6.1 7 hindajat

Meeleviljad
www.meeleviljad.com

Šokolaadi ja kohvi gurmeepood Tallinna vanalinnas, Suur-Karja 2.

Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
12.06.2018
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Astusin sinna kord kiiruga sisse, et aru saada, mis uue kohaga tegemist on, ning mind võttis vastu saksa aktsendiga inglise keelt rääkiv lahke naisterahvas. Sain aru, et olen saabunud gurmeešokolaadi templisse, aga kahjuks polnud aega pikemalt rääkida, kuigi olin ainus külastaja ja oli hea võimalus.

Selle vea parandasin täna, mil sinna šokolaadipoodi uuesti sisse astusin. Seekord oli pood rahvast peaaegu täis, tõsi, kõik välismaalased. Ja leti taga meesterahvas. Samuti sakslane.
Meeleviljad šokolaadipood vanalinnas

Ootasin kannatlikult, kuni kõik kliendid lahkusid ja sain poepidajaga rahulikult vestelda. Ja oli tõesti huvitav vestlus erinevatest kakaoubadest ja šokolaadide erinevusest kvaliteedi mõttes. Kuidas nad ei kasuta oma trühvlites iial võid nagu tavaliselt tehakse (vaid ainult kakaovõid), kuidas šokolaade on kuni 100% kakaosisalduseni välja, kuidas klaaskarpides on justkui juveelidena välja pandud vanutatud šokolaad (aging chocolate), mille hind on 500 eurot tahvel ja kuidas neil on 600 sorti kohvi, seejuures pole ühegi puhul tegemist seguga.
Vanutatud šokolaad Meeleviljad

Šokolaaditahvli hind oli 10 eurot, aga saadaval oli ka ühekilone 125 eurot maksev kolakas. Samuti tõelisi eksootikume, nagu näiteks metsikutest kakaoubadest valmistatud šokolaad, mis maitses nii huvitavat, nii kompleksselt, tugevate hapude ja ma-ei-tea-mis nootidega. Tõeline seiklus.
Meeleviljad šokolaadi maitsmine

Ja huvitav mõelda, et selline on see kõige ausam ja autentsem šokolaadimaitse. Huvitav kui palju sellest eemale on kultiveeritud kakaoubadega liigutud. Sellist metsikut kakaod saavat aga korjata vaid väga vähestest ja raskesti ligipääsetavatest paikadest -- väikese paadiga sõidetakse läbi džungli kohale.
Meeleviljad šokolaadid

Lisaks kohapeal pakutavale šokolaadile (ja kohvile), pakuvad nad end ka üritustele kas šokolaadi pakkuma või workshoppe tegema. Ning kõigi märkide järgi tundub, et see ei oleks mingi niisama "teeme koos trühvleid" asi, vaid päriselt ka sisuliselt kvaliteetne.
Just selline tunne sellest šokolaadipoest jäigi. Kvaliteedi tunne. Nii poe väljanägemisest ja kauba asetusest, omaniku selgelt asjatundlikust jutust kui ka igast proovitud šokolaadiampsust.
Soovitan kogema minna.”

12.06.2018 17:41 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 12.06.2018 17:46
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
31.07.2019 22:22 sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Kahjuks suletud :(
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.meeleviljad.com Meeleviljad arvustusi (review)Otsi Google abil: meeleviljad (review)