The Flowers of War (2011)
6.0
2 hindajat

211. The Flowers of War (2011)
Yimou Zhang

Film põhineb tõestisündinud lool. Tegevus toimub Hiina-Jaapani sõja ajal 1937 aastal. Peategelane, Ameerika ärimees John Miller (Christian Bale), suundub katoliku kirikusse Nankingis, et aidata kohalikul preestril valmistuda matusteks. Saabudes leiab ta end ainsa mehena kloostrielanike ja lõbumaja prostituutide seas keset Jaapani armee sissetungi. Sellisesse olukorda sattununa püüab ta päästa õnnetuid naisi kohutavatest sõjaõudustest... Eestikeelne pealkiri: Sõja õied.


Lisas zoidberg 28.08.2012
Pane hinne:
The Great Gatsby (2013)
7.4
5 hindajat

212. The Great Gatsby (2013)
Baz Luhrmann , Baz

Baz Luhrmanni SUUR GATSBY 3D on tänavuse Cannes´i filmifestivali avafilm! Ainulaadse fantaasiaga stsenarist, lavastaja ja produtsent Baz Luhrmann toob ekraanile F. Scott Fitzgeraldi teose SUUR GATSBY . Luhrmann on andnud klassikalisele loole omapärase visuaalse tõlgenduse, mis taaselustab tolle ajaperioodi moel, nagu seda kunagi varem pole nähtud. Nimiosas Leonardo DiCaprio. SUUR GATSBY on lugu kirjanikuhakatisest Nick Carrawayst, kes läheb 1922. aasta kevadel Kesk-Läänest New Yorki. See on lõdva moraali, särava džässi, salaviinakuningate ja börsirallide ajastu. Nickil on oma Ameerika unistus, mille poole püüeldes satub ta elama salapärase pidusid korraldava miljonäri Jay Gatsby naabriks. Ühtlasi tutvub ta Gatsby sugulase Daisy ning tema siniverelisest tiiba ripsutava abikaasa Tom Buchananiga. Nicki tõmbab superrikaste elu täis illusioone, armastust ja pettust. Olles kõige selle tunnistajaks, hakkab ta kirjutama lugu võimatust armastusest ja unistustest ning plahvatuslikust tragöödiast, mis peegeldab tabavalt ka tänapäeva elu ja probleeme. Mitmekordne Oscari-nominent Leonardo DiCaprio ("Aviaator", "Vabastatud DJango") on Jay Gatsby ja Nick Carraway rollis Tobey Maguire ("Ämblikmees", "Siidrimaja seadused"). Daisy ja Tom Buchanani rollides astuvad üles Carey Mulligan ("Häbi", "Ohtlik sõit") ja Joel Edgerton ("Zero Dark Thirty"). Režissöör Baz Luhrmann („Moulin Rouge!“, "Austraalia") toob selle 3D-linateose ekraanile koos oma tavapärase koostööpartneri Craig Pearce’i, Catherine Martini, Doug Wicki, Lucy Fisheri, Catherine Knapmani, Barrie M. Osbourne’i ja Bruce Bermaniga. Kostüümid on kavandanud Catherine Martin („Moulin Rouge!“), muusika lõi Craig Armstrong. Eestikeelne pealkiri: Suur Gatsby


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
The Grey (2012)
9.0
3 hindajat

213. The Grey (2012)
Joe Carnahan

Pärast lennuõnnetust leiab naftapuurijate meeskond end keset metsikut Alaska loodust. Ellujäämiseks peavad tsivilisatsioonist ära lõigatud mehed võitlema raskete vigastuste, külma ilma ning näljaga. Samuti ajab neid taga metsikute huntide kari. Eestikeelne pealkiri: Lumevangid.


Lisas Suss 23.02.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Usutavate tegelastega põnevust tekitav draamafilm. Võitlus oma elu eest ja leppimine olukorraga kui enam miski ei aita mängib igas plaanis võimsatele tunnetele.”

23.02.2012 09:14 - Suss
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Help (2011)
8.2
9 hindajat

214. The Help (2011)
Tate Taylor

„Koduabiline“ on sügavalt liigutav ja ajatu jutustus piiridest, millega me vaikides lepime, või mida me vahel välja ei kannata. See lugu räägib, kuidas naised, olgu siis emad või tütred, koduabilised või perenaised, üksteisega suhestuvad. Ja sellest kohutavast tundest, mil ema saab aru, et lapsehoidja mõistab või isegi armastab tema last rohkem kui ta ise... Eestikeelne pealkiri: Koduabiline.


Lisas filmis6ber 26.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Vaatajani on toodud liigutav ja dramaatiline lugu.
Näitlejatevalik on hea ning kõik sobivad oma rollidesse hästi, mängitakse usutavalt ja korralikult.
Ilusti oli draama sisse põimitud ka naljakaid situatsioone. Iga asi on omal kohal.

Kohati lausa piinlik vaadata, kui õelad ja halvad inimesed olla oskavad; ja ometi irooniline, et neegrid ei tohtinud pererahvaga samas vannitoas käia, aga pere laste eest kõlbasid hoolitsema küll.

Lugesin kunagi kuskilt, et ameeriklastel on üldse komme oma minevik "unustada" ja sellest lähtuvalt mitte tunnistada oma vigu; artikkel oli seotud põlisameeriklaste ja õigustega.”

10.09.2012 17:12 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
The Ides of March (2011)
7.5
2 hindajat

215. The Ides of March (2011)
George Clooney

Eestikeelne pealkiri: Märtsi iidid.


Lisas filmis6ber 27.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See pole küll geniaalne ja murranguline film, aga kuulub siiski, eeskätt tänu perfektsele näitlejatööle, aasta filmiparemikku.”

27.12.2011 09:27 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Imitation Game (2014)
6.0
4 hindajat

216. The Imitation Game (2014)
Morten Tyldum

See on eluloolugu Alan Turingust, mehest, kellel oli suurim panus Saksa koodimasina Enigma lahtimurdmisel. Eestikeelne pealkiri: Imiteerimismäng.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
14.03.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Inglastel on ütlus "Like a walk in the park". Antud film on just selline. Ei ole pettumust valmistav, oodatult hea, aga ei ole ka miskit sellist, mis jääks kauaks ajaks meelde ja võtaks kunagi kusagil ajaloo edetabelites koha.

Eluloo- ja sõjafilmidega on nii, et tihti meenutavad nad BBC, Discovery või Nat Geo lavastatud dokumentaale ning vaid formaadi, näitlemistaseme ning jutustava narratiivi puudumisega teeb tavafilm vahe sisse. The Imitation Game on just selline film.

Ma ei ütle, et ta on halb. Mulle meeldivad sellised dokumentaalid ka, aga ta ebaõnnestub olemast midagi rohkemat. Vahe on selles, kas sa seda lugu juba tead või mitte. Kui mitte, siis on veidi põnevust ja ootust, aga kui oled ajaloo ja elulooga mingilgi määral kursis, siis põnevust väga ei ole ja vaatad lihtsalt seda, kuidas antud lugu jutustatud on.

Lihtne võrdlus oleks midagi sellist, et oletame, et võitsid numbritega 3, 8, ja 21 lotos. Kui tead, et oled võitnud, siis reaalse loosimise vaatamise teeb huvitavaks ainult jälgimine, millal antud numbrid välja tulid ja kui paljud teised olid ka veel võidule lähedal. Samamoodi on selle filmiga.

Näitlejad teevad filmis oma töö ära rahuldavalt. Ma ei näe, et Cumberbatch Turinguna oleks teinud midagi erilist, vaid vahetades ta ära mõne teise näitlejaga, oleks tulemus suht sarnane. Ehk Tom Cruise ei mängiks välja, aga ma suudaks ilmselt samaväärset rolli oodata isegi viimasel ajal halbu filme viljelevalt Nicolas Cagelt. Hästi mängitud, aga ei midagi erilist.

Parimad rollid teevad Keira Knightly ning näitlejana üha tugenev Mark Strong. Natuke šarmi ja miimikat võidavad kiiresti vaataja poolehoiu. Kui Matthew Goode välja jätta, siis kogu kaadimurdjate B-tiim on nähtmatu, kuidagi veidi uimased ja ei jäta just eriti tarka muljet. Kõik tegelased oleksid pidanud olema filmis väga tugevad ning nähtavad. Nad olid geeniused, aga film ei näita seda ja see kahandab ka filmi enda intelligentsust.

Kokkuvõttes on film vaadatav ja informeeriv, aga ta peaks olema veel rohkemat, mida ta mitte ei ole. Kinno minnes on ta ilmselt ikkagi üks parimaid valikuid tervet kava arvestades, aga samas, kui jääb nägemata, siis ei saa seda ka kuritööks nimetada.”

14.03.2015 10:36 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0