- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
55.
Jurassic World (2015)
Colin Trevorrow
Inimesed pole õppinud, vaid ikka üritavad teha parki, kust dinosaurused ei suuda (järjekordselt) põgeneda ning seejärel oma lõunalauda inimlihaga täiustada. Kui see järjekordselt juhtub, siis seekord peavad kastanid tulest välja tooma Owen (Chris Pratt) ja Claire (Bryce Dallas Howard).
Lisas Kaupo Liiv
“See on tõeline kauaoodatud järgede aasta ja ma ei mõtle Marveli filme, mille filme iga aasta välja tuleb. Oleme juba järje Mad Maxile ja tulemas on järjed Bondile, Terminatorile ja Star Warsile. Jurassic Park oli üheksakümnendatel tõeline hitt. Uus tehnoloogia lubas tuua ekraanile usutavalt selliseid tegelasi, mis varem tundus olevat võimatu. „Monsterfilmid“ tundusid saavat võimaluse usutavaks eluks. Jurassic Park oli esimene selline „monsterfilm“, mis oli intelligentne, mida enamik „monsterfilme“ varem ei olnud, sest koletised ei olnud usutavad ning filmid olid selles osas tahtmatult koomilised. Inimesed hõiskasid, et peale seda filmi on kõik võimalik. Järjed tundusid olevat paratamatud.
Ma pean ütlema, et mulle The Lost World meeldis. Goldblum, Moore, Postelwhite, Vaughan, Stormare – väga lahe näitlejateansambel ja lugu oli rohkem seiklusfilm, kui esimene. Mulle seiklusfilmid meeldivad ja seiklusfilm põnevuse, ehmatuste ja suurte „kollidega“ on ju nauditav. Kolmas osa oli veidi pettumust valmistav ja siis tekkis ka sarja vahe sisse. Sarja suurimaks probleemiks oli saanud see, et ta ei arenenud, vaid kordas ennast ja vaatajad said sellest ka aru. Inimesed satuvad parki või saarele, loomad saavad lahti või juba on lahti ja siis tuleb inimestel järjekordselt ellu jääda. Alati on ka lapsed tagaajavate osas, on vähemalt kaks paha – üks ahne ärimees ja üks jahimehetüüp. Lihtne ja selge valem. Ilmselt peale kolme filmi saadi aru, et seda korrata ei ole enam teema. Kõik on seda juba näinud ja kui teha neljas film, siis tuleb teha midagi uut ja 14 aastat vahet näitab, et see ei olnudki nii lihtne.
Möödus kolmteist aastat ja stuudio hakkas arvutama, et oleks hea aeg uus järg teha. Keegi enam ei mäleta, et filmisari hakkas ennast kordama ja need, kes vahepeal on kasvanud suureks, nemad tahavad ka ju dinosauruseid inimesi ampsamas näha.
Stuudio tegi seejärel suurepärase otsuse eduks. Nad palkasid Chris Pratti. Sel hetkel päris tundmatu näitleja, mis puudutas kinofilme. Tal ei olnud sel hetkel veel suuri hitte kinodes, oli sarjanäitleja ja mõned väikesed kinorollid, millest vast meeldejäävaim James McAvoy „sõbrana“ Wantedist, aga siis tuli eelmine suvi ja Guardians of the Galaxy. Üle aastate tõeline nauditav space adventure. Pratt oli hetkega A-list star. Inimesed ei oodanud Jurassi Worldi Chris Prattiga vaid Jurassic Worldi Starlordiga ning rekordid on tõsiasi.
Mis puutub antud filmi, siis ei ole siin midagi uut. Korratakse kõike seda, mida oleme juba näinud. Põhimõtteliselt on tegu ikkagi sama loo uuesti jutustamisega, millesse on paras kogus Deep Blue Sea nimelist filmi sisse pandud. Kõik neli filmi on praktiliselt ühe filmi kordused. See ei tähenda, et ta otseselt halb oleks ja ei oleks nauditav. Neile, kes eelmiste filmide ajal liiga väikesed olid, nemad on tõeline sihtgrupp filmile ja vaieldamatult on nad vaimustunud.
Loogikat ei tasu järjekordselt jälgida. Igasuguseid „plothole“ on tunduvalt rohkem, kui eelnevates filmides. Võiks ilmselt sadakond küsimust üles kirjutada, millele loogilist vastust lihtsalt ei ole, aga samas me räägime ju filmist, kus inimesed äratavad dinosaurused ellu.
Ükski näitlejatöö ei ole kahjuks märkimisväärne. On inimesed filmis ja isegi Pratt on pigem selline keskpärane. Ta ei ole eriliselt karismaatiline ega ka naljakas. Ta vist ei saa ühtegi nalja ega one-linerit filmis visata. Filmi toon lihtsalt on selline. Keegi otseselt väga halvasti ei mängi, aga kui tuleb järg ja kõik näitlejad asendatakse uutega, siis väga taga ei igatse. Eks risk oli, et filmist ei tule tõeline hitt, vaid jääb kolmanda filmi tasemele ja igasugune risk tegemisel tuli taandada võimalikult väikeseks. Sellest natuke kahju on, sest tegu on ikkagi kasutamata võimalusega.
Film ilmselt teeb ära selle aasta superhittidele – Furious 7 ja Avengers: Age of Ultronile ning võib uusi rekordeid teha, kuigi ilmselt kahele James Cameroni filmile jääb lõpuks alla. Juba sellepärast tasub vaadata, et näha, milline on üks film, mis teeb suhteliselt ootamatult rekordeid. ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
56.
Krabat (2008)
Marco Kreuzpaintner
Põhineb Otfried Preussleri samanimelisel raamatul. Kolmekümneaastasest sõjast räsitud Saksamaal uitab ringi 14-aastane orb Krabat. Üks hääl sunnib teda minema salapärasesse veskisse, kus temast saab karmi, ent karismaatilise meistri õpipoiss. Lisaks möldritööle omandab Krabat koos ülejäänud üheteistkümne poisiga musta maagia kunsti. Ent hind selle eest on kõrge, sest igal uusaastaööl peab surema üks poistest, et meister saaks oma elu aasta võrra pikendada. Krabat tahab sellele lõpu teha. Tema sisemine tugevus, tark sõber ja Lauluneiu armastus aitavad tal kaotada tumedad varjud, mis on juba pikka aega selle paiga ja elanike kohal rippunud. Peaosades David Kross, Christian Redl, Daniel Brühl, Robert Stadlober.
Lisas Marge-Elin Roose 20.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
57.
Last Airbender (2010)
M. Night Shyamalan
Õhk, Vesi, Maa, Tuli. Neli rahvust, keda sidus ühine saatus, kuni Tulerahvas alustas teiste vastu halastamatut sõda. Nüüd on möödunud terve sajand ning ei paista ainsatki lootusekiirt, et see hävitustöö lõppeda võiks. Aang (Noah Ringer) avastab, et tema on ainus Avatar, kes suudab valitseda kõiki elemente. Ta ühendab jõud veetaltsutaja Katara (Nicola Peltz) ning tema venna Sokkaga (Jackson Rathbone), et taastada tasakaal lõputust sõjast lõhestatud maailmas. Eestikeelne pealkiri: Viimane õhutaltsutaja.
Lisas tsingiskaan 13.08.2010
“Ebasiiras kiilakas poiss vehib poolteist tundi kätega ja lõpuks kõik plahvatab. Pisut lapsik kokkuvõte ja saan aru, et see on nickelodeoni anima sarja põhjal vändatud ning ülipopulaarne, kuid olgem ausad, et see oli väga sisutu, ebaprofessionaalne (näitlemise poolest) ja väsitav kogemus.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
58.
Legion (2010)
Scott Stewart
Action-põnevik lähenevast maailmalõpust. Osades: Paul Bettany, Dennis Quaid, Lucas Black, Tyrese Gibson, Kate Walsh. Eestikeelne pealkiri: "Leegion".
Lisas filmis6ber 06.04.2010
“Kaose filmidele mõeldes, ei saaks seda filmi täiesti maha kanda, kuna filmis oli paar üpris originaalset nüanssi, mis aja jooksul pole suutnud ununeda vaimusilmast. Kuigi plot ehk oli nõrk ja dialoogid andsid samuti soovida, oli filmi visuaalne pool äärmiselt pilkupüüdev ning samuti oli näitlejate töö täiesti rahuldav. Võrreldes selliste ebaõnnestunud viimase aja filmidega nagu Skyline jne, tõuseb see film märgatavalt kõrgemale ja jätab kordi väärikama mulje.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
59.
Looper (2012)
Rian Johnson
Mitte eriti kauges tulevikus on inimne leiutanud ajas rändamise, kuid see on kuulutatud ebaseaduslikuks. Palgamõrvar Joe (Joseph Gordon-Levitt) tapab inimesi, kes saadetakse maffia poolt tulevikust. Tundes ühe ohvri (Bruce Willis) näol ära iseenda, paneb teda kõhklema ning Joe on sunnitud tuleviku iseenda eest põgenema hakkama. Eestikeelne pealkiri: Ajasõlm.
Lisas Bernhold 03.10.2012
“Üldjoontes meeldis, kuid väga vaimustusse ei sattunud. Suhteliselt korralik film, kohati ainult tundus, et vanema Joe draamat surutakse liiga vägisi peale. Ju siis ei läinud nii väga korda. Meeldis see, kuidas puudus otsene halb tegelane. Isegi kumbki Joe versioonidest polnud üks ega teine - kordamööda muutsin oma seisukohta ning ei jõudnudki valida, kelle poolt olla. Veel meeldis ajas rändavate isikute ilmumine, ei olnud vajalik ükski fancy eriefekt; järsku olid nad kohal ja kõik. Lõpplahendus oli igati sobiv, kuigi jäi lahtisi otsi, tõstis filmi hinnet. Vaataja võib ise arvata, kuidas nüüd tulevik välja mängib. ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
60.
Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Peter Jackson
J.R.R. Tolkieni raamatul põhineva filmitriloogia esimene film. Noor kääbik Frodo saab enda kätte iidse ja võimsa sõrmuse ning peab hoolitsema selle hävitamise eest. Osades: Elijah Wood, Sean Astin, Sala Baker, Christopher Lee, Ian McKellen jt. Eestikeelne pealkiri: Sõrmuste isand: Sõrmuste vennaskond. Valmimisaasta: 2001.
Lisas lible 04.03.2010
“Teviklik ja suursugune film vapustava lavastuse ja režiiga. Film mille puhul pole vaja pingutada kaasa- ja sisseelamiseks. Paljude väga heade näitlejate tähelend algas just sellest filmist. Film, mis ei vaja täiendavaid kiidusõnu.”