Luule Viilmaa. Elul on kaks poolt
5.0
2 hindajat

85. Luule Viilmaa. Elul on kaks poolt
Lea Arme

Stresside keeles räägib inimesega tema enda elu. Luule Viilma, arst ja õpetaja Me peaksime selgeks tegema, mis üldse on ELU, siis saaksime paremini aru ka sellest, mida Luule Viilma Maa peal tegi. Ta tuli vahetult enne, kui hakkasid uued energiad alla tulema. Luule oli teerajaja. Mai-Agate Väljataga


Lisas Marge-Elin Roose 23.04.2012
Pane hinne:
Kanarbikukartus
7.0
2 hindajat

86. Kanarbikukartus
Olivia Saar

„Kanarbikukartus“ on järg Olivia Saare mälestusteraamatule „Humalapuu“, mis ilmus 2005. aastal. „Kanarbikukartus“ teeb tagasivaate eesti lasteajakirjandusse alates 1952. aastast kuni 1980. aastate lõpuni. Elavate, emotsionaalsete meenutuste kaudu avanevad siin nõukogudeaegse ajalehe „Säde“ ning ajakirjade „Pioneer“ ja „Täheke“ toimetuste töötajate loomingulised püüdlused ja eesmärgid, kordaminekud ning ajastule omased ootamatud, kohati uskumatud situatsioonid. Raamatu põhikoega põimub autori pereelu teema, tema isiklikud läbielamised, suhtumised ja arusaamad. Rohkesti leiab lugeja raamatust reisimuljeid – lõbus-lustakaid sündmusi ja olukordi erinevaist paigust Nõukogude Liidus, aga ka välismaal. „Kanarbikukartuses“ on ka kirju, ülestähendusi ja luuletusi.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Elitaarne mees Harry Männil
8.5
2 hindajat

87. Elitaarne mees Harry Männil
Olev Remsu

Harry Männil (1920-2010) oli vastuolulise kuulsusega mees, kes mingil hetkel võis olla üks tuntumaid ja mõjuvõimsamaid eestlasi. Maailmasõja ajal Skandinaavia kaudu Lõuna-Ameerikasse jõudnud Männil seadis end sisse Venetsueelas, kus lõi arvestatava äriimpeeriumi. Milline oli Männil tegelikult? Olev Remsul oli tänu isiklikule tutvusele võimalik peategelasega põhjalikumalt vestelda ning saada temalt materjale, mis annavad hea ülevaate kirju elukäiguga mehest, kes jõudis töötada Saksa okupatsiooni ajal Poliitilises Politseis, ehitada Lõuna-Ameerikas üles suured firmad, koguda nii raha, kunsti kui ka vaenlasi. See raamat ei ole kiidulaul peategelasele ega tema ristilöömine sõjaaegse tegevuse pärast. See on lugu ühest vastuolulise kuulsuse ja kirju elukäiguga mehest.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Freddie Mercury elulugu
7.0
1 hindaja

88. Freddie Mercury elulugu
Lesley-Ann Jones

Queeni solist Freddie Mercury on rokiajaloo üks silmapaistvamaid ja salapärasemaid artiste. Tema muusikaline geniaalsus ja loominguline viljakus pälvisid miljonite imetluse, kuid vaid vähesed pääsesid tema sõpruskonda ja võisid teda inimesena tundma õppida. Endine muusikaajakirjanik Lesley-Ann Jones, kes omal ajal Queeniga turneel viibinud, kummutab Freddie Mercury uues biograafias paljusid rokkstaari eluajal tekkinud müüte ja kuuldusi ning manab selle asemel lugejate ette ujeda ja võluva isiksuse. Tõe otsingul on autor käinud tema noorpõlveradadel Sansibaris ja Indias, uurinud põhjalikult Queeni fenomenaalset edu ning intervjueerinud Freddie Mercuryga elu jooksul lähedalt kokku puutunud inimesi.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Ehitusmeistri naine
7.0
1 hindaja

89. Ehitusmeistri naine
Marie Sternfeldt

See on ühe lihtsa ja ometi erakordse 19. sajandil sündinud eesti naise lugu, kes otsustas oma elusaatuse kirja panna. Marie Sternfeldt, kes oli õppinud ainult kaks talve Viljandi linnakoolis kirjeldab oma mälestusi hämmastava faktirikkuse ja detailirohkusega. Raamatus jutustatud lugu mõjub kohati üllatavalt aktuaalsena, sisaldades mõndagi olemuslikku nii toonaste kui ka tänaste äri- ja inimsuhete kohta. Marie annab oma kirjeldustes tabavalt edasi nii tegelaskujude olemust kui ka kogetud looduselamusi ning arvukaid olu- ja maastikupilte.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Jaan Elken
8.0
1 hindaja

90. Jaan Elken
Ants Juske, Rauno Thomas Moss, Harry Liivrand

Jaan Elkeni (s 1954) monograafia mahukas isikukataloog sisaldab Ants Juske teksti „Jaan Elkeni looming – vahekokkuvõte”, mille alajaotustes „Kontseptualism”, „Hüperrealism”, „Tekst ja pilt” on kokku võetud maalikunstniku nüüdseks üle kolme aastakümne kestnud looming. Kunstniku stilistilised rännakud hüperrealismist abstraktse ekspressionismi suunas on Ants Juske argumenteeritult läbi analüüsinud. Harry Liivranna meilivestlus Jaan Elkeniga (13.12.2009 – 10.02.2010) sisaldab viiteid mitmetele elulooseikadele, kunstniku taustainformatsioon pakub kahtlemata huvi neilegi, kel esmatutvus kunstniku loominguga juba tehtud. Rauno Thomas Moss on keskendunud oma essees „Jaan Elkeni abstraktse realismi jõud” kunstniku uusimale loomingule, nn madratsiseeriale, mille esmaesitlus oli ArtDepoo galeriis 2008. aastal


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne: