- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
163.
Telestaaride uskumatud juhtumised
Margit Mikk-Sokk
ETV läheneva 55. aastapäeva puhul sai kaante vahele mälestusteraamat „Telestaaride uskumatud juhtumised“. Raamatus meenutavad 30 tuntud teletegijat värvikaid lugusid, mis saateid tehes on juhtunud ja mis seni avalikkuse eest varjule on jäänud. Kaadritagustest pöörastest juhtumistest räägivad Mati Talvik, Mihkel Kärmas, Reet Linna, Anu Välba, Marko Reikop, Urmas Vaino, Aarne Rannamäe, Rohke Debelak, Indrek Treufeldt, Kadri Hinrikus, Lembitu Kuuse, Marko Kaljuveer jt. Raamatu lugude kangelasteks on ka Vahur Kersna, Maire Aunaste, Urmas Ott, Ivar Vigla, Anne Veski, Ita Ever, Krista Lensin, Alo Mattiisen, Tõnu Kaljuste, Kristina Šmigun, Sulev Nõmmik, Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu, Hardi Tiidus, Valdo Pant jpt. Televisiooni telgitagustes juhtunud täiesti uskumatud lood on kirja pandud ehedalt ja mahlakalt, nii nagu inimesed neid rääkisid. Raamatu autor on Margit Mikk-Sokk. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega.
Lisas ragnar22 07.06.2010
“Mitmekesine raamat täis kõige jaburamaid juhtumisi, mida ette võib kujutada. Lahe, et raamatu tegelased on pisut nagu oma "sõbrad", see muudab need juhtumised huvitavamaks.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
164.
Pääsemine helgest tulevikust
Heinz Valk
Maht: 399 lk. Ilmunud 2010. a.
Lisas pook 07.06.2010
“See raamat on osa H. Valgu mainekujundustööst. Eelkirjutanu väide, et Heinz Valk oleks suurmees, on lapsik liialdus. Ta on omamoodi tubli mees küll, aga ei ole mõttehiiglane. Ja üldse on tema kuju pigem meediatoodang.
Praeguses meediamaastikus on iseenda promomine muutunud mainekujundustööks, mille eesmärgiks on püüda sokutada end ajalooannaalidesse. Loeb ka tutvuste ringkond, selle kaudu langeb autasusid jne. Meedia ja tutvuskond määravad paljus ka suure (suurelt jaolt naiivse, pealiskaudse) publiku suhtumise: mainekujundusega luuakse kunstlikult kangelasi samamoodi nagu reklaamiga pannakse inimesi ostma teatud kaupu.
See käib ka laulva revolutsiooni kohta, millest osavõtjad katsuvad endast teha kangelasi. Aga tasub tähele panna tõesti tähtsa tegelase Marju Lauristini seisukohta, mille ta ütles hiljuti välja ETV saates "Kahekõne" oma juubeli paiku: vabaks ei tee laulmine, vaid poliitika, laulev revolutsioon on välismeediast meile levinud kujund ja kas toimunut võib just revolutsiooniks nimetada, on ka kahtlane.
Ühe lause ("ükskord me võidame niikuinii") muutumine lööklauseks koos Valgu mõningase muu sebimisega laulva revolutsiooni ajal ei ole see, miks Valk peaks kuuluma esimese suurusjärgu tähtede hulka Eesti ajaloos või kultuuris. Ta jääb kultuurilukku tubli naljamehena, karikaturistina. Ja ordenid või isa-tiitlid ei muuda siin midagi.
Raamat on hea keskmine, kui maha arvata teatav väike piinlikkustunne teatud kohtade lugemisel.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
165.
Punane ja sinine
Marju Lauristin
512 lk.
Lisas uudo 21.04.2010
“Ma arvan, et selline raamat lihtsalt tuleb igal eestlasel läbi lugeda. Nii tarkadelt inimestel on palju õppida.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
166.
Ervin Abel. Siin ma olen
Kirsti Vainküla
Ervin Abel ütles kaheksa kuud enne surma: "Minu saatus on olnud õnnelik. Mul pole olnud tegevusetust." Selleks ajaks oli ta teinud viimased 17 aastat peaaegu puhkamata estraadikunsti. Kui ta polnud laval, siis esines ta raadios või televisioonis. Või viibis tähtsal koosolekul. Praegu õeldakse temasuguste kohta töönarkomaan. Ta soovis olla publikule kergesti mõistetav. Sama eesmärk on raamatul, kus Ervin Abelit meenutab poolsada inimest.
Ilmumisaasta: 2010. Kirjastus Menu.
Lisas öötöö 18.04.2010
“Raamat on kirjutatud väga iselaadi stiilis, mis esimestel lehekülgedel tundus ehk liiga episoodiline ja hüplik, kuidagi päevikutaoline, aga õige pea jõudis mulle kohale, et selline üliinformatiivne stiil on taotluslik ja sobib hästi töönarkomaanist peategelase hingeeluga. Raamatus on väga palju fakte ja kuupäevi, Kirsti Vainküla on näinud tõeliselt palju vaeva ja tulemus on suurepärane.
Kuna mina tean Ervin Abelit ainult filmide kaudu ("Noor pensionär", "Siin me oleme", "Mehed ei nuta", "Viini postmark"), oli huvitav lugeda, kui tohutult palju muud ta teinud on - pigem tehti need filmid muu töö kõrvalt.
Ja et tema elu roll oli Kiir - minu jaoks üllatus, sest kuigi tema estraadikavadest olen ise väiksena osa saanud "Terekest kah!" ja "Oh sa issand!" plaate kuulates naerda lõkerdades, kus Abel on Jorh Adniel Kiire rollis, siis filmi-Kiir on minu jaoks ikkagi paraku Margus Lepa. See on naljakas, et Abel ise Kiire tegelaskuju üldse ei sallinud, aga sellest hoolimata suutis teda väga hästi mängida ja lausa 10 aastat!
Muidugi oli tõsiselt huvitav lugeda tema lapsepõlvest ja kooliajast, näiteks et ta oli süüdimatu laenaja (vedas, et tol ajal sms-laenu ei olnud) ja müüs koolikaaslastele ettemaksuga olematuid mootorrattaid ja autosid. Või siis et olles kirglik kalamees ei söönud ta ise kala, kui siis ehk räim-tomatis-konservi :) Ja siis veel kogu see parteiteema, ei kujutagi ette, kui hull sõjajärgne aeg oli. Samas, praegu on ka keskerakond, nii et midagi pole muutnud...
Raamat aga on mul hetkel veel umbes 4/5 koha peal pooleli ja juba tükk aega - ei taha edasi lugeda peale pahaloomulise kasvaja avastamist.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
167.
Vancouver 2010
Gunnar Press
Ilmumisaasta 2010.
Lisas öötöö 18.04.2010
“Väga eha ülevaade sellest, mis ja kuidas täpselt kohapeal toimus.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
168.
Illusioonimeistrid
Lii Unt
Lisas bergeenia 29.03.2010
“Tegemist oli mõnusa romaaniga autorist, kes elab Indias Varanasis. Tema igapäevaelu india keskkonnas, seltskond, kellega ta lävib, koht kus ta elab ( nn Maja) - kõik on väga ilukirjanduslikult edastatud. Eriti armas, et autor on väga siiras ja aval oma raamatus. ”