- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
19.
American Hustle (2013)
David O. Russell
3 Kuldgloobuse võitja! PARIM FILM (komöödia) PARIM NAISPEAOSA (komöödias) - Amy Adams PARIM NAISKÕRVALOSA - Jennifer Lawrence 10 Oscari nominatsiooni! PARIM FILM PARIM REŽISSÖÖR - David O. Russell PARIM MEESPEAOSA - Christian Bale PARIM NAISPEAOSA - Amy Adams PARIM MEESKÕRVALOSA - Bradley Cooper PARIM NAISKÕRVALOSA - Jennifer Lawrence PARIM ORIGINAALSTSENAARIUM PARIM KUNSTNIKUTÖÖ PARIMAD KOSTÜÜMID PARIM MONTAAŽ Oscari-nominendi David O. Russelli ("Võitleja", "Õnneteraapia") uusima filmi AMEERIKA AFÄÄR („American Hustle“) aluseks on 1970. aastatel USAd vapustanud altkäemaksuskandaal, milles FBI kasutas poliitikute vahelevõtmiseks elukutseliste petiste abi. Russell on oma uskumatuna tunduva loo linaletoomiseks rivistanud kaamerate ette fantastiliselt vinge näitlejaansambli – kõik puha Oscari-võitjad või nominendid tema eelmistest filmidest. Keskseks tegelaseks on Christian Bale´i mängitud geniaalne aferist Irving Rosenfeld, kes jääb koos oma võrgutava naiskolleegiga (Amy Adams) vahele Bradley Cooperi kehastatud keevalisele FBI agendile ning paarike on pahanduste vältimiseks sunnitud oma ametioskusi riigi heaks rakendama, võttes sihikule New Jersey pistisemaiaid poliitikud ja kohaliku maffia. Värvikatest karakteritest pakatavale kelmiloole lisab vürtsi Irvingi fruktist abikaasa Rosalyn (Jennifer Lawrence), kes seab oma ettearvamatu käitumisega kogu ettevõtmise korduvalt ohtu. Suurepäraste osatäitmistega AMEERIKA AFÄÄR on David O. Russelli tuntud headuses pööraste tegelastega tempokas lugu ning üks selle auhinnahooaja peamisi favoriite! Eestikeelne pealkiri: Ameerika afäär
Lisas sipsik 03.02.2014
“Tõeline Oscarite ja muude filmifestivali auhinade film. Sest see oli nii õudselt igav, et jäigi päris lõpuni vaatamata. Mingit omapärast stiili sel küll oli ja 70ndatel toimuv tegevus oli ka ajastu mõttes tore. Aga täitsa mõttetu film minu meelest. Kohutavalt igav.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
20.
Amour (2012)
Michael Haneke
5 Oscari nominent sh parilm film, režii, stsenaarium, naispeaosa ja võõrkeelne film * Cannes 2012 Kuldne Palmioks * 4 Euroopa filmiakadeemia auhinda - parim film, režii, mees- ja naispeaosa Vanadus on kinokunsti jaoks tänini suur tabu, millega vähesed filmid söandavad tõsisemalt tegeleda – nende seas mõned klassikalised teosed nagu „Tokyo lugu” ja „Tee valla homsele” („Make Way For Tomorrow”). Michael Haneke loomingu kohta ootuspäraselt on film kaine ja range ning hiilgav näide koostööst veteran-näitlejate Emmanuelle Riva ja Jean-Louis Trintignant’iga. Võib tõepoolest öelda, et mõlemad teevad oma elu etteaste – ükski muu roll ei saaks neilt nõuda nii vahetut tööd omaenese surelikkuse ja füüsilise haprusega. Mõlemad võtavad proovikivi auga vastu. Peategelased – nime poolest, nagu Hanekel kombeks, Georges ja Anne –, on eakad muusikud, keda sissejuhatuseks näeme pianist Alexandre Tharaud’ kontserdil (viimane paistab hiljem Anne’i endisese õpilasena iseend mängivat). Koju jõudes leiab vanapaar, et nende korterisse on sisse murtud. See on sedalaadi väike ebameeldivus, millel Haneke maailmas on tõsised tagajärjed. Järgmisel päeval langeb Anne tasaselt häirivas hommikusöögi-stseenis transsi, mida Haneke säravalt seob justkui segajana tilkuva kraaniga. Siit saab alguse Anne’i füüsiline ja vaimne allakäik, mis on visandatud elliptiliste, kuid mõjuvate stseenide reaga. Suurt osa toimuvast jääb kaadri taha, kuid Haneke ei räägi Anne’i seisundist läbi lillede: üha kasvav liikumisvõimetus, dementsus, pidamatus ja nõnda edasi. Paari pikaealise armastuse vankumatus on kogu aeg selge, kuid selle pühendumuse lõplik määr selgub võimsas lõpplahenduses, mida Trintignant hiilgavalt välja mängib. See on peenetundeline, kuid tohutu jõuga film, mis võib küll pisarateni liigutada, kuid on ühtlasi ääretult intelligentne ja aus draama teemal, millest enamik meist ei taha mõeldagi, veel vähem seda ekraanil näha. Vaid Haneke mõõtu režissöör suudab meile nii tänuväärt elamust pakkuda. Eestikeelne pealkiri: Armastus
Lisas cantabile 05.02.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
21.
Anna Karenina (2012)
Joe Wright
4 Oscari nominent! Parim filmimuusika Parim operaatoritöö Parim kunstnikutöö Parim kostüümikunstnikutöö Keira Knightley ning hinnatud lavastaja Joe Wright ("Uhkus ja eelarvamus", "Lepitus") toovad maailma ekraanidele oma kolmanda koostöö, mis on julge, suurejooneline nägemus Lev Tolstoi korduvalt ekraniseeritud klassikateosest "Anna Karenina". Stsenaariumi kirjutas Oscari-võitja Tom Stoppard (“Armunud Shakespeare”). See on lugu armastuse võimalikkusest kõrgklassi ahistavates tingimustes. Anna Karenina (Keira Knightley) kohtub noore ja sarmika ohvitseri Vronskiga (Aaron Johnson) ning hakkab seepeale kahtlema nii oma abielus kui selles, kas ta ikka on sellise elu juures õnnelik. Sellistel kõhklustel ja kahtlustel on aga saatuslikud tagajärjed. Osades Keira Knightley ("Uhkus ja eelarvamus"), Jude Law ("Sherlock Holmes"), Aaron Johnson ("Kick-Ass", "Metslased"), Kelly Macdonald ("Keeluaja kuningas"), Matthew Macfadyen ("Robin Hood", "Taevasambad"), Ruth Wilson ("Luther"), Domhnall Gleeson ("Lumivalgeke ja kütt), Olivia Williams ("Kuues meel", "Hanna"), Emily Watson ("Sõjaratsu", "Laineid murdes") jt.
Lisas cantabile 05.02.2013
“No kohe üldse ei meeldinud, täielik ajaraiskamine. Ilmselt tundsid paljud saalisolijad nii, sest telefonid pidevalt helendasid. Vaatasin ka mina kella, et millal see ükskord läbi saab. Minu puhul ilmselt kõige häirivam asjaolu oli see, et filmi ülesehitus oli nagu vaataks teatrietendust. Oli lava, kardinad tõusid ja aegajalt liiguti ühes ja samas ruumis ringi, ainult taust muutus. Osadest tegelastest ei saanud aru, miks või kes nad olid. Ma pole raamatut muidugi lugenud... Kostüümid olid ilusad, peategelene oli ilus, aga that's it.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
22.
Another Happy Day (2011)
Sam Levinson
Film on jõuline, tundlik ja musta huumoriga pikitud lugu naisest, kes üritab leida oma kohta muutuvas peremudelis. Perekondlik nädalavahetus vanematekodus toob pinnale salajased maamiinid, kui õrn ja tundlik Lynn saabub koos kolme noorema lapsega oma vanima poja Dylani pulma. Nädalalõpp laguneb kiirelt koost, kui Lynnile hakkavad nõu andma tema endassesulgunud ja põlglik ema; põdur ja distantseerunud isa ning alati kriitilised õed. Eriti sõnakas on aga Lynni endine abikaasa Paul, koos oma uue keevalise abikaasa Pattyga. Lynn võitleb säilitamaks oma tasakaalu kui tema lepituskatsed aina liiva jooksevad. Näitlejad: Ellen Barkin,Demi Moore,Thomas Haden Church,Kate Bosworth Eestikeelne pealkiri: Järjekordne õnnelik päev
Lisas cantabile 27.02.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
23.
Arabella, mereröövli tütar (1981)
Peeter Simm
Seiklusfilm lastele, Aino Perviku samanimelise jutustuse motiividel. Osades: Inga-Kai Puskar, Lembit Peterson, Lembit Ulfsak, Urmas Kibuspuu jt.
Lisas Yoda 14.09.2010
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
24.
Argo (2012)
Chris Terrio
4. novembril 1979., Iraani revolutsiooni kõrghetkel võtavad mässaja Teherani USA konsulaadis pantvangi 52 ameeriklast. Kuuel õnnestub siiski põgeneda Kanada saatkonda, ent kaalul on iga hetk. CIA spetsialist Tony Mendez (Ben Affleck) tuleb mõttele, mis on nii ebatavaline, et see võib juhtuda vaid filmides. Põhineb tõestisündinud lool.
Lisas Chandler 04.11.2012
“Eelnevalt puudusid teadmised kujutatud sündmustest, nii et alguses olukorra tutvustamine oli igati kasulik. Õhustik oli enamasti raske ning oi kui pingeline, mille vaatamist kergendasid mõned humoorikamad hetked. Lõpus näidatud fotode alusel ütleks, et detailidele pandi palju rõhku. Lõpplahendus muudeti teadlikult natuke dramaatilisemaks ning ma ei saa seda kuidagi pahaks panna, sest tegelastele sai korralikult kaasa elatud ning ma tõesti ei kujutanud ette, kas pääsetakse või ei. Ja õnneks ei jalutanud ma peale lõputiitrite algust kohe saalist välja. ”