- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1.
A Monster in Paris (2011)
Bibo Bergeron
Häbelik filmimehaanik Emil ja hüperaktiivne ja julge leiutaja Raul lõhuvad kogemata ühe teadlase laboris paar klaaskolbi, ning loovad juhuslikult midagi täiesti õudsat. Kõige õudsama asja mida Pariisi elanikud näinud on. Elanikud on hirmunud, ning nimetavad juhuslikult loodud olendi verejanuliseks koletiseks. Kohalik politseikomissar, kes armastab selles maailmas kõige rohkem iseennast, alustab monstrumile jahi, näitamaks linnarahvale, et ta on võimeline rahvast kaitsma. Kuid kes on siis linnas tõeline koletis? Eestikeelne pealkiri: Koletis Pariisis.
Lisas glassbrd
“Niisiis loo poolest on suhteliselt igav ja kuivavõitu, taolisi lugusid olen kuskilt kunagi näinud/kuulnud. Luuakse koletis, kes pole sisimas tegelikult koletis ja suure südamega naine kaitseb koletist pahade meeste eest jne. Kuid siin filmis on midagi sellist mida teistes animafilmides eriti nähtud pole. Armastus armastuse pärast, kui lihtsalt seletada. Tõeliselt suur armastus, mis on sobitatud ka väiksematele aru saadavamaks animafilmiks. Filmis on päris head tegelaskujud, ning iga tegelase iseloom on juba näole kirjutatud, näiteks häbeliku meest on kujutatud lühikese mehikesena, tagasihoidlikus mantlis, lühikeste juustega jne. See-eest egoistliku ja kalgi südamega inimest on kujutatud suure lõua ja pisikese otsa esisega, suurena, tugevana, medaliga rinnas. Ühesõnaga väga hästi kujutatud tegelased.
Minu arvates on suhteliselt hästi kujutatud 1910.aasta Pariisi, isegi on ära märgitud seda suurt uputust, kui Eiffeli tornini võis jõuda ainult paadiga. Ei usu, et eelmise sajandi alguses olid autodel automaatselt avanevad uksed, ning et üldse oli niipalju autosid tänavatel. Aga see pole nii tähtis, lihtsalt minupoolne norimine. Väga hästi on edasi antud 20.sajandi alguse Pariisi õhkkond.
Mõned kriitikud on öelnud, et hiiglama suur kirp koletiseks eriti ei sobi, ning kuidas saabki kirp, kes ei suuda rääkidagi, nii hästi laulda duetti Vanessa Paradise’ga? See jääb ka minu jaoks saladuseks, minu arvates võiks kirp juba rääkida ka kui ta juba laulab. Aga ehk see võimetus rääkida muudabki kirbu nii haavatavaks, ning see panebki kirbule kaasa elama.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2.
Alvin & The Chipmunks: Chipwrecked (2011)
Mike Mitchell
Vallatu koopaorav Alvin on koos oma vendade ning vahvate oravaplikadega ansamblist Orvetid puhkusereisil, mille käigus muudavad nad luksusliku kruiisilaeva oma isiklikuks mänguväljakuks. Pärast suurt äpardust leiavad oravad end aga korraga omapead üksikul saarel. Ettevõtlikud loomakesed ei kavatse olukorraga leppida ning proovivad järgemööda erinevaid kavalaid plaane, kuidas sealt pääsed. Seda tehes avastavad nad kogemata, et nad polegi sel saarel nii omapead kui alguses tundus... Eestikeelne pealkiri: Alvin ja koopaoravad 3.
Lisas airon 14.11.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3.
Arthur Christmas (2011)
Sarah Smith, Barry Cook
Mismoodi suudab jõuluvana ühe öö jooksul kingitused kõigi lasteni toimetada? Vastus: tänu kõrgtehnoloogilisele salaoperatsioonile "Põhjapooluse all", mida juhivad 70-aastaste ametiaegadega jõuluvanad juba Püha Nikolause aegadest saati. Loo keskmes on eriskummaline perekond ning üsna ebaharilik kangelane Artur, kes peab jõuluhommikuks täitma õige vastutusrikka ülesande. Eestikeelne pealkiri: Artur päästab jõulud.
Lisas airon 14.11.2011
“Seekord käisin multikat vaatamas mitte lapsega, vaid hoopis sõbrannaga. Ja ei kahetse. Südamlik ja meeldivalt naljakas jõulufilm, mis sobib kõigile.
Filmi point on see (no vähemalt minu jaoks), et iga laps on oluline. Aga seda mõistab vaid tõeline jõuluvana :)”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4.
Arthur Christmas (2011)
Sarah Smith
„Artur päästab jõulud" annab hämmastava vastuse küsimusele, mis huvitab iga last: Mismoodi suudab jõuluvana ühe öö jooksul kingitused kõigi lasteni toimetada? Vastus: tänu kõrgtehnoloogilisele salaoperatsioonile "Põhjapooluse all", mida juhivad 70-aastaste ametiaegadega jõuluvanad juba Püha Nikolause aegadest saati. Loo keskmes on eriskummaline perekond ning üsna ebaharilik kangelane Artur, kes peab jõuluhommikuks täitma õige vastutusrikka ülesande. Igas vanuses vaatajatele mõeldud animeeritud koguperekomöödia „Artur päästab jõulud" avab seninägematul moel jõuluvana, tema perekonna ja päkapikkude maailma. Film jõuab vaatajateni eesti keeles! Eestikeelne pealkiri: Artur Päästab Jõulud
Lisas Marge-Elin Roose 13.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5.
Beruseruku: Ougon jidaihen I - Haou no tamago (Berserk: The Golden Age Arc - The Egg of the King) (2012)
Toshiyuki Kubooka
Kentarou Miura eepilise manga alusel valminud täispikk mängufilm on tänavuse festivali kõige värskem linateos, mis jõudis Jaapanis ekraanidele alles tänavu veebruaris. 1997. aastal valmis seni lõpetamata saaga alusel 25-osaline animesari, valminud film on aga esimene kolmest, mis sarja sündmusi osaliselt kordab. "Berserki" keskmes on keskaegset Euroopat meenutavas ühiskonnas orvuna üles kasvanud sõdur Guts, kelle elu koosneb lahingutes võitlemisest ning kes satub võimuvõitluse keeristesse. Eestikeelne pealkiri: BERSERK KULDAJASTU - ESIMENE FILM
Lisas Marge-Elin Roose 20.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6.
Big Hero 6 (2014)
Don Hall, Chris Williams
Pärast seda, kui ootamatu katastroof tabab San Fransokyo linna ja paiskab noore tehnikageeniuse Hiro ohtude keskele, võtab poiss appi täispuhutava tervisehooldajaroboti Baymaxi ning oma lähedased sõbrad, adrenaliinisõltase Go Go Tomago, puhtusearmastaja Wasabi, keemiavõlurist Mesi-Sidruni ning kooli maskotist teadusefänn Fredi. Eestikeelne pealkiri: 6 kangelast.
Lisas filmis6ber 01.04.2015
“Tore animafilm. Algul plakatit vaadates (nagu raamatut kaane järgi hinnates) tundus kahtlane ja ega pealkiri ka asjale kaasa ei aidanud, aga tegelikult oli tore, naljakas ja südamlik animafilm. Väiksematele vaatajatele päris sageli küll parajalt õudne, just teatud minirobotitest moodustuv teema, aga suurematele sobiv.”