Dantelik auk
8.0
4 hindajat

163. Dantelik auk
Maarja Kangro

Maarja Kangrolt on seni ilmunud luulekogud Kurat õrnal lumel (Verb 2006), Tule mu koopasse, mateeria (EKSA 2007, Tallinna Ülikooli kirjandusauhind), Heureka (EKSA 2008, Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali luulepreemia, Tallinna Ülikooli kirjandusauhind) ja Kunstiteadlase jõulupuu (EKSA 2010), samuti novellikogu Ahvid ja solidaarsus (EKSA 2010, Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia). Novelli 48 tundi eest sai ta Friedebert Tuglase novelliauhinna.


Lisas Marge-Elin Roose 12.11.2012
Pane hinne:
Jõuluseiklus

164. Jõuluseiklus
Heidi Rice

Cassie nõuanded täiuslikuks jõuluseikluseks: 1. Käes on aeg olla söakas. Leia endale ideaalne Härra Õige (lisapunktid selle eest, kui leiad mõne miljardäriks saanud endise pahapoisi) ja lähene talle julgelt – isegi kui see tähendab seksika Jace Ryani autosse hüppamist. 2. Naudi sõitu. Niipea, kui oled sobiva mehe leidnud, lase end hetkest lummata. Kordki elus on Cassie kindlalt otsustanud tuleviku pärast mitte muretseda, aga üht peab ta siiski meeles pidama... 3. See seiklus on mõeldud ainult jõulude ajaks. Jace Ryan on jõulu-eri. Ära armu temasse, Cassie, ükskõik kui ahvatlev on kingitus või kui väga sulle meeldis seda lahti pakkida...


Lisas Marge-Elin Roose 12.11.2012
Pane hinne:
Kooparahvas läheb ajalukku
10
1 hindaja

165. Kooparahvas läheb ajalukku
Mihkel Mutt

Romaani tegevus toimub poole sajandi jooksul 1960-2010. Mitmete kõrvuti kulgevate ja siinseal põimuvate elusaatuste kujutamise kaudu otsib autor küsimust vastusele, miks läks kõik nii, nagu läks, miks on Eesti Vabariik saarane, nagu ta on? Ja kuidas peaks mõtlev inimene sellesse kõigesse suhtuma? Autori lõikav iroonia vaheldub skepsise ja resignatsiooniga, kui maalib pildi ajastute vahetumisest, arutleb ideaalide ja tegelikkuse üle. Elu on, nagu ta on, ja viimases instantsis ei ole selle üle mingit kohtumõistmist.

Raamatu kujunduse autor on graafiline disainer ja kunstnik Tiina Tammetalu.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tere, kena oleks kui austaksite autorit ja autoriõigust autori nimele tema teose juures . Sellel raamatul, mille pilti kõrval näete on ka kujundaja - kunstnik. Selle raamtu kujunduse autor on Tiina Tammetalu, graafiline disainer ja kunstnik.”

05.01.2017 02:24 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Salamees
8.8
4 hindajat

166. Salamees
Ahti Kõo

See on romaan otsimisest; igikestvast, sageli lootusetust, mõnikord ka soovitu leidmiseni viivast otsimisest. Ervin, aastailt veidi üle viiekümne, üksik ja üksildane mees otsib nii meeleheitlikult oma üksindusest väljapääsu, et ei märka midagi muud. Ta rähkleb vaheldumisi minevikus ja olevikus, saamata lõpuks isegi aru, mida ta valesti tegi ja kas üldse tegi? Ta on mees, kellel armudes „katus sõidab“. Elina, tunduvalt noorem, ehk aastake alla neljakümne, teismelist poega ja viiest tütart kasvatav üksikema, väsinud joodikust mehest, räämas elamisest ja lõputust vaesusest, otsib kedagi, kes aitaks tal paremini elada. Kui aga tema ellu ilmub mees, kes seda kõike võimaldaks, mõistab ta, et armastuseta ei ole millelgi tähtsust. Elina märkab Ervinist oluliselt paremini teda ümbritsevat maailma ja inimloomuseid selle sees. Kas aga temagi vigu teeb või mitte, jääb juba lugeja otsustada. Pille on kolmest peategelasest kõige väiksem ja kõige targem. Tema ei tee kindlasti ühtegi viga, sest lapse silmis on olemasolev maailm alati kõige parem. Alateadlikult otsib aga temagi: rohkem kodusoojust ja turvatunnet. Aga ennekõike tahab ta, et temaga mängitaks. Raamatus leidub veel mitmeid elulisi ja värvikaid tegelasi, kelle teed ristuvad nende kolme omaga; seejuures mõjutavad teiste otsused peategelaste elu, jättes paratamatult jälgi nii südamesse kui ka hinge.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Armastus on selline asi, mida ei saa osta ega müüa, erinevalt seksist - see oli esimene , mis mulle pähe tuli, kui raamatu läbi sain.Ühelt poolt oli raamat ladusalt kirjutatud ning mugav lugeda, teiselt poolt aga jättis tühja tunde, sest rääkis millestki, millest polnudki midagi rääkida.Vägisi tulid meelde india Papagoijutud, kus mehed jagati kolmeks, ja kolmest kõige viletsam oli mees, "kes ihkas enda vihkajat".
Hästi oli kirjeldatud Eesti olustikku, mistõttu on sellel kindlasti ajalooline väärtus, kuid inimlikult tasemelt jättis mingi hämmastuse tunde :kas päriselt siis ongi nii, et inimene õpib kogu elu, sureb aga ikka lollina?”

26.02.2014 10:39 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 26.02.2014 10:44
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Malabari lesk
10
3 hindajat

167. Malabari lesk
Raivo Seppo

Lapsena Riiga müüdud vaesest Peeter Andressenist on nüüdseks saanud edukas kaupmees kaugel Indias. 1712. a külastab ta Põhjasõja lahinguis rängalt kannatanud kodumaad, ent ei jää siia kuigi kauaks. Teda ei kutsu Malabari rannikule tagasi mitte ainult poolelijäänud äritegevus, vaid ka tema poolt armastatud printsess Kalai, keda sunnitakse mehele minema ülirikkale mägivürstile Jatta Sahrile. Peeter Andressen ei saabu Indiasse üksinda, tal on kaasas ka Eestimaa mõisniku eest redutav noormees Toomas, kes osutub talle heaks abimeheks. Mõne aja pärast saab Kalai abikaasa salapärastel asjaoludel surma ja India kombe kohaselt peab ka naine elust lahkuma – teda ähvardab põletussurm sati. Vallandunud võimuvõitluse õhkkonnas teeb Peeter kõik, et päästa oma armastatu… Idamaiselt kirju tegevustikuga teos on autori seni ilmunud romaanide hulgas ehk kõige omapärasem, andes tunnistust tema suurepärasest kujutlusvõimest ja eruditsioonist.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Suurte varjus

168. Suurte varjus
Heidi Sarapuu

Raamat „Suurte varjus” on jätkuks Heidi Sarapuu varem ilmunud kirjandusloolistele lavatekstidele „Ülemere” (2001), „Variuse lood” (2007), „Klassikule külla” (2010). Need raamatud keskendusid eesti ja põhjamaade kirjanikele, seekordsetes tekstides ärkavad ellu Estonia teatrimajas tegutsenud näitlejad, lauljad, lavastajad. Taas avanevad lugeja ees 1944. aasta märtsipommitamiseni hoones tegutsenud raadiostuudio uksed ja stuudiorahva saatus kodumaalt põgenemise järel. „Lõbusad estoonlased”, „His Master’s Voice” ja „Helisev viis” annavad edasi tükikest meie kultuuriloost, mis seotud rahvusliku sümboli – Estonia teatrimajaga, jäädvustamaks Variuse teatri ja selle juhi tänuväärset tööd Estonia ajaloo nähtavaks muutmisel. Raamat ilmub teater Variuse 25. ja Estonia teatrimaja 100. aastapäevaks.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne: