7.3 23 hindajat

Apple Watch

Nutikell, toimib iPhone 5 ja uuematega. Pulsimõõtja, AirPlay, mobiilmaksed, walkie-talkie, rakendused. Vahetatavad rihmad. S1 protsessor, painduv Retina® ekraan (38mm x 42mm). Safiirkristallist (Apple Watch ja Apple Watch Edition) või tugevdatud Ion-X klaasist (Apple Watch Sport) ekraan. Multi Touch. Force Touch. Siri. MagSafe® induktiivne laadimine. NFC. Bluetooth 4.0. Wi-Fi 802.11b/g. Akseleromeeter, Taptic Engine. Sisse ehitatud kõlar. Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
10.09.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Jõudiski kohale minu kauaoodatud Apple Watch. Tellisin selle iPhone Apple Store'i rakenduse kaudu, mis võimaldas tellimuse sisse anda oma minuti jagu varem kui seda sai teha Apple veebilehel! Eestis muidugi kumbki võimalus ei töötaks..

Paljudest mudelitest valisin välja 18 000 dollarise kullast Apple Watchi. Ei! Hulluks olete läinud või? :) Ostsin ikka odava, tegelikult kõige odavama mudeli, ehk alumiiniumkorpusega Apple Watch Sporti. Neid saab valida kahes toonis. Tume (Space Gray) ja hele (Silver). Võtsin tumedama, sest see sobib hästi mu telefoni juurde ning näib minu jaoks soliidsem.

MILLINE APPLE WATCH MUDEL VALIDA
Kui kella korpuseid on valida 6 (alumiiniumist hele ja tume; terasest hele ja tume ning kollasest ja roosikullast), siis kella rihmu on valida... ma ei teagi kui palju. Aga PALJU. Lisaks olen ma kindel, et neid hakkab tulema veel suurel hulgal juurde. Natuke nagu iPhone'ide kestad.
Minul on ka rihm kõige odavam - fluoroelastomeerist, ehk sünteetilisest kummist. See on väga mugav! Vinge materjal, mida ei oska enne hinnata, kui päriselt käe peal kannad. Pehme ja mõnus.

Apple Watch kell on saadaval 38 mm ja 42 mm diagonaaliga mõõtudes. Väiksem sobib väiksema käega kandjatele, näiteks naistele. Võtsin 42 mm variandi, mis on natuke kallim, aga näeb mu käe peal pagana hea välja ning pisut suurem ekraan on ka abiks.

Natuke selgituseks ka, miks ma just selle Sport variandi võtsin. Kaks põhjust. Esiteks on see odavam ja ma tõesti arvan, et kannan seda kella max ühe aasta, sest pole kahtlustki, et Apple Watch versioon 2 on juba hulga täiuslikum kui esimene. Esimese vigadest ikka õpitakse kõige rohkem. Teiseks on Sport mudel tehtud alumiiniumist ja seega u 30% kergem kui roostevabast terasest Apple Watch. Kullast on ilmselt veel raskem, aga seda pole ma proovinud :) Igatahes meeldib mulle kergem kell käe peal rohkem, on mugavam.
Sporti miinuseks on see, et kui terasest Apple Watch ja kullast Apple Watch Edition on safiirkristallist ülimalt kriimustuskindla klaasiga, siis Sporti klaas on natuke vähem turvalisest Ion-X klaasist. Samas on seegi tugev, peaks olema sama nagu Gorilla Glass, mida telefoniekraanidel laialdaselt kasutatakse.

DISAIN
Apple Watch on pagana hea disainiga. See on tõesti ilus kell ja kindlasti kõige ilusam nutikell. Algul kartsin, et on käe peal liiga kõrge, aga ei ole. Ehk mitmed minu analoogkellad on sama kõrged ja ka teiste tootjate võimsamad mudelid pole õhemad. Ma eelistan küll madalamat ja kindlasti järgmistel aastatel muutuvadki Apple kellad ka järjest õhemaks, nagu kõik nende tooted, aga ka praegu pole asi üldse hull. Kell on ilus ja mugav.
Mõni võib eelistada ümara sihverplaadiga kella, nagu nutikelladest on Moto 360-l, aga mulle on kandiline alati rohkem meeldinud ning enamus mu käekelladest ongi kandilised olnud. Kunagi Apple ka põhjendas oma disainivalikut, öeldes, et enamus asju ekraanil on nimekirjad ja neid on targem näidata kandilisel ekraanil.

ESMAKÄIVITUS
Apple Watch vajab toimimiseks iPhone'i, seega Androidi telefonide kasutajatel pole mõtet seda osta. Disainiobjektina käe peal saab hoida, aga see on ka kõik.
Paaritamine telefoniga on lihtne (alates iOS 8.2 versioonist on seal eraldi rakendus nimega "Apple Watch") ja kiire. Rakendused, mis juba Apple Watchi toetavad, saavad oma kombitsad kenasti Apple Watchi sirutatud ja sealne koduekraan ümmarguste ikoonidega ongi ees.

KASUTAMINE
Apple kell on selles mõttes huvitav asi, et telefoni järele haaran ma tõesti nüüd harvem. Vahel ma ei tea, kus see ongi, sest kiired asjad saab kõik otse käe pealt ära teha. Isegi telefonikõnedele vastata ning seejuures pole helil sugugi viga. Samuti kiiresti ära näha notificationid, mida telefoni rakendused saadavad. Kui telefon häält teeb, siis tahaks ju automaatselt vaadata, mille pärast. See on aega tülikam ja aeganõudvam kui lihtsalt ranne näole lähemale liigutada ja vaadata, kes ja mida ütles.
Tervise jälgimise seisukohast on mugav see, et mingit eraldi pulsimõõtjat pole vaja, ja saan trenni teha ja tööl käia täpselt sama kellaga. Ning andmed kogunevad igasuguste koormuste korral. Mulle meeldib, et saan kella märku andma panna kui olen liiga kaua (nt 1h) järjest istunud ja võiks end vahepeal liigutada. Kontoritöö puhul oluline!

Apple Watch on praegu veel väga vähestel mu tuttavatel, aga särama lööb Apple kell see just siis kui sõbral on ka. Selle kaudu teateid saata on omamoodi lahe. Näiteks koputad ekraanile mingit rütmi ja sõber saab täpselt sama rütmi oma käe peal tunda. Võid saata isegi oma südamelööke, reaalseid. Pigem siis kallimale, ilmselt :) Või joonistada ekraanile midagi ja hetk hiljem ilmub see sõbra ekraanile.
Kontaktide jaoks on kellal lausa oma eraldi nupp keeratava (ja vajutatava) Digital Crowni all. Väga mugav viis lähemad sõbrad kohe ette saada ja neile midagi saata.

Digital Crown on nagu kellanupp ikka. Kui seda aga keerata, siis suumib ekraanil sisse või välja, olenevalt kummale poole keerad. See on kaval, sest muidu jääksid sõrmed ju tillukest ekraani katma kui samamoodi suumiksid, nagu telefonil. Sellele nupule pähe vajutades satub aga alati koduekraanile, nagu iPhone nupu puhul.

Apple Watch kui kell on väga täpne, suutes aega hoida ka siis kui ei ole netiühendust, ehk võimalust serveritega oma aega reguleerida. Apple sõnul liiguvad üle maailma kõikide Apple Watchide sekundiosutid täpselt sünkroonis.
Kellavaates ekraanile tugevamini kui lihtsalt puudutusega peale vajutades saab valida erinevaid sihverplaate. Lõbusaid, informatiivseid, stiilseid ja niisama huvitavaid. Mehelikke ja naiselikke. Lisaks saab konkreetset sihverplaati tuunida -- muuta värve, vähendada või lisada elemente. Kas kuvab sekundeid, kas kuvab minutivahesid jne. Sihverplaadi nurkadesse saab panna nn complicationeid, ehk informatiivseid lisasid. Mis kell päike tõuseb, palju väljas sooja on, millal äratus on helisema pandud, mis seisus on aktsia, mida eriti jälgid, sinu päevase aktiivsuse monitoorija, stopper, kuufaas jne.

AKU
Aku kestab terve päeva ja tõesti kestabki. See oli mul kerge murekoht, sest sageli kui lubataks päeva, tähendab see 5 tundi või midagi sellest. Apple paneb aga üldiselt pigem reklaammaterjalides aku kestuseks vähemgi, hiljem testid näitavad alati rohkem. Kell kaht päeva muidugi ei pea, aga päeva peab tihedat kasutust kenasti vastu. Telefoni laen nagunii iga päev, kella siis samamoodi. Kuigi võiks ju pidada kauem -- saaks öösel ka jälgida une kvaliteeti.

KIIRUS
Normaalne, kõik toimib ja sujuvalt, kuigi rakenduste avamine võtab vahel natuke liiga kaua aega. Võiks küll olla kiirem. Samas ei teagi, kas süüdistada protsessorit või pigem toorest tarkvara. Päris kindlasti silutakse tarkvarauuendustega sujuvust omajagu.

EKRAAN
Apple'i esimene OLED ekraan on suurepärane. Detailne ja kontrastne. Nii head ekraani pole küll (praegusel hetkel) ühelgi teiselt nutikellal.

KAS SA PEAKSID ENDALE APPLE WATCHi OSTMA?
Hea küsimus. Esiteks peab sul olema iPhone, et seda kella kasutada. Kui sul see kell oleks, siis sul oleks hea meel, pole kahtlustki. Aga vajalik ta otseselt ei ole. On mugavam, on lõbusam, on stiilsem.. Aga samas kujutan ma oma elu väga hästi ette ka ilma selleta. Usun, et siin on rakenduste arendajatel palju tööd teha. Avastada, milleks kõigeks seda kella kasutada saab. Nii nagu nutitelefonidega algul täpselt ei teatud :) Tegemist on ilusa ja toimiva asjaga, aga see on siiski selgelt esimese generatsiooni toode, seega kui pead raha lugema, siis oota ostuga veel, vähemalt versioon kaheni. Kui seda aga endale lubada saad, siis on Apple Watch üks eriline ja lahe asi. Midagi sellist, mille arengut saad oma käe peal jälgida, sest potentsiaal on tuntav ja ilmselgelt see asi areneb iga rakenduse ja iga uuendusega, mille Apple välja laseb. Apple Watch on alles oma tõelist jõudu avastamas ja on huvitav vaadata, kuhu see liigub.”

28.04.2015 14:10 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Halgur on seda arvustust muutnud: 30.04.2015 09:48
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple Watch arvustusi (review)Otsi Google abil: apple watch (review)