Padise Kastell
6.4
7 hindajat

1. Padise Kastell
m.facebook.com/PadiseKastell/


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.07.2020
Pane hinne:
Ööbiku Gastronoomiatalu
9.0
11 hindajat

2. Ööbiku Gastronoomiatalu
http://www.oobiku.ee

Peakokk Ants Uustalu talurestoran. Öhtusöögi broneerimine +372 56 93 5515. Kuimetsa küla, Kaiu vald, Raplamaa.


Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.01.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ööbiku gastronoomiatalu restoran on üks selliseid kohti, mis asub inglise keeles väljendudes "In the middle of nowhere" ja eesti keeles väljendudes pärapõrgus. Tänapäevaks on juba harjutud Tallinnast kaugemal heal toidul järel käima, näiteks Põhjakal ja Okos, aga need asuvad siiski tsivilisatsiooni rüpes. Ööbiku talu, kuhu Tallinnast on umbes tunnijagu autosõitu, on aga tõepoolest keset metsa. Tõsi. Ma käisin seal talvel ja pimedas ning see moonutab sageli pilti, aga ma ei usu, et nii palju. Näiteks kasvatab peremees Ants talust sada meetrit eemal metsa sees väga muhedaid metssigu! See ei ole kindlasti tegevus, millega tsivilisatsioon kergekäeliselt lepiks.

Ants on vahva mees. Ta on selline tegelane, kes loob võhivõõrastele koheselt tunde, et nad on tema vanad sõbrad, suhtleb vabalt, viskab nalja ja ei pea paljuks ka külma ilmaga läbi kottpimeda metsa äärde oma sigu näitama tulla. Kusjuures paljakäsi ja "soojaks kuueks" oli vist ainult põll ees...

Kohale jõudes oli esimene üllatus, et jalanõud tuleb ära võtta. Soh. Kes siis restoranis jalanõud ära võtab! Aga teisalt... see polegi nagu päris restoran, vaid kodu. Ja kodus on tõesti heaks tavaks end jalanõudest vabastada. Ega's palja sokiga pea külmal põrandal tammuma. Antsul sussid puha koridori valmis pandud, igale suurusele.

Külm oli küll. Esialgu oli ruumis ikka päris jahe ja seda veel jupp aega. Ants lubas, et varsti läheb soojaks, sest ahi juba küdes ning tõesti, eine teiseks pooleks oli juba päris soe ning viimasel veerandil tuli juba pintsakki maha võtta.

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas Ants Uustalu asukoht kontakt

Ruum ei ole suur ja mahutab praegusel juhul ja talveperioodil vaid mõne laudkonna (kokku u 20 in). Nagu Antsu jutust aru sain, siis suveperoodil on restoran hoopis kõrvalhoones, sügisel kõrvalhoone kõrvalhoones jne. Ning nagu sellest veel vähe oleks, siis põhiehitus alles algavat. Taluhoonest on hetkel kasutusel vast alla poole ning suur söögisaal ja teine korrus tahavad veel väljaehitamist. Ants oli talu ostnud sel viisil, et polnud enne sissegi astunud ning näinud seal kurja vaeva enne kui maja jälle maja moodi hakkas olema ning väljast ja seest sinna veetud olmeprügist vabastatud sai.

Ööbikul käib asi nii, et kõik külalised saabuvad õhtusöögile samaks ajaks ja alustavad söögiga üheaegselt. Siis Antsul ja tema abilisel hea kõigile toite järgemööda kenasti tutvustada ja ette kanda.

Esmaseks käiguks anti lauale jõeforell ja vinnutatud metseasingi hake marineeritud fenkoliribade, kressiidude, kõrvitsasinepiga. Maitses küll. Mitte rabavalt, aga see ei olnud ilmselt ka eesmärk. Mõni ehk kurtis, et ei leidnud metsseasinki üles, aga Ants vandus, et igas portsus olla vähemalt üks kild. Rohkem ei tihanud ta panna, sest see olla tema esimene vinnutatud metsseasingi katsetus ning sinna saanud liiga palju soola.

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas eelroog

Ei pidanud Ööbiku peremees paljuks ka sinki kohe lauda tuua, demonstreerida ning lasta sealt oma nahavõtunoaga viile lõigata. Ei, kurat. See sink oli küll äge. Natu veel lihvi ja Ants hakkab vaimustava jamón ibérico meistritele päris kõvasti konkurentsi pakkuma. Nii et kui eelroog tervikuna mind eriliselt ei erutanud, siis see sink küll. Samas enamus lauasolijatest seda vaimustust ei jaganud, aga ehk on süü selles, et vinnutatud sink alles hakkab Eestis (taas) kanda kinnitama.

Ööbiku gastronoomiatalu Ants Uustalu metsseasink

Aeg järgmisele käigule tuld anda. Sõna otseses mõttes, sest selleks toodi lauale põletatud kitsejuustuvaht. Pealt kergelt leeklambiga üle käidud. Lisandiks apelsinimahlas keedetud peet, kuivatatud porgand ja kõrvits ning karamelliseeritud sibul. Vot ei mäleta nüüd, kust Ööbiku restorani peremees seda kitsejuustu ostis, aga kiitis seda küll taevani. Ma pakun, et Kalamatsi meiereist, sest ma lihtsalt ei tea ise paremat kodumaist kitsejuustu kantsi ja andku mulle nüüd Ants andeks kui ta tahtis loorbereid hoopis kellelegi teisele jagada. Jah, kitsejuustuvaht oli hea. Rasvane juust, mis on nii mõnusaks kreemiks lastud, et isegi närima ei pea, ainult neela, siis mis saaks mitte meeldida. Riivitud peedist ma apelsinimahlanüanssi ära ei tabanud, seega keedan kulude kokkuhoiu mõttes kodus peeti endiselt vee sees. Ma eeldan, et see pidi mingit hapukust lisama, mis peedile sobib ju kenasti, aga pigem lisan siis sortsu kodust õunaäädikat. Kuivatatud porgandi- ja kõrvitsakrõpsud olid efektselt kirka värviga ning roa garneeringuks on neid tõesti tore kasutada. Peedilehele seatud karamelliseeritud sibul jäi aga oma funktsioonilt segaseks. Miks mitte! Aga miks...? ja miks seal lehekese peal..? Nagu üksik saar, mis ülejäänud roaga sõbraks ei osanud saada. Kinni pistsin ta aga nagu näuhtik.

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas kitsejuust

Siis hakkas asi tõsisemaks minema. Eelroalised lõppenud, aeg on supi käes. Supp saabus kahes osas. Esiteks taldrik, kus põhjas rohetas petersellipasta ning mille keskel troonis justkui konservikarbist välja kukkunud hakklihapätsike.

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas supp

Peagi jõudis kohale ka supi teine pool. Vedelam pool. Puljong, mis valati taldrikusse hakklihapätsiga peaaegu triiki. Tegemist oli pardi-kana puljongi ja lambahakkliha pätsikesega. Supp koosnes niisiis kahest osast ning nii koosneb kahest osast ka minu hinnang, seejuures on see kummalegi õige erinev. Hakklihapätsike, mis kuumas puljongis kiiresti laiali vajuma hakkas, ei olnud minu meelest iseäranis maitsev. Õigupoolest polnudki tal peaaegu mingit maitset ning ei aidanud ka see, et isegi koos puljongiga tundus ta suus kuidagi "kuiv" ja saepurune. Kui koos supiga poleks alla neelanud, siis niisama närides polekski vist kunagi saabunud seda hetke, mil tahtnuks neelatada. Samas kui puljong... oli jumalik. Väga maitsev, intensiivne, rikkalik... Suurepärane! Muidugi Antsu enda keedetud ja kõik, kes teavad midagi puljongi keetmisest, teavad kui palju sinna läheb juba ainuüksi aega, õigetest komponentidest rääkimata. See puljong oli metsseasingi kõrval õhtu kindel nael. (Jah, ma limpsasin praegugi keelt).

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas Ants Uustalu supp puljong

Ja saabuski praad. Küpsetatud pardifilee punase kapsa hautise ja ahjuköögiviljadega. Mäletan, et Ööbiku restorani peremees Ants kiitis punase kapsa hautist, aga see mulle maitsemälestust pole jätnud. Samuti ei jätnud erilist muljet garneering, need kaks kurblikku salatilehte hästi ei toiminud. Part oli tore, aga enamus mulle sattunud tükkidest kahjuks liiga kauaks küpsema jäänud ning väga kõvaks küpsenud. Teised said siiski paremad palad, milles veendusin ka siis kui Ants köögist veel mõned lõigud tõi, tähendades, et need olla üle jäänud. Need olid kohe palju hõrgumad, mida võis aru saada ainuüksi peale vaadates. Ants selgitas, et otsatükid ongi rohkem küpsenud, aga just need oleks need võinud minu meelest kööki "üle jääda".

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas Ants Uustalu pardipraad

Eine lõpetas magustoit, midagi paksu moosiga purukoogi laadset all ning seal peal jäätisekuul. Maitsev, meeldiv, rammus ja väga magus. Nagu Lati Pats.

Ööbiku gastronoomiatalu Raplas Ants Uustalu magustoit

Nõndaks. Selline käik sai ja selline jutt sai. Loodan, et andis minu kogemust piisavalt hästi edasi ja said sutsu aimu, mida Ööbiku gastronoomiatalust oodata. Muide, Ants mainis ise alustuseks, et paljud peavad gastronoomiat ja gurmeed sünonüümideks, ning selgitas varmalt, et see pole teps nii ja et gastronoomia on pigem toidukultuur. Nii ongi ja just sellise kultuurielamuse Antsu talust saabki. Tasub minna küll. Iga õhtusöök on erinev ning kindlasti ei õnnestu kellelgi täpselt samasugust õhtut kogeda, nagu minul oli, küll aga elemente sellest ning lisaks midagi uut ja kahtlemata huvitavat.”

27.01.2015 21:10 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 29.01.2015 11:06
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Pangodi kalarestoran
8.8
10 hindajat

3. Pangodi kalarestoran
http://www.kalarestoran.ee

Kalarestoran Tartu maakonnas Pangodis, Tartu-Otepää maantee 23 kilometril.
Terrassilt avaneb vaade Pangodi järvele.


Lisas - 05.03.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Suur silt "Kalarestoran" tõmbas mind kohe Otepää-Tartu vaheliselt teelt kõrvale. Ma armastan kala. Ja restorane!

Restoran asub mäekese otsas ja sealt avaneb ilus vaade Pangodi järevele. Suvel saab õues istuda ja olemas on ka väike kiikede ja liulaskmisega mänguväljak lastele.

Pangodi kalarestorani toidust midagi pikalt kahjuks kirjutada ei ole. Tavaline pubitoit. Kala paneeringusse, juustuga üle ja friikartulite või riisiga ette. Riis kahjuks selline odav kollakas, suure teraga ja mittesõmer. Variantidena sai kõrvale võtta ka hautatud juurvilju ja need olid õnneks värsked, mitte külmutatud köögiviljasegust tehtud.

Väga negatiivsena jäi meelde, et kui küsisin joogiks kraanivett (teistele tellisin joogid menüüst), öeldi, et seda neil pakkuda pole lubatud ja kuna ma muud ei tahtnud, siis sobis neile hästi, et ma ei joogi midagi. Jõin siis tualetis käsi pestes ja mõtlesin, et kahju, et tühja klaasi ei küsinud.”

05.07.2016 09:17 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Tammuri Talu restoran
7.9
9 hindajat

4. Tammuri Talu restoran
http://www.tammuri.ee

Ühe-mehe restoran Otepääl, Mäha külas.


Lisas Karupoeg-Puhh 08.12.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lihtsalt täiesti fantast koht. Pole selline restoran, kuhu niisama sisse astud, vaid avatakse tellimise peale ja ainult sinu seltskonnale. Väga privaatne ja personaalne igas mõttes. Ka menüü pakub peremees Erki Saar ise välja ja tema valikutes pole ei ise, ega kuulu järgi ka teised, pidanud kunagi pettuma. Toitude erilisus, maitse ja serveering on kõik tippude tipp, omapärasest interjöörist-õhkkonnast rääkimata. Gurmeetoit talumajas.”

08.12.2013 12:40 - Karupoeg-Puhh
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
La Boheme Restoran
8.8
5 hindajat

5. La Boheme Restoran
http://www.vihulamanor.com

La Boheme restoran asub Vihula mõisa peamaja endises söögitoas.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
29.09.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“La Boheme on kindlasti üks Vihula mõisakompleksi pärle ja siinkohal pean ma silmas just elamusrikkust. RUumid on kenad ja avarad, einestada saab kahes ruumis ning on ka aknaga laudu. Nii kahele kui suuremale seltskonnale. Hommikul toimub samades ruumides Vihula mõisas ööbijate hommikusöök, õhtul on restoran aga gurmaanide päralt. Suuremas kahest salaalist on ka tiibklaver ning umbes alates poole seitsmest õhtul mängib sellel pianist. Suuremas ruumis on ka kamin.

La Boheme restoran Vihula mõisas

Teenindus on viisakas, isegi aupaklik, liigse familiaarsuseta, just nagu mulle meeldib. Samas teenindaja küll kiitis nende peakoka retsepti järgi valmistud leiba (mis oli tõepoolest hea), kuid ei osanud nimetada tema nime, ehkki veidi mõeldes suutis meenutada, et eesnimi oli Artjom. Peakokk oli küll vahetanud vaid mõni päev tagasi, nii et ma ei hakka seda teenindajale süüks panema, ehkki rangelt võttes muidugi peaks. Sellises kohas.

Eelroogadest sai proovitud riisikasalatit pannileival, mis oli sisuliselt väga õhuke riivitud peedist ja millestki ehk veel, valmistatud pehme plaadike.

La Boheme restoran Vihula mõis riisikasalat pannileival

Pühvlipiima mozzarella tomatiga-basiilikuga oli aga väga kodune, peene restorani jaoks ehk liigagi. Seda oli küll rikastatud törtsu maitsva pesto ja balsamiikoga, kuid üldmulje jäi siiski tavalise võitu. Maitse oli hea, aga veidi teiste eelroogadega sobivamalt oleks võinud toidu serveeringu peale mõelda.

La Boheme restoran Vihula mõis pühvlipiima mozzarella tomatiga

Pearoogadest proovisin Madalküpsetatud jänest, mis maitses lihtsalt oivaliselt, oli väga hõrk ja mahlane. Juurde serveeritud kartulid oleks tahtnud aga pealt terake krõbedamad ja seest vähem kuivad olla. Muud juurviljad olid väga mõnusad.

La Boheme restoran Vihula mõis madalküpsetatud jänes

Veel sai maitstud kergelt suitsutatud ja küpsetatud sea sisefileed, mis oli pealt pisut kuiv, kuigi sisu oli väga mõnus ja mahlane. Ka sinna juurde serveeritud kartulikook oli ülimalt maitsev.

La Boheme restoran Vihula mõis suitsutatud sea sisefilee

Laps testis (enese teadmata :) ) hakklihapalle ja kartulipüreed, mis talle maitsesid.
La Boheme restoran Vihula mõis lapsele menüü

Seega, mõne väikese norimiskohaga, aga üldiselt kõrgel tasemel restoran, mida võib soovitada nii õhkkonna kui toidu pärast.”

29.09.2013 14:15 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 29.09.2013 18:06
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kaval-Antsu Kõrts
7.2
6 hindajat

6. Kaval-Antsu Kõrts
http://www.vihulamanor.com

Kaval-Antsu Kõrts (kuni 80 kohta) asub ajaloolises jääkeldris Vihulas.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
29.09.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Ei tule enam kunagi tagasi ja soovitan ka teistel üldse mitte minna. Supp 4,5 ja klaas tavalist toasooja vett 2,5 eurot?? Näha on, et üritatakse röövida kust veel võimalik, aga lõpplahendus on ikkagi üks - pankrot.”

01.08.2014 11:09 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0