Searching for Sugar Man (2012)
9.6
7 hindajat

31. Searching for Sugar Man (2012)
Malik Bendjelloul

Erinevatel filmifestivalidel ohtralt tunnustust pälvinud ning tänavusel Oscari-galal parimaks dokumentaalfilmiks tunnistatud SEARCHING FOR SUGAR MAN on uskumatuna näiv lugu 1970. aastatel tegutsenud lootustandvast ameerika folklauljast nimega Sixto Rodriguez, kelle täht kodumaal üsna kiiresti kuhtus ning kes kadus igaveseks muusikaareenilt. Saatuse tahtel jõudis aga Rodrigueze muusika Lõuna-Aafrikasse, kus tema albumeid saatis tohutu edu ja mehest kujunes tõeline kultuslegend, kelle looming inspireeris seal mitmeid põlvkondi. Paraku juhtus see kõik tema enda teadmata, sest kuulujuttude põhjal pidasid austajad oma iidolit aastakümneid surnuks. Siiski asusid 1990. aastatel kaks andunud fänni välja selgitama tõde Rodrigueze saatuse kohta. Film jutustabki nende uskumatute pööretega otsingute ja liigutava lõpplahendusega loo, mille käigus leitakse palju rohkemat kui oleks osanud oodata. Eestikeelne pealkiri: Sugar Man


Lisas cantabile 29.07.2013
Pane hinne:
Sinimäed (2006)
8.8
12 hindajat

32. Sinimäed (2006)
Raimo Jõerand

Dokumentaalfilm 1944 a Tannenbergi lahingust. Põhineb Paul Maitla sõjapäevikutel. Produtsent: Kiur Aarma. Muusika: Ardo Varres.


Lisas orlando 01.11.2010
Pane hinne:
Sinine Kõrb
6.7
6 hindajat

33. Sinine Kõrb
Ruti Murusalu

Priimabaleriin Kaie Kõrb on olnud alates oma esimestest etteastetest meedia huviorbiidis. Kuid tantsija sulni imago taga peituvad senirääkimata lood. Milliseid kompromisse nõuab priimabaleriiniks saamine ja millega toidab tänases päevas oma ihu ja hinge legend, kelle kuvand kuulub juba möödunud sajandisse? 2011. aasta juubeligala ettevalmistused on kõrvutatud haruldaste arhiivikaadritega ja priimabaleriini avameelsete pihtimustega. Operaatorid: Erik Norkroos, Kullar Viimne. Helilooja: Tõnu Kõrvits. Heli salvestus: Mart Kessel-Otsa, Antti Mäss. Montaaž: Erik Norkroos, Kersti Miilen. Produtsent: Priit Vaher, Erik Norkroos. Pikkus 58 min.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
16.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Saal oli paksult rahvast täis ja juba see iseenesest on Artises tõeline saavutus. Seejuures räägin ma suurest saalist. Publikuks olid enamuses vanemad daamid, siis lihtsalt daamid, siis neiud, paar tüdrukut ja... mina.
Algus oli ilus. See, kuidas valge baleriinikleit siniseks värviti. Visuaalselt ja sümboolselt tugev. Aga sellele järgnes kohe selline dokumentaalkaader, mis võib vabalt olla telefoniga filmitud ja helindatud. Mitte päris nii hull, aga see kontrast eelneva üliilusa ja kunstilise stseeniga oli karjuvas vastuolus. Umbes nagu mõned Eesti produktsioonifirmad teevad sellise algusanimatsiooni, et oh-oh-hoo, ja kui film ise hakkab, on kontrast eriti võimas.
Ka teise jama pean kohe südamelt ära saama. Nimelt on filmi plakatil olev hüüdlause "Ausamalt enam ei tohiks" tugevalt üle lubatud. Filmis on paar üksikut isiklikumat laadi tunnistust, aga needki ei ole midagi üle mõistuse privaatset. Vabalt oleks saanud oluliselt avameelsema filmi teha ja isegi siis poleks see veel sugugi murranguline olnud. Nii et sisutühi lubadus.
Filmi hinnata on raske, sest konkreetselt filmiteosena ma sellest suurt ei pea. Küll aga sain Kaie Kõrbi kohta rohkem teada, huvitav oli vaadata ka arhiivikaadreid ja kuulata Kaie kommentaare. See kõik oli hea ja tore ning ma soovin talle südamest head, et tal kõik edaspidi hästi läheks. Ma arvan, et ta väärib rohkelt õnne.
Üks kaader meeldis mulle siiski ka filmikunstiliselt väga. See, kuidas Kaie Kõrb rongiaknast välja vaatas ning kaamera väga stabiilselt (mis tal muud raudteerööbastel üle jääkski) teda külje pealt jälgis, nii et korraga oli näha Kõrbi profiil ja mööduv maastik. See oli tõepoolest ilus ja mulle ei meenu, et sellist kaadrit kusagil näinud oleksin. Mõjus kuidagi puhtalt, ilusalt, kunstiliselt ja originaalselt. Viimast ta ilmselt ei ole, aga sellest pole midagi. Filmitegijad ise said ka vist aru, et see on superkaader, nii et sama lõik figureerib ka filmi treileris.”

16.03.2012 21:28 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Soome-Ugri rahvaste filmientsüklopeedia (2009)
8.3
9 hindajat

34. Soome-Ugri rahvaste filmientsüklopeedia (2009)
Lennart Meri

DVD 1: 1. Veelinnurahvas (1972), 2. Linnutee tuuled (1978), 3. Šamaan (1997). // DVD 2: 1. Kaleva hääled (1986), 2. Tooriumi pojad (1990).


Lisas pomo 29.06.2011
Pane hinne:
Springsteen And I (2013)
7.0
8 hindajat

35. Springsteen And I (2013)
Baillie Walsh

NB! SPRINGSTEEN & I on inglise keeles, ilma eesti- ja venekeelsete subtiitriteta! 22. juulil jõuab üle kogu maailma kinoekraanidele meisterlavastaja ja produtsendi Ridley Scotti eestvedamisel valminud muusikadokumentaal SPRINGSTEEN & I. See ainulaadne film on Springsteeni fännide austusavaldus Ameerika rokilegendile ning toob vaatajateni rokilegendi suurimad hitid ja kontsertetteasted üle 40 aasta väldanud muusikukarjäärist. Produtsent Ridely Scotti sõnul on see meisterlikult kokku pandud lugu, mille läbivaks teemaks on see eriline side ühe artisti ja nende inimeste vahel, keda tema looming on sügavalt puudutanud. Tänavu möödub 40 aastat Bruce Springsteeni ehk The Bossi esimese albumi "Greetings from Asbury Park" ilmumisest. Springsteeni plaate on müüdud üle 120 miljoni ning ta on võitnud arvukalt auhindu, sh muljetavaldavad 20 Grammyt. “Born In The U.S.A.”, "Dancing in the Dark", "Thunder Road", "The River", “Born to Run” - Springsteeni poeetiliselt melanhoolsed lood on teinud temast oma põlvkonna häälekandja. Ühtlasi on ta loonud ka filmimuusikat nt "Philadelphia" (1993), "Dead Man Walking" (1995), "Jerry Maguire" (1996) ja "The Wrestler" (2009). 1994. aastal võitis ta Oscari laulu eest "Streets of Philadelphia," mis kõlas Jonathan Demme filmis "Philadelphia".


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
The 11th Hour (2007)
7.0
3 hindajat

36. The 11th Hour (2007)
Leonardo DiCaprio, Leila Conners Petersen, Nadia Conners

Inimkonna 11. tund on käes – see on viimane võimalus muuta kurssi ning peatada kihutamine ülemaailmse ökoloogilise katastroofi poole. Näitleja Leonardo DiCaprio andis produtsendi ja jutustajana oma osa sellesse üliolulisse filmi, mis näitab: kust me tuleme, kuhu läheme ning, mis kõige tähtsam, kuidas saame olukorda muuta. Mihhail Gorbatšov, Stephen Hawking, jätkusuutliku disaini ekspert William McDonough ja mitmed teised mõttetargad valgustavad, millises kriitilises seisukorras on elu Maal praegu. Vastukaaluks hämmastavatele kaadritele üleujutustest, tulekahjudest, orkaanidest, lagunevatest jääväljadest ning üha kasvavatest jäätmemägedest näeme kuvandit jätkusuutlikust tulevikust, mis innustab meid tegudele. Kas suudame võtta kasutusele uued tehnoloogiad ja muuta oma käitumist? Kriis on küll käes, ent on olemas lahendused, kuidas säilitada meie helesinine planeet ka tulevastele põlvkondadele. Eestikeelne pealkiri: 11. tund


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne: