Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
5.0
5 hindajat

37. Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
Aarne Ruben

segi haritud inimene võib Roomas pea kaotada. Siin on lihtsalt nõnda palju kultuuri – nii antiikset, kesk- ja uusaegset kui ka tänapäevast. Aarne Rubeni „Rooma reisijuht” aitab selles kõiges kenasti orienteeruda. See on tarvilik raamat, mis sobib suurepäraselt iga Rooma-ränduri reisikotti.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Minu Dublin
6.3
4 hindajat

38. Minu Dublin
Kristiina Piip

Ei, ma ei tulnud Dublinisse kalkuneid kitkuma. Tegelikult ei olnud mul üldse plaanis just Iirimaale tulla. Tahtsin lihtsalt ära. Ära sombusest Eestist, lähenevast talvekülmast ja lõputust koolistressist. Esimene suvi Dublinis tõi mu teele rasked valikud. Elu, mis näis stabiilne ja enesestmõistetav, tegi järsku traagilise pöörde. Üleöö leidsin end taas ihuüksi võõras riigis, võõraste inimeste keskel, ja mulle sel hetkel kõige olulisemad inimesed olid mu kõrvalt jäädavalt kadunud. Nii ei jäänudki muud võimalust, kui hakata võitlema selle nimel, mis veel oluline – iseenda elu, Eestisse jäänud pere ja tuleviku nimel, mis mälestuste toel enam nii trööstitu ei tundunudki. Olen jõudnud Dublinis kaheksa aasta jooksul tosin korda kolida, vahetada mitu töökohta, olla politseis kahtlusalune ja pidada advokaadiga nõu, kuidas oleks kõige parem endisele ülemusele kätte maksta. Ja algul oli mul kavas tulla siia ainult aastaks! Dublinis on midagi sellist, mis mind ära ei lase.


Lisas Dana31 15.07.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Vahva raamat, toredate kirjeldustega ja mõnusa ladusa kirjastiiliga.”

15.07.2012 11:23 - Dana31
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti ilu välimääraja
3.5
2 hindajat

39. Eesti ilu välimääraja
Joćo Lopes Marques

Joćo Lopes Marquesil on kulunud kümme aastat, et saada kinnitust aimdusele, mis valdas teda juba esimest korda Tallinnasse maandudes: Eesti on üle mõistuse naiselik. Kummaline kirdekaare rahvas, kelle feminiinsus jääb ametlikus statistikas varju. Ometi peegeldub just Eesti naistes Eesti elu ilu ja poeetika. Lisaks reale järeldustele leiate “Eesti ilu välimäärajast” vaateid tänast Eestit iseloomustavatele nähtustele, nagu noorte väljaränne, üksikemadus, Facebooki-maania, tragid väikelinna tüdrukud, mõõduvõtt soomlastega, homofoobsed eelarvamused, Eesti naiste kiindumus roosadesse toonidesse. Ja palju muud. Joćo Lopes Marques on Eestis elav Portugali kirjanik. ”Eesti ilu välimääraja” on tema sulest juba kolmas raamat, mis vaatleb ja analüüsib elu meie väikeses konnatiigis. Varem on ilmunud ”Minu ilus eksiil Eestis” ja ”Minu väga ilus eksiil Eestis”. Joćo lugusid iseloomustab pehme huumor, tema iroonia pole ründav, puudub tigedus ja agressiivsus, mida tänapäeval kahjuks nii tihti näeb. Siin raamatus on lugemisvara, mida saab mõnuga, jalad seinal, nautida.


Lisas Marge-Elin Roose 26.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Segane mõttelend tüübil ning kordama kipub end ka juba.”

28.06.2012 17:57 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tuhandenäoline budism
9.5
2 hindajat

40. Tuhandenäoline budism
Tiit Pruuli, Peeter Vähi

Tiit Pruuli ja Peeter Vähi viivad teid rännakule. Tuhandenäolise budismi lätetele. Sadadesse templitesse ja kloostritesse, tuhandetesse pühapaikadesse üle maailma. Sinna, kus nemad on juba käinud. Autorite fotod ja tekstid räägivad tähtsamatest budistlikest mõistetest, rituaalidest, traditsioonidest, rahvastest. Album ilmub sarjas Go Reisiraamat, kus varem ilmunud Inimnäoline islam. Ka fotonäitus raamatus ilmunud fotodest on peatselt Eestis ringreisi alustamas.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Mongoolia memuaarid
9.8
4 hindajat

41. Mongoolia memuaarid
Roy Strider

Tiibeti mastifid Häirä ja Karma, filmioperaator Manja ning Roy Strider rändavad Eestist muinasjutulisse Mongooliasse, et uurida välja kogu tõde illegaalsest kullakaevamisest Sinise Siidsalli Maal. Vaevarikas teekond viib otsijad läbi kõrbe ja üle mägede, kardetud kullakaevurite varjatud laagritesse. Edasine sõltub vaid õnnest, ettevaatusest ja tiibeti koerte vaprusest. Kunagi võimsa budismikantsina tuntud Mongoolia avaneb reisikirjas ka läbi religioosse vaate. Autor mõtestab budismi kui vabanemise õpetust selle maa ajaloos, arengus ja uusajas. Koerte ja inimeste pöörased seiklused kannavad lugeja läbi Venemaa avaruste Altai mäestikku ning Ulaanbaatari kloostritest Kuramaa rannikule. Raamatu on paberilõikustehnikas illustreerinud Mongoolia tippkunstnik Norovsambuugiin Baatartsog (illustreerinud ka raamatud „Mongolian Folktales“, „The Secret History of the Mongols“ jpm.). Roy Striderilt on varem ilmunud raamatud „Himaalaja jutud“ (2008, 2011), „Minu Mongoolia“ (2009) ning „Punane ja must“ (2010).


Lisas Marge-Elin Roose 11.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Roy Strideri kõige parem raamat”

09.05.2012 00:52 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mootorrattapäevik
7.5
4 hindajat

42. Mootorrattapäevik
Ernesto Che Guevara

Ta on kohtunud Nikita Hruštšoviga, kätelnud Hiina liidri Mao Zedongiga, olnud Kuuba tööstusminister, revolutsionäär Kuubas, Kongos ja Boliivias. Ta on kirjutanud pika kirja Ameerika Ühendriikide presidendile, pidanud ÜRO Peaassambleel kõne kapitalismi hukatuslikust mõjust maailmale ja inimloomusele. Olles kommunistliku Kuuba minister, on ta sõlminud sidemeid peaaegu kõigi sotsialistlike riikide ja Kuuba vahel. Selle mehe nimi on Ernesto Che Guevara, kellest on saanud mässumeelsuse ja vabaduse sümbol ja kes on valitud eelmise sajandi maailma 100 mõjukaima inimese hulka. Aga kuidas sai temast mees, kellena ta ajalukku läks? Värskelt on ilmunud Ernesto Che Guevara „Mootorrattapäevik“, mis Che kujunemisloole valgust heidab. Noor arstitudeng Ernesto Guevara jättis oma miljonäritütrest armastatu ja alustas koos sõbra Alberto Granadoga 1952. aasta jaanuaris üheksa kuud kestnud matka läbi Lõuna-Ameerika. Nende soov oli näha põnevaid paiku, seigelda ja töötada mõned nädalad vabatahtlikuna Peruus San Pedro leeprahaigete koloonias. Aga sellest mootorrattamatkast sai pöördeline sündmus Ernesto elus. Tihti oli noormeeste magamistoa laeks vaid tähistaevas. Kui raha otsa sai, töötasid nad hinge sees hoidmiseks pakikandja, nõudepesija, laevalossija, müüja, arsti või isegi jalgpallitreenerina. Reisi mõju Che Guevara kujunemisele oli tohutu – Lõuna-Ameerikas sügavale juurdunud majanduslik ebavõrdsus viis Che järeldusele, et olukorda on võimalik muuta üksnes revolutsiooniga. See veendumus viis Che kokku Fidel Castroga. 14. juunil 1928 Argentinas Rosarios sündinud ja 9. oktoobril 1967 Boliivias tapetud Ernesto Rafael „Che“ Guevara de la Serna kompromissitu elu, tema energia, millega ta kõigest enda jaoks olulisest osa võttis, tema värvikad karused tekstid ja tegevus revolutsionäärina lõid temast legendi. Che hukkus Boliivias, kuhu ta oli tulnud revolutsiooni tooma. Che kuulus lause teda hukkama tulnud Boliivia sõdurile „Ma tean, et sa oled tulnud mind tapma. Tulista, argpüks, sa tapad ju ainult inimese!“ näitas, kui sügaval temas oli usk oma ideede lõplikku võitu. Raamat viib lugeja matkale koos kahe tulise Argentina noormehega, kes vana ühesilindrilise Nortoni tsikliga võtsid ette midagi sellist, millest paljud unistavad, kuid mida ellu viivad vähesed. See on raamat täis värve, emotsioone, tundeid ja mõtteid, mida on vahendanud Ernesto Che Guevara enese sulepea. Kuigi Eesti lugeja jaoks on sõnal „revolutsioon“ hoopis traagilisema värvinguga tähendus, on tulevase revolutsionääri Che kirjeldused tolleaegse Ladina-Ameerika elust-olust eestlaste jaoks põnev sissejuhatus selle kauge maailmajao juurde. Raamatu järgi on filmistuudio FilmFour DB Studio teinud 2004. aastal samanimelise ja maailmas ülimenukaks osutunud filmi. Raamat on rikkalikult reisi originaalfotodega illustreeritud.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne: