Partner:
9.3 18 hindajat

Volkswagen Passat CC (2008-)

Mootor R-4, turbo, 1798 cm3 Võimsus 118 kW (160 hj) 5000 p/min Pöördemoment 250 Nm 1500–4200 p/min Käigukast 6käiguline manuaalkäigukast Tippkiirus 222 km/h Aeg 0 - 100km/h 8,6 s Lisas Autoleht 16.11.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kuigi segadust tekitava nimega, on lugu uue Volkswagen Passat CC-ga üsna lihtne: tegu on masstootja kohta tavatult edeva neljaukselise keskautoga, mis nii kvaliteedilt, tehnouudsuselt kui ka sõiduomadustelt kimbutab selgelt sportlike premium-autode tootjaid.

Lühend CC uudse Passati nimes ei tähenda kupeekabrioletti (coupe-cabriolet) nagu tavaks, vaid hoopis komfort-kupeed (comfort-coupe). Olgu turundusinimeste definitsioon milline tahes, sisuliselt on tegu neljaukselise autoga, millele on antud tavalisest Passatist madalam katusejoon ning viie asemel neli istekohta, justkui õigustamaks sõiduki kupeeks nimetamist.

Volkswageni disainerid on igal juhul teinud tublit tööd, sest Passat CC näeb Passatist tõepoolest palju elegantsem, dünaamilisem ja ilusam välja. Välismõõtudelt on uudismudel natuke madalam, laiem ja pikem, mis muutis kereproportsioonid senisest selgelt õnnestunumaks. Proovisõidul Lõuna-Saksamaal äratas uus Volkswagen möödujates igal juhul üllatavalt palju tähelepanu.

Paraku sai kohe kinnitust ka peamine kartus, mis autot väljast imetledes tekkis: tagaistmel on vähe pearuumi. Isegi keskmist kasvu mehel on pea praktiliselt laes, 1,90 meetrit pikana oleks taga istuda lausa piin. Ühtlasi piiravad madal katusejoon ja väga madalad tagaaknad nähtavust – tagaistmelt vähegi kõrgemate objektide silmamiseks peab pea alla kummardama.

Hoopis lahedamaks osutub olemine Passat CC esiistmetel, eriti veel kui mootor käivitada ja sõitma asuda. Sõitjaid tervitab Passatist tuntud kvaliteet, mida on alumiiniumkaunististe ja puittahveldistega edevamaks muudetud. Proovisõiduautol olnud kahevärvilised nahkistmed olid samuti väga mõnusad, kuigi baasmudel peab läbi ajama tekstiilist istmekatetega.

Nuriseda ei saa baasmudelil olnud jõuallikaga, sest tegu on Volkswageni kontserni uue 1,8liitrise turbomootoriga, mis on Audi A4-le paigaldatuna on juba rohkelt kiitust pälvinud. Neljasilindriline töötab sujuvalt ja läheb aplalt pöördesse, kiirendades Passat CC 160 hobujõu toel vaid 8,6 sekundiga paigalt sajani. Reipust jagub ka kiirteekiirustel kiirendades, mistõttu rohkem hobujõude nagu ei olekski vaja. Need on siiski saadaval kaheliitrise 200 hj turbomootori ja 3,6liitrise V-6 (300 hj) näol. Viimane teeb 0–100 km/h sportautoliku 5,6 sekundiga. Säästlik, kuid sugugi mitte aeglane valik on kaheliitrine turbodiisel, kas 140 hj või 170 hj forsseeringus.

Plussid: välimus, juhitavus, mootorivalik
Miinused: pearuum tagaistmel”

16.11.2010 22:01 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Volkswagen Passat CC (2008-) arvustusi (review)Otsi Google abil: volkswagen passat cc (2008-) (review)