatsõnu, eriti võõristav oli nendega kohtuda siis, kui need olid võru keelega vaheldumisi; mitte kõige korrektsem ortograafia; kohati loo n-ö venitamine, st tekst vajanuks palju tõsisemat läbitöötamist).
Üldiselt täitsa okei lugemine. Minevikku suunatud teostes sõnade mängu ja tõesti Kirjaniku (sic!) mõtteid nautida armastavatele inimestele soovitaksin aga Lauri Sommeri "Räestu raamatut". Vapustav teos!”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
118.
Paleontoloogi päevaraamat
Kristiina Ehin
„1980ndatel olen Rapla tüdruk, keda on hakanud huvitama paleontoloogia. Eelajalooliste isendite uurimine täidab mingil määral musti auke, kus võinuksid olla mu juured. Porgandipeenras tuhnides leian karvase ninasarviku lõualuu ning Rapla kirikaiast märke seal kunagi mäletsenud mammuti- ja ürgveisekarjast. Vanaisa eest pean varjama oktoobrilapse märki, koolis aga ei tohi iitsatadagi, mida kõike kodus loetakse ja räägitakse. Olen kooli ja kodu vahel nagu jäässe külmuv pardipoeg, kes proovib viimast vaba veesõõri enda ümber lahti hoida. Aga ajastud vahetuvad äkki nii suure hooga, et kui poleks harjumust vana päevaraamatut pidada, võiks arvata, et on möödunud mitu elu. Äkki leian ennast hoopis ühest teisest Eesti väikelinnast, Viljandist, vaatan kärgpere emana järvepeeglisse ja näen täiesti teistsugust aega ja iseennast.” Kristiina Ehini sulest on emakeeles varem ilmunud kuus luule- ning kolm proosakogu. Tema looming on pälvinud nii kodumaiseid kui rahvusvahelisi preemiaid. „Paleontoloogi päevaraamat” räägib autori lapsepõlvest, kooli- ja noorusajast Raplas kirjanikest vanemate peres. Raamat koosneb isiklikku laadi mälupiltidest, kuid perepärimuse kaudu ulatub autor ka oma sünnieelsesse aega. Eelajalugu, lähiminevik ja olevik põimuvad kokku üheks kirevaks tervikuks, täiendades „Aja loo” sarja veel ühe läbitunnetatud loo võrra.
Lisas cantabile 20.05.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
119.
Peterburi eestlaste lood
Lea Jürgenstein, Liina Rootalu
30 eestlase jutustatud eluloo kaudu avaneb Peterburi eesti kogukonna saatus 20. sajandi algusest tänaseni. Selles on mälestusi keisri õukonnast ja Leningradi blokaadist, kõrgkooliõpingutest nõukogude suurlinnas, elust eestlasena laial Venemaal ja tänapäevases Sankt Peterburgis. Pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist pidid Peterburi eestlased endid uuesti määratlema. Kes nad õigupoolest on? Kas suurlinna kosmopoliitsed elanikud või hoopis “kolmanda sordi eestlased”? Rohkete fotodega illustreeritud raamat on pühendatud Peterburi Jaani kiriku taasavamisele.
Lisas Tocsa 03.02.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
120.
Picasso
Elke Linda Buchholz, Beate Zimmermann
96-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites raamat sarjast Väike kunstiraamat.
Lisas Kardinal 28.06.2011