4.0 23 hindajat

Telia Koduinternet ja TV
www.telia.ee/era/kodu

Internet: 5M/1M (16€/kuu) ja 20M/5M (21€/kuu)
TV: TeliaTV (5€/kuu) - 29 kanalit, Filmiriiul, Salvestamine, Lastenurk
Ruuter: Huawei E5186 4G
Digiboks: Arris VIP1113
Pult: S5 numbritega

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
07.02.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“20M/5M 21€ kuu, sinna juurde veel seadme rent.
Telia ei suuda pakkuda isegu 1M alla enamustel õhtutel. Sellise kiiruse eest maksta 21€+ kuus on lihtsalt nalja number.
Korduvalt on nendega räägitud et asjad paraneks ja et nad pakuks ka seda kiirust mille eest ma maksan ja korduvalt on nad ka luband asjaga tegeleda. Mitte midagi ei ole muutund ja arvatavasti mitte midagi ei muutu ka kunagi.
Kohutav interneti teenuse pakkuja üle õhu.
Parem ärge eales Telia teenuseid tellige. Säästate meeletult närve, oma aega ja raha.”

19.01.2017 20:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
20.09.2018 20:36 Nimetu
Tegelikkusele täiesti vastav info. Minul samad probleemid. Telia töötajate vastused on pigem absurdi valdkonda kui midagi objektiivset (?) Telia esindajad mõnikord isegi väga vabandavad (kui see viisakusefraas neile meenub) ja kiirustavad teatama, et nendest midagi ei sõltu, nemad on lihttöötajad ja kahjuks aidata ei saa. Kui olen soovinud töötajat, kes saaks aidata, ei tohtivat nemad, lihttöötajad, seda avaldada. Ja kõik jätkubki vanaviisi.
Minus on tekkinud tunne, et "Telial ikka õigus ja sina, teenusetarbija, maksad niikuinii kõik kinni, sest Teliat kaitsvaid juriste ja õigusemõistjaid sinisugune, vaene könn, üle trumbata ei suuda!"
Lugupidamisega
Einar

“Ei soovita. Parem oleks võtta 4G koduinternet, kuid Teliat ei soovitaks isegi mitte vaenlaselegi. TV saab kätte läbi digilevi või mõne nn TVE pakkuja.”

15.11.2016 17:06 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Karbist välja
Peaks olema lihtne - SIM kaart ruuterisse ja juhe seina. Aga punane tuli jäi põlema ja ühendus puudus.
Kleepsu peal on wifi parool kirjas, nii et telefonist sain ruuterile ligi ja sisestasin PINi (0000), kuid ühendust ei tulnud ikka. Vaatasin kõik eelseadistatud seaded üle, ühendus 4G/3G auto, APN: internet.emt.ee, võrgu valik: auto. Kõik tundus õige, aga ometi ruuter ühendust ei saanud. Kuna kell oli 23:16 ja EMT, vabandust, Telia infotelefon 123 töötab kuni 23ni, siis pidin esimesel õhtul oma vana hakkivat ZuumTVd vaatama.
Järgmisel hommikul ütles 123, et APN tuleb panna "fix", ja viola, nagu ütlevad meie sõbrad prantslased, oligi ühendus olemas. Ütleme nii, et mulle oleks rohkem meeldinud, kui see toode oleks selline karbist-välja-juhe-seina töötav variant. Või siis olgu mingi juhend kaasas, kus see APN=fix kirjas oleks.
Hea on aga see, et hakkasin ruuteri karpi läbi otsima, et kas siis tõesti ei ole mingit APN seadistamise juhendit, ja leidsin põhjapapi alt kaks antenni. Kruvisin need siis ruuterile külge ja ohoo, levi läks täitsa heaks. Enne polnud ka viga, aga nüüd on kõige kaugemas toas 51%. Muidu poleks teadnudki, et antennid kaasas.

Kiirus
Võtsin muidugi selle suurema, 20/5 paketi, mis reaalselt on küll 12-16/5, aga igapäevaselt ajab asja ära.
Kui on vaja suuremat kiirust, jagan oma telefoni, u 48/11, aga telefonil on mahupiirang 48GB. Elu on näidanud, et ükskõik kui suure mahuga pakett võtta, enne kuu lõppu on ikka limiit täis ja peab hakkama lisamahtu ostma, see on esiteks tüütu ja teiseks pole odav. Selles mõttes teeb Telia piiramatu mahuga pakett mind eriti rõõmsaks. Loodetavasti ei selgu, et mingi 100GB peal tõmmatakse kiirus alla...
Ahjaa, paar korda juhtus, et filmi vaatamise ajal jäi pilt seisma. Õnneks tuli meelde infotelefonist 123 kuuldud teine tarkusetera, et võrk tuleb fikseerida 4G peale. Tegin ka selle ära ja rohkem pole selliseid pause juhtunud.

Pult ja kasutajaliides
Arris on küll kõige meeldivam digibox, mida ma kasutanud olen, aga eks ta olegi kõige uuem ka. Ekraanimenüü on isegi täitsa loogiline ja arusaadav, vajalikud teenused nagu saate salvestamine, salvestatud asjade vaatamine, lastenurk, filmiriiul on lihtsalt leitavad ja kasutatavad. Menüüdes liikumine ja kanalite vahetamine ei ole kohutavalt aeglased, vaid täitsa talutavad. Väike on ka, nagu kaks telefoni kõrvuti ja paari cm paksune, lisaks töötab pult raadiosagedusel, puldiga digiboksi suunas sihtida ei ole vaja. Ühtlasi on Arris minu esimene digiboks, mis lülitab ennast välja, kui telekas kinni panna. Ja vastupidi. Puldi saab õpetada ka teleka heli juhtima ja ka telekat sisse-välja lülitama. Kui nüüd mingit eraldi audioseadet ei oleks, siis saakski ühe puldiga kõik asjad aetud.

Kanalid
Väga hea valik. Põhipaketis ei ole mitte ühtegi vene kanalit, s.h. ka T******a TV. Lastekanaliks on Kid Zone TV, mis on palju parem valik kui näiteks Pingviniukas. Ebahuvitavaid kanaleid nimekirjas peita siiski endiselt ei saa, ära saab küll peita kanaliloendi kiirvaliku (Elustiil, Sport vms).

Salvestamine
Salvestamise lisamine on lihtne, salvestatud saated on ilma reklaamideta ja edasi-tagasi kerimine on mugav ja kiire. Samuti jätab süsteem meelde, kust vaatamine pooleli jäi ja saab hiljem samast kohast jätkata. Muidugi see on väga meeldiv, et teenuse eest eraldi mingit väikest tasu ei lisandu ehk siis kuutasu sisse arvestatud. Salvestatud saateid saab vaadata kuni 2 nädalat.
Natuke keeruline on salvestatud saadete hulgast see õige üles leida, kui nimekiri kasvab.

Lisateenused
Lastenurk: multikad, seriaalid ja filmid. Päris korralik valik, eesti keeles.
Filmiriiul: pole veel kursis.

Kokkuvõtteks.
Suur pluss selle eest, et mahupiirangut ei ole.
Teiseks, digiboks on moodne ja kiire, kõigest 5€ põhipaketi kanalite valik on väga hea.
Aga selle eest punkt maha, et karbist võetuna kohe tööle ei hakanud. Muidu rahul. 9/10”

07.02.2016 01:54 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.telia.ee/era/kodu Telia Koduinternet ja TV arvustusi (review)Otsi Google abil: telia koduinternet ja tv (review)