Partner:
8.5 18 hindajat

Honda Accord (2008-)

R-4, siidel 2199cm3 mootor, võimsus 110kW (150hj) 4000 p/min. ABS, ESP, 8x turvapadi. Lisas Autoleht 27.01.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kui püüda uue Honda Accordi erinevusi eelkäijast kuidagi ühte märksõnasse võtta, oleks selleks peenviimistlus.

Sõna “viimistlus” ei käi uuenduste ulatuse, vaid iseloomu kohta: jutuks olev Accord on täiesti uus mudel, mitte vana värskendatud versioon.

Aga uut ja vana Accordi mõttes kõrvutades – alates sõitjateruumi materjalidest ja sõiduomadustest kuni tehniliste tagamaadeni –, jõuab aga ikka välja just uue mudeli lihvitud, keerukama olemuseni. Muidugi polnud eelkäijagi rohmakas: välja veninud teksasid pole Accord kunagi kandnud, pigem vahetas uus mudel eelkäija halli ülikonna musta vastu, kuid smokingut siiski veel selga ei tõmmanud.

Lisaks tähelepanuväärsetele tehnilistele näitjatele torkab jõuallikas silma ka rafineeritud maneeride ja akustikaga. Koostöös kuuekäigulise manuaalkäigukastiga suudab see hästi läbi saada nii sportliku kui säästliku juhiga. Kaheliitrine ottomootor pakub eelkäijaga sama võimsust, 156 hobujõudu, kuid on samuti ökonoomsem – sajal kilomeetril kulub 7,3 liitrit bensiini keskmiselt varasema 7,7 asemel. Proovinud jõuallikat koos viiekäigulise automaatkäigukastiga, saab öelda, et kooslus toimib sujuvalt, kuid mitte eriti reipalt. 2,4liitrine ottomootor arendab 201 hobujõudu ning suudab sedaan-Accordi manuaalkäigustiga varustatuna kiirendada 0–100 km/h 7,8 sekundiga, automaat venitab selle aja aga 9,5 sekundile.

Mootorimüra ning tuulemüra poolest on sõitjateruum vaikne, küll aga võiks veeremüra olla paremini summutatud, eriti käib see märkus universaali tagarataste kohta. Hästi juhitav, kuid mugav Eelkäijast laiem rööbe ning madalam raskuskese, samuti sõiduoludega automaatselt kohanduv amortisaatorite jäikus annavad tõhusa panuse juhitavusse. Accord kuuletub juhile tingimusteta, kuid on mugav ka ebatasastel teedel. Proovisõit Austrias ei sisaldanud küll sellist kuumaastikku, nagu Eestis leida võib, kuid ei kulgenud ka ainult peegelsiledal asfaldil.

Peale n-ö tavapärase stabiiluskontrolli leidub Accordil veel teisigi sõiduohutust suurendavaid seadmeid. Näiteks stabiilsuskontrolliga (Honda keeles VSA) töötab koos seade, mis mõjutab juhti tegema kriitilises olukorras rooliga õigeid liigutusi: vales suunas rooli keerata on raskem kui õiges. Samuti sekkub vastava varustusega Accord olukorda, kui juht ei püsi teel valgete joonte vahel. Auto päris ise loomulikult ei sõida, kui roolist lahti lasta: lülitub joonte vahel püsida aitav süsteem välja. Tagant otsasõitu aitab vältida radar, mis jälgib ees toimuvat ning vajadusel on võimeline reageerima juhti hoiatavast signaali kuni jõulise pidurduse näol.

PLUSSID:
Diiselmootor, sõiduomadused, ohutusvarustus

MIINUSED:
Aeglasevõitu automaatkäigukast, veeremüra universaalil

KOKKUVÕTE:
Tugev tegija keskautode seas - hästi varustatud, hea juhitavusega ja mugav. Lõpliku hinnangu saab anda pärast hindade selgumist.”

27.01.2011 09:31 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Honda Accord (2008-) arvustusi (review)Otsi Google abil: honda accord (2008-) (review)