6.8 12 hindajat

Apple iPhone 6S / iPhone 6S Plus

4,7-tolline 1334x750 px ehk 326 ppi ekraan (iPhone 6S) või 5,5" 1920x1080 px ehk 401 ppi ekraan. Survetundlik 3D Touch. 64-bitine A9 protsessor ja M9 liikumisprotsessor. 12 MP tagakaamera, 5 MP esikaamera. 4K videosalvestus. Touch ID sõrmejäljelugeja. GPS ja GLONASS. Baromeeter. 3-suunaline güroskoop. Akseleromeetr. Nano-SIM pesa. Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.10.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Aasta jälle möödas ja uued iPhone'id väljas. Nii nagu varemgi, olid kõik suured muutused juba lekkinud ja suurt üllatus väljakuulutamisel ei põhjustanud. Küll aga ei tea ju kunagi enne kui kasutama ei hakka, kuidas ükls või teine omadus reaalselt töötab.
Apple ise ütleb iphone 6S hüüdlauseks, et ainus, mis on muutunud, on KÕIK. Ehk kuigi peale vaadates on telefon täpselt samamsugune nagu aasta varasem iPhone 6 mudel, on Apple ometi kindel, et see on petlik arvamus. Ja tegelikult -- ongi. Reaalselt kõik muutunud.

DISAIN
Siin on muutunud kaks asja ja kumbki neist pole väliselt absoluutselt tajutav. Esiteks on korpus nüüd tehtud ülitugevast 7000-seeria alumiiniumist ja ei tohiks kelleski enam kartust tekitada, et telefon taskus paindub ning teiseks on uus iPhone hoopis PAKSEM ja RASEKM kui aasta varasem mudel. MIDA!? Apple'i jaoks on ju alati olnud ülioluline, et uued seadmed oleks võimalikult õhukesed ja kerged... Aga tegemist on nii tillukese kaalu ja paksuse erinevusega, et see on vaid faktiline, mitte tajutav. Seejuures sobivad iPhone 6S telefonile suurepäraselt kõik eelmisele mudelile mõeldud korpused ja see üksi peaks juba märku andma, et mõõt on reaalselt siiski sama.
Telefon on ka endiselt käes libedavõitu ja soovitan sellele korpuse osta. Ise kasutan Apple'i originaalkorpust, silikoonist. Luksulikum variant oleks nahast, aga see on jälle libe, seega kaotaks oma pointi. Hea meelega ma ühtki iPhone'i ei riietaks, aga pigem teen seda kui ta maha kukutan.

EKRAAN
Ekraan on sama nii resolutsioonilt kui esitatava pildi poolest. Aga ometi on seal midagi väga uut. Just nimelt, ma räägin sinust, 3D Touch! See on mulle üldjoontes tuttav juba Apple Watchist, kus see kannab nime Force Touce, aga telefonis on sel veel rohkem jumet. Nimelt tähendab see, et telefoni ekraan pole mitte üksnes puudutuste, vaid ka survetundlik. Tugev vajutus viskab ette uue menüü ja võimaldab mitmeid asju mugavamalt ja kiiremini teha. Sisuliselt mõtle nii, et kui seni on su hiirle olnud vaid parem klõps, siis nüüd lisandus vasak. Üks lisamenpüü.
Kui 3D Touch välja kuulutati, olin esmalt kergelt mures. Mõtlesin, et see muudab telefoni kasutamist hoopis keerulisemks, mitte lihtsamaks. Lisaliigutus, lisamenüü.. Aga õnneks selgus, et siiski mitte. Reaalselt harjub see käe sisse väga kiriesti, ei lähe ühegi teise tegevusega telefoni kallal sassi ning hõlpustab telefoni kasutamist. Näiteks Camera ikoonil tugevasti vajutades ilmub menüü, mis võimaldab valida ka kohe selfie tegemise, video salvestamise vms režiimi vahel. Selle asemel, et rakendus avada ja seal veel omakorda õiget režiimi otsida. Nagu kiirtee rakenduse sees olevate võimalusteni. Enamik Apple enda rakendusi on juba vastava uuenduse saanud ja oskavad 3D Touchi kasutada, aga ka teiste rakenduste list aina täieneb -- äsja nägin, et Swarmi uuendus sisaldab ka seda funktsionaalsust. Ning asi pole ainult selles, et ikoonidele klõpsamisel see midagi teeb! Ka rakenduste sees avab mugavaid võimalusi ning isegi kirjutades, klaviatuurile tugevasti pressides saad näiteks mugavamalt kursori asukohta valida.
See ON suur muutus kasutajaliideses ning praegu see alles alustab. Usun, et nii Apple kui rakenduste arendajad mõtlevad välja ägedaid võimalusi, kuidas seda võimalust kasutada. Kindlasti ka mängudes. Tugevasti vajutada pole mul kunagi veel õnnestunud kogemata ning sellest tegevusest annab alati märku ka telefoni kiire vibratsioon-tagasiside.

KAAMERA
Nagu igal aastal, on selgi kaamera paremaks muudetud. Seekord on suurendatud isegi pildiresolutsiooni, mis aastaid 8 MP peal seisnud, 12 MP peale. Erilist pointi ma sel vähemalt enda jaoks ei näe, aga samas näiteks pilti lõigates ja suumides võimaldab see tõesti natuke enamat. Lisaks sellele suudab iPhone 6S salvestada ka 4K (ehk 3840x2160 pikslit) videot. See on telefoni kohta päris kõva tulemus, kuigi turul mitte ainulaadne. Laiadesse massidesse jõuab aga 4K video nüüd just nimelt läbi iPhone'i. Ometi.. vaadata pole seda väga kusagil. On sul kodus 4K teler? Arvuti? Väga vähestel. Aga eks see vaikselt muutub ja isegi iMovie, mis nt iPadi ja iPhone'iga tasuta kaasa tuleb, võimaldavad nüüd 4K video töötlemist. Kahjuks mitte aga 4K resolutsioonis vaatamist :)

Esikaamera on samuti parem, aga lisaks nüüd välguga. Eraldi välku kuhugi installeeritud ei ole, vaid välguna toimib väga nutikalt kogu telefoni ekraan, suutes 3x eredamaks valgustuda kui muidu maksimumvalgena olles. Ja mitte ainult, enne valgustamist mõõdab telefon sind ümbritsevat keskkonda/valgust ja värvib esitatava välgu valguse (nmagu tagakaamera välgulgi) vastava varjundiga valgeks, et sinu endel ikka võimalikult tõetruude värvidega ja ilus tuleks!

Üks huvitav uuendus on veel. Nimelt (kui seda välja ei lülita), salvestab telefon pilti tehes 1,5 sek enne ja 1,5 sek pärast pildi tegemist väikese videoklipi. Heliga ja puha. Nagu liikuv pilt! Ei, mitte video, vaid nagu seda on mitmel pool võrreldud ja nagu oli ka minu enda esimene reaktsioon kui telefoni esitleti, et tegemist on "Harry Potteri funktsiooniga". Mäletate, seal filmis ajalehtedes ja muudel piltidel fotodel pilt liikus..? Seda on raske selgitada, et miks see siis video pole. Faktiliselt ju ongi. Aga ainult 3 sek.. see annab lihtsalt pildistatud kohast mingi kerge kontekstuaalse ülevaate ja on päris fun. Sellega tuleks aga arvestada, kui funktsioon on sisse lülitatud, sest algul kipuvad tulema ikka sellise algusega liikuvad pildid, kus kõigepealt kaamera alles paika liigub.. seega on parem telefon fikseerida, oodata sekund ja alles siis pilti teha. Ning siis veel sekund oodata, enne kui käe langetad. Neid pilte näed kõigis iSeadmetes ja peagi pidi neid iPhone'i kasutajatele toetama hakkama ka Facebook.

KIIRUS
Väga tasemel. Mingitest testides oli vist kõigile teistele lipulaevadele pikja puuga ära teinud.. aga ega see oluline polgi. Oluline on, et ei tekiks kunagi tunnet, et telefon võiks kiirem olla. Seda ei tekigi. Ja suur pluss on siin ka selles, et kui iPhone 6 sees oli vaid 1 GB RAMi, siis iPhone 6Si sees elab juba 2 GB. See pole tänapäeva telefonide puhul mingi ilmaime, aga ilmselgelt suudab iPhone oma mälumahust rohkem välja imeda kui teised rohkemast. 2 GB tundub praegu küll täiesti piisav igaks tegevuseks.

AKU
Peab sama hästi nagu iPhone 6 puhul ja mäletatavasti pidas sel ikka väga hästi. Näiteks peab mu iPhone 6S aku küllalt tiheda kasutamise (ja Ingressi mängimise) juures vastu nii, et õhtuks on u 40% järel. Kui olen vähem kasutanud, ei ole ime 70% juures õhtul lõpetada kui laadima panen.

Telefon on väga hea. Kvaliteetne, võimas, kauakestva akuga... Raske on midagi enamat tahta, st tahta ju oskaks, aga mitte ükski konkureeriv telefon ei paku neid asju samuti. Seega endiselt parim telefon, mida raha eest osta saab ja kui võimalus, siis ostagi. iPhone 6 välja vahetada vast pole mõtet, kui just RAMi ilmselgelt liiga vähe pole sinu tegevuste jaoks. Aga kõigil varasemate iPhone'ide omanikel on nüüd küll aeg uuenduseks!”

18.10.2015 21:53 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPhone 6S / iPhone 6S Plus arvustusi (review)Otsi Google abil: apple iphone 6s / iphone 6s plus (review)