Häkkerijaht
7.3
4 hindajat

151. Häkkerijaht
Taavi Kangur

Tempokas põnevusromaan Eesti ja Vene eriteenistuste võidujooksust. Hämara taustaga tellimustöö kallal nokitsedes saab IT-mees Janek hoiatussõnumi. Ta põgeneb, kuid juba on hilja: välja on kuulutatud häkkerijaht, tema ärikaaslane tapetakse ja vaid mõned tunnid hiljem leiab Janek end oma sõbra mõrva peamise kahtlusalusena. Pääsemiseks peab Janek leidma viimase töö tellija ja välja selgitama, miks talle mälupulga tausta uurimise eest sõda kuulutati. Janekit jälitavad juhtumiga seotud Eesti ja Venemaa salateenistused, politsei ning põgenejat varjuna saatev endine sõdur. Taavi Kangur (snd 1974) on varem avaldanud romaanid „Kõigile saab kurikaga virutada“ ning „Nii siis jääbki“.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Vabrik
8.0
1 hindaja

152. Vabrik
Avo Kull

1990. aastad oli karm aeg, mil murenesid aastatega kujunenud arusaamad, purunesid pikalt kehtinud tavad ja seniomandatud elutarkus kaotas olulise osa oma endisest väärtusest. Need olid aastad, mil läbi ületamatutena tunduvate raskuste, läbi valu ja vaeva, kujunesid uued omandi- ja inimsuhted, põrkusid ning purunesid vastandlikud huvid ja soovid, sünnitades vastasseise, mis tihti tervet ühiskonda vapustasid. Paljudele oli see suurte segaduste ja kurjade kannatuste aeg, kuid mitmetele enneolematute võimaluste, otsingute, leidmiste ja loomingu aeg. Selle romaani tegelased ujuvad oma äridega just selles segases vees, püüavad kapitaalselt muutunud olukorras kuidagi toime tulla ning alustada elu ja äri viisil, millist nad varem näinud ega kogenud pole.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Maailm, mis on hea II
5.7
3 hindajat

153. Maailm, mis on hea II
Piret Bristol

Romaani teine osa kirjeldab elu Tartus 1990-ndatel. Eesti liigub vastu hüperinflatsioonile, mis saavutab kiiresti oma tipu. Kõike elementaarset saab ainult Soome markade eest. Oma riik on juba olemas, kroon tulemas. Pits konjakit maksab natuke üle 20 rubla, kohvitass rubla ja 27 kopikat. Kuidas kohaneb uute oludega see kamp tegelasi, kellega lugeja kohtus romaani esimeses osas? Loomulikult ilmuvad seltskonda uued näod ja muidugi oskab peategelane oma elu stiilselt keeruliseks teha. Nagu kriminaalromaanides, vahe vaid selles, et piirduda tuleb konjakiga, sest viskit ei ole tavaliselt saada. Kõik, mis oli enne veel ees, on nüüd totaalselt käes. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital. toimetanud Urmas Tõnisson kujundanud Mart Jagomägi


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne:
Armuvalus
1.0
2 hindajat

154. Armuvalus
Mati Soonik

Kaks abielupaari elavad oma igapäevast elu, käivad tööl, kasvatavad lapsi ja pealtnäha on kõik hästi. Ometi on igaühel neist omad mured. Eevi on jõudnud veendumusele, et abikaasa teda voodis ei rahulda. Helil, kes töötab haiglas medõena, on tekkinud ühe patsiendiga kuum salasuhe. Jüri on arvutist huvitava suhtlusportaali leidnud ja loeb nüüd ajaviiteks seksikate inimeste tutvumissoove. Samas tunneb ta, et peaks kodus rohkem lastega tegelema. Kõige vähem muretseb Vambola, kes leiab, et maailm on ilusaid naisi täis, võta vasakult või paremalt. Pealegi on käes maikuu, aga kevadel hakkab kõigil armumisvõimelistel inimestel veri kiiremini liikuma.


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne:
Saame kokku pühapäeval

155. Saame kokku pühapäeval
Hille Karm

Hille Karmi jutukogu koondab endas 24 eriilmelist linnalugu, mille toimumiskohaks on Linn, ajaks Argipäev ja peategelaseks Naine. Selles Linnas võib Naine segamatult kohvikusse või turule astuda ja sealseid lõhnu nautida, lapselapsega sirelitest õnne otsida või lihtsalt pargipingil istudes Linna melu endast läbi lasta. Samas võib Linn näidata ka oma teistsugust palet, kuhu kuuluvad nii tänavalapsed kui ka nahaalsed autojuhid, nii tuppa eksinud tuvid kui ka radikaalselt erinevad maailmavaated, või isegi Surm. Lugusid ühendab autorile omane empaatia ja oskuslik kirjeldamisvõime, mis teeb igast jutukesest ainulaadse ja köitva terviku. Hille Karm on eesti lugejale tuntud autor juba 1980-ndate algusest, tal on ilmunud arvukalt jutukogumikke, aga ka kogupere- ja elulooraamatuid.


Lisas Marge-Elin Roose 26.11.2012
Pane hinne:
Tund enne igavikku

156. Tund enne igavikku
Rein Veidemann

See autobiograafiliste sugemetega romaan on vaskse ajastu Tartust ja sealsest ülikoolist. Lastekodu-romaanist (2003) tuttav Andreas Wiik on koos kolleegidega matmas oma õpetajat, peaaegu sajandi vanuseks elanud Karl Mooritsat. Kuid elust suure lavastuse teinud luuletaja ja õpetlase Mooritsa viimsesse, igaviku-eelsesse tundi põimub pihtimusliku päeviku ja mälestustega Andrease enda ülikoolilugu, tulvil unistusi ja pettumusi, võite ja kaotusi, armastuse lummavat valgust ja murdumisi – kõike seda, mis tiheneb tunnetuse teeks. Me alustame templitest, lossidest, paleedest ja lõpetame labürindis – niisugune on selle raamatu sõnum. Kuid labürindiski ei puudu valikud, eksides võib avastada iseend. Vabadus on ennekõike eneseületus. Andreas Wiigi esmakogemus ülikoolist – peahoonet ehtivate sammaste vahele varjuva ukse silm – võimendub talle aknana igavikku. Omakorda võib seda raamatut võtta kui akent ühe eesti haritlase hinge-ellu ja mõtteilma 20. sajandi lõpukümnendeil.


Lisas Marge-Elin Roose 23.11.2012
Pane hinne: