7.2 5 hindajat

Philips Economy

6/9/11/14/20/23 W
soe valgus

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
24.09.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kui 3 sellist poleks uue laelambiga kaasa tulnud, siis ilmselt ei oleks ma kunagi säästupirnide kasutamist isegi kaalunud.
Siiski peale esimest hädaldamist sai pirnid sisse kruvitud ja üllatus oli suur. Esiteks pole sisselülitamisel mingit soojenemise ooteaega ega vilkumist, lamp süttib silmapilguga ja kohe täisvõimsusel. Teiseks ei mingit sinakat virvendavat jama, ilus ühtlane soe valge valgus.
Julgen siiski väita, et selle Philipsi näol on tegemist ühe vähese erandiga, minu jaoks on see siiani ainus normaalne säästulamp, mida katsetanud olen.
Esimene positiivne kogemus tegi kohe julgemaks ja otsustasin ka teistesse valgustitesse säästulampe proovida. Kuna samasugust Philipsit ei olnud mitte kuskilt saada, siis pidin katsetama ka teiste tootjate lampe. Ahjaa, tegevus toimus eelmisel aastal, võibolla on tänaseks olukord muutnud, aga igatahes olid tookord kõik poed Osrami säästulampe täis, mitmes erinevas hinnaklassis. Päris mitu erinevat sai ära katsetatud ja poodi tagasi viidud. Osram on täielik õnnetus. Tavaline valge on täiesti sinine. Warm white on seesama sinine lamp koos kollase kihiga, mis tulemuseks annab jõleda rohekaskollase valguse. Hoolimata karbil olevatest lubadustest ega hinnasildist ei süttinud ükski Osram hetkega ega suutnud ka kohe täisvõimsusel põleda.
Aga Philipsi kohta veel niipalju, et lõpuks leidsin samasugused pirnid ja pidin need poes korra veel ümber vahetama, aga mitte et neil midagi viga oleks olnud, vaid valisin liiga eredad. Algselt köögivalgustiga kaasas olnud 3x11W panin elutuppa (=u 180W) ja köögilaua kohale sai 3x9W (=u 100W).
Tavalises söögipoes millegipärast Philipsit ei müüda, küll aga elektritarvete poes, näiteks Effex, Elektroskandia, Harju Elekter vms.24.09.2011 13:51 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
14.11.2011 15:27 Nimetu
Tänks, väga põhjalik ja hea ülevaade.
30.11.2011 14:15 Nimetu
Vägev. Paistab, et iga säästulamp pole saastalamp siis.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Philips Economy arvustusi (review)Otsi Google abil: philips economy (review)