- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
49. Nokia X6
Puutetundliku ekraaniga 3,5G nutitelefon.
Lisas citizen 20.03.2010
“Kallis aga hea telefon. Lihtsalt telefoniks osta on seda muidugi rasikamine (nagi iPhone'i puhulgi). See on paljude võimalustega töö- ja meelelahutusriist. Nokiale omaselt on kaamera päris hea, 5 megapiksline. Ekraan on erk 3,2 tolline ja lahutust jagub 360x640 piksli eest, mis on päris hea tulemus.
Ekraan on loomulikult puutetundlik, aga miski, ilmselt Symbian, teeb selle kasutamise kohati kohmakaks.
Kõik viitab kallile telefonile ja õigusega. Hind on krõbe.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
50. Nokia N900
3,5" puuteekraan; resolutsioon 800 x 480 pikslit (WVGA); 3D-graafikakiirendi ja OpenGL ES 2.0 tugi; reaalse QWERTY-täisklaviatuuriga ning sõnatuletusega ja virtuaalklaviatuuriga; Kuni 32 GB sisemine mälu; MicroSD-mälukaardipesa; rakendusmälu kuni 1 GB (256 MB RAM, 768 MB virtuaalmälu); Neljasageduslik EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 900/1700/2100; Bluetoothi versioon 2.1; UPnP tugi; MicroUSB-ühenduspesa; V-väljund (PAL ja NTSC) Nokia videoühenduvuskaabli (CA-75U) abil; A-GPS-vastuvõtja; 5megapiksline Carl Zeissi automaatteravustamise ja topelt-LED-välklambiga kaamera; CMOS-sensor, Carl Zeissi optika, Tessar™ 2.8/5.2 objektiiv. Kaal: 181 g.
Lisas iksboks 15.03.2010
“Kahtlemata parim Nokia, mis praeguseks turule tulnud on. N97-st selgelt üle ja tahab Droididele, Nexustele, aifõunidele ära teha, aga kahjuks ei tee. Seejuures on see tehniliselt mitmes asjas üle, minu isiklikuks lemmikuks on ebanormaalselt hea Carr Zeissi optikaga kaamera. Disainis on veel mõned sammud astuda, pildilt näeb asi mõne võrra parem välja kui reaalsuses (ootamatu, eks!?) ja ehkki Maemo (op. süsteem) on kõva edasiminek Symbiani pealt, tundub, et see pole veel päris "valmis". Samuti on rakenduste pood Ovi veel tühi, nagu kell.
Brauser on see-eest tublimast tubli, toetades ka Flashi ja Ajaxit.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
51. Nokia 2730 Classic
TFT ekraan (240x320 px) 256 000 värviga. Kaal: 87,7 g.
Lisas lloyd 15.02.2010
“sain selle telefoni aasta tagasi. Tõrked ilmnesid poole aasta kasutamise järel. Keeldus fotografeerimast ja video oli samuti blokeeritud. Trükkplaat vahetatigi välja. Klahvid plõksuvad. Muidu ok.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
52. Nokia 5230
GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 / GSM 850. Ekraan 360 x 640 px.
Lisas filmis6ber 15.02.2010
“Antud telefon tekitab segaseid tundeid.
Mobiiltelefonina on see keskmine. Ei ole midagi hämmastavat, samas halb pole ka. Korpus on küll plastmassine, ent tugev, ekraan ilus suur. Ekraan on suur ja ilus, iseenesest mugav kasutada. Korpuse ühel küljel käivad klappidega lahti pesad mälu- ja SIM-kaartide jaoks - võrreldes paljude teiste telefonidega on need mugavad ja turvalised
Segaseks läeb, kui võtta seda telefoni kui nutitelefoni, millena Nokia 5230't reklaamitakse.
Tegu on tõenäoliselt kõige mehhaanilisema nutitelefoniga maailmas. Touchscreen-klahvilukku asendab küljel asuv liugnupp, esipaneelil on kogukas lood (sellele on Nokia ka uhkema nime andnud, et sisu jääb samaks), menüüsse minek käib ka nupuga. Puutepulga asemel on kaasas miski kolmnurk, mis meenutab kangesti kitarridele mõeldid mediaatorit, ent on üllatavalt mugav kasutada. Puutekolmnurgaga kirjutada on võimatu - telefon ei tunne tähti piisavalt täpselt ära ning tulemuseks on tihti 'waztd'-tähtedest rida ning sisse peab kõike otsast peale trükkima.
Menüü ise on klassikaline Nokia menüü - väga vähe uuendusi. Mugav, kui eelmine telefon oli samuti Nokia; ebamugav, kui harjunud teise menüü ülesehitusega - menüüs liikumine ei tule selle veidruste tõttu alati seljaaju tasandilt. Nutitelefonilt ootaks menüü osas pidagi enamat.
Multimeedia - keskpärasus ise. Kaasa tuli telefoniga 2GB mälukaart (millest suure osa vallutavad endale navigeerimiskaardid), millest peaks piisama muusika ja muu multimeedia tarbeks. Muusika ja raadio kuulamine sellest telefonist on meeldiv ja mugav - suure ekraani võlu. Samas 2-megapikslisel kaameral puudub auto- ning käsifookus, mis kajastub negatiivselt ka piltide kvaliteedil.
Lisaks nutitelefonile on antud toodet reklaamitud ka navigeerimisseadmena, mobiiliga tuleb kaasa isegi GPS-seadmetelt tuttav hoidja. GPS-süsteemi võime satelliitsignaale püüda on aga kehvapoolne, assisteerimisGPS-ita hakkama see ei saa, see aga maksab raha (kasutab andmesidet). GPS-i menüü ei ole ka kõige õnnestunum - enda ositsioneerimine ei asu kaartide alamenüüs, vaid tuleb minna rakenduste alamenüüs, kaartide kasutamine ise on parajalt keeruline. Kaardid on seejuures kenad ja asjalikud, tuleb neid vaid Nokia Suite'i abil uuendada.
OVI on üks omaette teema. Kindlasti tahavad paljud laadida oma telefonile lisaks erinevaid rakendusi ja mänge (eriti kuna telefonil puudub ka selline elementaarne asi nagu stopper). Nokia ise soovitab kasutada OVI'd. Samas esiteks antud telefoni tarkvara ei toeta ihaldatud populaarseid rakendusi ja need jäävadki saamata. Teiseks aga, rakenduste kätte saamine on omamoodi trikiga ülesanne - OVIst saab rakendusi alla laadida vaid otse telefoni. Selle eest tuleb aga kas maksta andmesidetasu (telefonil ei ole eestlaste lemmikut WiFit) või natukene petta süsteemi ja kanda failid arvutist üle mobiilile. Ent ka teine variant on komplitseeritud, kuna pakis ei ole kaasas sobilikku USB-juhet, ent õnneks päästab päeva Bluetooth.
Kõik negatiivsed küljed ununevad aga kohe, kui meenutada hinda - tegu on madala hinna kohta keskmisest parema telefoniga. Kindlasti annaks seda teha paremaks, ent pealtnäha ilusa (kuigi koguka) ja kõikide toimivate põhifunktsioonidega telefoni kohta on tegu ühe tubli keskmise Nokiaga.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
53. Nokia 6300
16M värvidega QVGA resolutsioonis TFT ekraan. 2 MP kaamera, microSD kaardipesa; FM-raadio; mini USB ja 3,5 mm kõrvaklapipistiku pesad; Bluetooth.
Lisas pook 10.02.2010
“Mitte enam uus telefon, aga sellegipoolest ei näe välja vanamoeline. Konservatiivse disaini eelised. Üsna väike ka teine. Väga kehva kaameraga ja ekraaniga, kuhu jääb iga sõrmejälg selgelt peale. Külgmisi nuppe on väga ebamugav vajutada, eriti kui kõne ajal tahad heli valjemaks/vaiksemaks sättida. Külgmised nupud käivad raskelt ja ei saa tunde järgi aru, kas vajutus läks arvesse või mitte. ”