9.0 11 hindajat

Vorwerk Kobold VR300

Võimsus: 85 W (65 W Eco-režiimis)
- Tolmuimeja turbiin u 50W, hari u 30W
Tööaeg 60-90 min (120 m2) (Eco-režiimis)
Liitium-ioon akud (14.4 V) 84 Wh
Mõõdud: 34 x 34 x 9 cm
Kaal: 4,2 kg
Saksa toode.

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
09.01.2019
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“VR300 proovimine kujunes omamoodi stresstestiks, sest sattus täpselt pühade ajale, kui külalisi jätkus pea igaks päevaks ja piparkoogipurul ja kuuseokastel ei paistnudki otsa. Väsimatu koduabiline elas aasta pingelisima aja üle täitsa muretult. Ühtlasi selgus, et meie lasersilmne sõber on võimeline koristama ka pilkases ööpimeduses.

Robottolmuimeja on muutunud tavaliseks kodumasinaks

On kohe kahju, et robottolmuimeja testimine on muutunud nii igavaks - temast on saanud harilik kodumasin justkui mõni praeahi või külmkapp. Olgu, võibolla siiski mitte nii tavaline, aga jahmatavaid üllatusi töötava robottolmuimeja vaatamine enam ei paku. VR300 koristustulemus on perfektne, tänu maksimaalselt nurgas asuvale küljeharjale saavad täiesti puhtaks ka nurgad, kuhu näiteks sõsarmudeli Neato küljehari ei ulatu. Neato arendatud lasernavigatsioonisüsteem, mille sarnane on kasutusel ka isejuhtivatel autodel, püsib juba aastaid sama, kuid samas ka sama täpne ja tõhus. Samad on ka esiküljel asuvad ultraheliandurid, mis samamoodi nagu auto parkimisandurid ei lase robotil vastu seinu ega mööblit põrgata. Sama on ka lasersüsteemi ümbritsev rõngas, mis toimib igas suunas andurina ja ei lase robotil end madala diivani või kapi alla kinni kiiluda. Samad on ka rataste kõrval asuvad käpad, mille abil robot suudab üle ronida ka kõrgematest lävepakkudest.

Vorwerk Kobold VR300

Uus Vorwerk VR300 ja 4 aastat vana mudel VR200 on tehniliselt täpselt sama masin, isegi välisilme poolest on erinevused marginaalsed. Uuel mudelil puudub ekraan täiesti, kogu infot näeb nüüd rakendusest. Nupud on siiski alles jäetud, nii et hädapärast saab koristamisega alustada ka siis, kui telefoni üles ei leia.

Vorwerk Kobold VR300

Altpoolt lähenedes leiab ka uuendatud kujuga harja, muus osas aga paistab kõik sama. Ega kodumasin olegi auto, et igal hooajal facelifti vajaks, aga siiski on hea, et möödunud aastatele ja äärmiselt pinnapealsele disainiuuendusele vaatamata on VR300 endiselt selline edev pill, mida võib uhkusega oma majapidamises eksponeerida. Milleks on ka põhjust, esiteks ei ole tegemist sugugi odava tootega. Teiseks on Vorwerk VR300 hetkel ilmselt maailma parim robottolmuimeja, sest välisest muutusest tähtsam on see, mis on toimunud nö kapoti all.

Vorwerk Kobold VR300

Tolmuimeja liikumist jälgides tundub, et erakordselt suurt tähelepanu pöörab uus VR300 tooli-, laua-, diivani- ja üldse igasugustele jalgadele. Kuna jala ümbert põhjalikult puhastada saab ainult nurgaharjaga, siis püüab robot läheneda mitme erineva nurga alt ja tulemus saab tegelikult suurepärane. Samas jõuaks ühe tooli jalgadele kuluva ajaga koristada võibolla 10m2 vaba takistusteta põrandapinda, kus tolmuimeja töötab kiirelt ja kõige efektiivsemalt.

Virtuaalseinad

On kohti, kuhu robottolmuimeja ei peaks sattuma. Näiteks vannituba, kus põrand võib olla veel märg; peeglilaua alune, kust võib leida tavalisest rohkem kõrvarõngaid; laste toad, kus tuleks üldse enne roboti lahti laskmist teha põhjalik eelnoppimine, sest maas vedelevad riided jäävad suure tõenäosusega harja vahele kinni ja legod kaovad tolmuimeja kõhtu. Roboti sellistest kohtadest eemal hoidmiseks oli varem ainus võimalus kõikide “ohtlike” tubade uksed lihtsalt alati kinni hoida. Reaalsuses on selline reegel äärmiselt tüütu ja praktiliselt võimatu, eriti kui tolmuimeja töötab eelprogrammeritud aegadel, kui kedagi kodus ei ole. Nüüd on tänu värskele tarkvaraarendusele võimalik selliste alade vältimiseks tekitada virtuaalseinu. Ja need virtuaalseinad on nüüd ikka täitsa virtuaalsed.

Kui käivitada Vorwerki robottolmuimeja rakendus ja ühendada robot oma wifi võrku, saab järgmise sammuna lasta robotil koostada põrandaplaani. Enne seda tuleks avada kõikide tubade uksed ja koristada põrandal vedelevad sokid ja muud takistused. Salvestatud põrandaplaani säilitab robot edaspidi oma mälus ja selle peale saab lihtsalt näpuga vedada keelatud alade piire, millest robot üle sõita ei tohi. Lisaks märgadele ruumidele ja lastetubadele saab sel viisil saab ära piirata ka näiteks pikakarvalise vaiba, millele varem oleks tarvis olnud alla kleepida magnetpiire. Magnetpiirded töötavad küll ka uue robotiga, aga virtuaalne piir on lihtsam ja ei maksa ka midagi.

Vorwerk Kobold VR300

Rakendusest saab vaadata ka viimase 20 koristuskorra raportit, kus on näha kulunud aeg ja puhastatud ala. Vorwerki rakendus on üsna hoolikalt püütud Vorwerki nägu teha, aga midagi on ka kahe silma vahele jäänud, mis reedab algse päritolu - kui puhastusraporti pilti jagada, algab salvestatud faili nimi sõnadega neato_map. Põrandapinna kaardistamine koos virtuaalsete piiridega on samuti Neato leiutis nagu ka lasernavigatsioon, või õigemini isegi selle edasiarendus rakenduse näol.

Vorwerk Kobold VR300

Miks võiks eelistada robottolmuimeja ostmisel just Vorwerk Kobold VR300?

* Virtuaalsed, rakendusest lisatavad piirid
* Täuslik puhastustulemus, ka nurkades ja seinte ääres ja toolijalgade ümber
* Ultraheliandurid mööblile otsasõidu vältimiseks
* Andur kapi alla kinnijäämise vältimiseks
* Rataste kõrval lisakäpad kõrgete lävepakkude ületamiseks
* Efektiivne navigatsioon, robot ei liigu enne järgmisesse tuppa, kui eelmine on puhas

Miinuspoolele peaks vist kirjutama hinna. Samas on see nii suhteline. Näiteks juhtusin enne aastavahetust ilutulestiku letis märkama 525€ maksvat raketikomplekti. Vaevalt jõudsin imestada, et kes küll koduõues 2-3 minuti paugutamise eest sellist raha maksta raatsib, kui juba järgmisel päeval oli see juba ära ostetud. Selle kõrval 959€ aastaid kestva ja nutikusest pakatava koduabilise eest tundub küllaltki mõistlik. No mine tea, võibolla keegi ostis mitme peale.

Kui aga mõelda, et ümmarguse kujuga konkurendi ilma ühegi eeliseta tippmudel on veel 100€ kallim, siis nagu polegi mingit küsimust.”

09.01.2019 00:52 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
09.01.2019 01:19 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Nüüd tuli meelde tegelikult suurim miinus - iga kord dokki jõudes või tööd lõpetades mängib tolmuimeja väga valjult erinevaid meloodiaid. See on üsna häiriv, eriti just õhtusel ajal ja oleks tore, kui selle saaks rakenduse seadetest välja lülitada. Võibolla saab ka, aga ma ei leidnud sellist kohta.
17.01.2019 15:54 Nimetu
Rakendusest saab kõiki helisid sisse-välja lülitada endale meelepäraselt.
01.04.2019 14:18 Nimetu
Helide sisse-välja lülitamine käib Apple puhul telefoni seadetest rakenduse seadistuste kaudu. Siin on äpi kasutamise juhised olemas:

Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Vorwerk Kobold VR300 arvustusi (review)Otsi Google abil: vorwerk kobold vr300 (review)