Partner:
7.9 17 hindajat

Jeep Grand Cherokee (1992)

Lisas Autoleht 04.05.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Teise põlvkonna Jeep Grand Cherokeed toodeti nii Ameerikas kui ka Euroopas. Austrias valmisid tippmudel Overland ja Mercedese diiselmootoriga autod. Töökindlus on keskmisel tasemel, esines ka mitmeid nn tagasikutsumisi.
Teise põlvkonna puhul kasutati Uniframe’i-nimelist kere ja raami liitekonstruktsiooni. Sellega taheti paremaks muuta teesõiduomadusi nii juhitavuse kui ka müra osas. Keret ja raami aitasid viimistleda Porsche insenerid. Disainilt oli uus Grand Cherokee pigem evolutsioon kui revolutsioon, esimese põlvkonna kandilised vormid asendusid ümaramatega. Välimust võib lugeda igati õnnestunuks ja sõitjateruum on USA autole kohaselt luksuslik.
Selle mudeliga kaudusid 5,2- ja 5,9liitrised jõuallikad, asemele tuli “kõigest” 4,7liitrine kettülekandega PowerTech V-8, mis tehnilistelt näitajatelt on eelkäijatega ligilähedane ja kütusekulult ökonoomsem. Mootor valiti 1999. aastal Ameerikas kümne parima mootori hulka. Valikusse jäi kuuesilindriline 4,0 R-4, mis iseenesest pärineb juba 1964. aastast ja on ühtlasi kõige lollikindlam.
Õnnestunud on Mercedese päritolu 2,7liitrine viiesilindriline CRD, mis töötab vaiksemalt ja on ökonoomsem. CRD-l võivad pihustid suurtel läbisõitudel (130 000 - 150 000 kiloomeetri kandis) hakata kütust tagasi laskma, tekitades probleeme kütusesurvega.
Autole on paigaldatud nelja erinevat automaatkäigukasti: kolme neljakäigulist ja üht viiekäigulist. Neljakäiguline 42RE on eriti tundlik õli kvaliteedi suhtes. Probleemidele viitavad viivitused käiguvahetustel, käiguvahetusel tõusvad mootoripöörded ja suurenenud müra. Esineb ka õlilekkeid.
Maanteel õõtsub Grand Cherokee üsna tugevalt. Auto suhteliselt suur mass avaldab mõju roolisüsteemile, esisilla detailidele ja piduritele. Kui tagasillast hakkab kostuma võõrast müra, võib tegu olla väsinud rattalaag ritega. Esimesi rattalaagreid eraldi osta ei saa, need tuleb vahetada koos rummuga. Vanematel mudelitel oli probleeme pidurisadulatega. Muret võib valmistada piduri vaakumvõimendi, mis annab vahetuse vajadusest märku piduripedaali vajutamisel tekkiva susinaga.

Miinused: mitmed tagasikutsumised, 3,1 l diisel kehv, kallis pidada
Plussid: võimekad mootorid, õnnestunud välimus, turul lai valik

Kokkuvõte: ehtameerikalik maastikuauto - mahukas, mugav, suurte mootoritega ja ühtlasi ka töökindlusprobleemidega”

04.05.2010 00:32 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Jeep Grand Cherokee (1992) arvustusi (review)Otsi Google abil: jeep grand cherokee (1992) (review)