- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
37.
Tragikomöödia Baskin (2012)
Manfred Vainokivi
Tragikomöödia „Baskin” on eluloofilm näitleja ja lavastaja Eino Baskinist. Aastaid publikut naerutanud ja naiste poolt ihaldatud mehe eraellu on saatus jaganud naeru ja pisaraid, teda on jumaldatud ja tagakiusatud, armastatud ja vihatud. Ta on loonud tühjalt kohalt kaks teatrit. Pärast infarkti vaakus ta 47 päeva elu ja surma piiril. Ameerika mäed on Eino Baskini elus kogetu kõrval lahja atraktsioon...
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
38.
Tšernobõli samuraid (2012)
Ivar Heinmaa
Tšernobõl 1986 - Fukushima 2011. Nende kuulsate tuumakatastroofide toimumisaeg ja -koht on küll erinevad, aga inimeste hirm ning kannatused üsna sarnased. Isegi nii sarnased, et Jaapanis toimunu tekitas paljudes Tšernobõli veteranides dejà vu tunde. „Tšernobõli samuraid“ on film 1986. aastal Tšernobõli tuumajaama 4. reaktori plahvatust likvideerinud meestest ja tuumakatastroofi üleilmsetest mõjudest. Seda Jaapani tuumatragöödia taustal eriti tundlikuks muutunud teemat kannavad filmis inimesed, kelle elu Tšernobõlis veedetud päevad otsustavalt muutsid. Jaan Krinal, Lääne maksu- ja tollikeskuse juht ning Kalev Kilk, endine keevitaja riskisid ohukoldes oma kalleima vara - tervisega. Mälestused ärkavad ellu, kui Jaan ja Kalev 2011. aastal uuesti Tšernobõli külastavad. Neljanda reaktori kustutus- ja matmistöödel osales 830 000 meest üle Nõukogude Liidu, Eestist saadeti sinna 5000 meest. Aastatel 1986 – 1993 sooritas 28 neist enesetapu. Jahmatavale statistikale ja kuivadele numbritele lisab film konkreetsete inimeste lood. 1986. aastal Eesti pearadioloogina töötanud doktor Peeter Mardna usub, et kiiritusest enam murrab Tśernobõli veterane stress, mis sarnaneb Vietnami või Afganistani sõdades osalenute omale. Filmis saab sõna ka Valgevene bioloog Aleksei Nesterenko, kes on osalenud uurimustes, mis kinnitavad, et Tšernobõli katastroofi tagajärjel on kogu maailmas surnud kokku miljon inimest. Aleksei isa, Valgevene tuumateadlane, kes pühendas tuumafüüsikale suurema osa oma elust, oli Tšernobõlis nähtust nii vapustatud, et muutis kardinaalselt oma seisukohti ja kinnitas avalikult, et inimkond ei ole moraalselt tuumaenergeetikaks valmis. Lisaks kahe suure katastroofi anatoomiale – Tšernobõl 1986 versus Fukushima 2011 – vaatleb film ka kohalike ohutsooni elanike elu ja olukorda täna, 25 aastat pärast õnnetust. On neid, kelle jaoks tähendab Tšernobõl igavesti kestvat õudusunenägu, samal ajal kui teiste südames on see armsaim paik ilma peal - lihtsalt kodu. Stsenaristid: Ivar Heinmaa, Vesa Toijonen. Produtsendid: Ivar Heinmaa, Margit Vremmert, Vesa Toijonen. Heli salvestus ja kujundus: Martin Vinkel, Horret Kuus. Monteerija: Tambet Tasuja . Helilooja: Lauri-Dag Tüür. Graafiline kujundus: Aadam Kaarma. Diktor: Margus Prangel.
Lisas Enif 22.04.2012
“Hästi ajastatud ja põnevalt teostatud dokumentaalfilm meid ümbritsevatest tuumaohtudest läbi konkreetsete pöördeliste sündmuste tuumaenergia ajaloos.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
39.
Turtle: The Incredible Journey (2009)
Nik Stringer
dokumentaalfilm Loggerheadi kilpkonna rännakust Florida randadelt läbi kogu Atlandi ookeani. Eestikeelne pealkiri: Ookeanimaailm 3D: Tagasitulek.
Lisas Yoda 21.09.2010
“Huvitav, ilus, suurejooneline. Kas ta just 3D-s peab olema..?”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
40.
Under the Sea (2009)
Howard Hall, Toni Myers, Graeme Ferguson
„Isegi kõikide võimalustega arvutigraafika ajastul pakub efektseimaid kaadreid emake loodus ise.” – Adam Markovitz, ENTERTAINMENT WEEKLY Kujutage ette uskumatu ilu ja värvide maailma, kus krabid kannavad meduuse mütsina ning kalad näevad välja nagu konnad, kivid või narmasvaibad. See on veealune imemaa, kus ujub, hõljub, kihab ja tantsib kirev elustik. Nüüd on teil võimalik seda oma silmaga näha! Howard Hall (SÜVAMERI, MERESÜGAVUSSE) ning tema võttegrupp viivad teid seiklema Suurele Vallrahule ja troopikamerede muinasjutulistesse paikadesse. Te kohtute imeliste mereasukatega, alates hirmuäratavatest mõrtsukhaidest ning lõpetades kentsakate armuvalus seepiatega. Hämmastava operaatoritööga filmi saateteksti loeb Jim Carrey. VEEALUNE MAAILM on huviküllane ja põnev! Eestikeelne pealkiri: Veealune maailm
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
41.
Uus Maailm (2011)
Jaan Tootsen
See lugu juhtus viie aasta jooksul Uue Maailma linnaosas. Aga see oleks võinud juhtuda vabalt ka Amsterdamis, Londonis, kusagil suvalises linnas üle maailma. Uue Maailma Selts sai alguse ideest luua autovaba piirkond Tallinna kesklinnas. Kuidas murda eestlastele omane passiivsus ja luua elusamat linnakeskkonda, kus kodu algaks tänavalt? Vaja on julgust, õnne, palju sõpru, ilusaid-tarku tüdrukuid ja pöörast triksterit. Operaatorid: Mihkel Soe, Jaan Tootsen, Jaak Kilmi. Monteerijad: Marta Pulk, Jaan Tootsen. Heli: Horret Kuus.
Lisas seim 17.10.2011
“Viimaste aastate parimaid kodumaiseid dokfilme. Südamega tehtud, soojust õhkab igast kaadrist. Režissöör ise ütles: "See film on ühe revolutsiooni anatoomia." Nõus. Ja ühtlasi igati eeskujulik koondpilt "ei-me-teame-küll-et-teil-on-luba-olemas-me-lihtsalt-kontrollime"-ühiskonnast.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
42.
Valli baar (2008)
Manfred Vainokivi
Kui kodus lähevad asjad räbalasti, võib leida inimene tuge ja uue turvalise olemise sõpruskonna keskel, pseudoperes- ja kodus. Selliseks koduks on Valli baar. Mõned neist, kes räägivad lahti oma ja Valli baari ja selle kunagise maskoti Kersti loo: Peeter Sauter, Rein Tomingas, Peeter Ristsoo, Mart Pukk, Enn Vetemaa, Peeter Kardna, Valli Kaseorg.
Lisas heidy 04.10.2010