7.8 22 hindajat

Fiore restoran
http://www.aqvahotels.ee/restoran-ja-lounge/restoran-fiore

Restoran Rakveres, Parkali tänav 4, Aqua Spa Hotellis. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.09.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Käisime sõbraga seal söömas. Peale meie ei olnud kedagi, mis juba äratas kahtlust. Söök oli rahuldav aga kui arve toodi, siis oli selge miks seal rahvast ei ole - hind on kordades kõrgem kui toidu kvaliteet!”

02.11.2014 15:37 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Olen minagi üks neist, kes Rakveres käies aina imestab, miks seal peaaegu ühtegi head söögikohta pole. Mina, käsi südame, ühtki peale Fiore ei teagi. Asi pole selles, nagu ma poleks otsinud. Olen otsinud ja pettunud rohkem kui ma jõuaks üles lugeda, sest oleme ausad, kuitahes hea on mingi söögikoha -- antud juhul restoran Fiore -- toit, ega iga päeva iga söögikorda ei taha seal ikkagi süüa. Sest lihtsalt menüü ja atmosfäär ammenduvad. No muidugi on Fiorega veel see häda, et see on üsna kallis koht, kus kõiki oma eineid maiustamas käia.

Restoran Fiore asub Aqua Spa hotelli esimesel korrusel, sissepääsuga kohe hotelli vastuvõtu vastast. Samas toimub ka hotellikülastajate hommikueine, mida kiidavad vist küll kõik, kes sealset hommikubuffeed proovinud on. See on väga rikkalik ja maitsev. "Kontinentaalsest" jamast on sealsed hommikusöögid peaaegu priid.

Alates 12-st kuni südaööni saab seal ka maitsvat A la Carte menüüd mekkida. Olen seda teinud mitmel puhul pikema perioodi jooksul ja võin igasuguse kahtluseta öelda, et minu kogemuste põhjal Rakveres praegusel hetkel paremat restorani pole.

Sisekujundus on restoranis Fiore omapärane. Uhke ja toretsev, aga huvitaval kombel ei mõju see kitšina või veelgi imelikum, isegi mitte ebasümpaatselt. Üks sein on kaetud kunstlilledega. Lagi on peaaegu tervikuna kaetud hõbedaste kuplitega. Noh! Kõlab ju õudselt? Aga ei ole. Väga viisakas ja meeldiv sisekujundus on.

Fiore teenindus on alati laitmatu. Mitte ebausutavalt püüdlik, vaid lihtsalt väga vastutulelik, meeldiv ja isegi teatud mõttes tõesti kuninglik. On juhtunud, et sularaha mul kaasas ei ole ja lõpetuseks jotsi jätta ei saa ning sellest on lausa kahju, sest tahaks oma tänumeelt kuidagi väljendada. Seal ei toimi ka tšekile summa juurdekirjutamine, seega olen näiteks hotelli tagasisidelehes palunud vastavat teenindajat tänada.

Nüüd siis lõpuks toidust.
Nagu juba eelnevast jutust aru said, on see hea. Aga täpsemalt?
Menüü ei paista seal kuigi sageli vahetuvat või vähemalt mitte kuigi suures mahus. See on natuke paha, sest tükk aega hiljem tagasi sattudes tahaks ju midagi uut kogeda. Samas on see ka mõneti hea, sest võid olla kindel, et head asjad, mida viimati sõid, on endiselt olemas ja hea kogemus korratav. Lõppeks on see ju spaarestoran, millele võiks palju rohkem andeks anda, aga kuna Fiorel tuleb hästi välja tipprestoranide seltsis hängimine, siis kehtivad sellele ka samad reeglid.

Seekord võtsin eelroaks Kammkarbid avokaado-vähi tar-tari ja röstpaprika emulsiooniga. Armastan kammkarpe ja nii nagu iga teinegi (sest mida muud seal armastada on) just nende hõrgu, peaaegu tajumatu maitse tõttu. Polnud hea mõte need asetada sellele röstpaprika emulsioonile, mille maitse on ju tugev ning spetsiifiline, tappes kammkarbi hõrkkuse. Eraldasin need kaks teineteisest nii hästi kui suutsin ja nautisin mõlemat eraldi.
Rakvere Aqua spa restoran Fiore menüü

Järgmiseks Pardi konsomee köögivilja julienne ja pardiravioolidega. Oivaline. Seda olen ka varem võtnud ning teadsin, mida head oodata. Leem oli suurepärane ning kõik selles sisalduv samuti. Noh, võiks ju mõned eriti pikad köögiviljaribad veidi lühemaks teha, et neid lusikaga kergem omalu suhu saada oleks..?
Rakvere Aqua spa restoran Fiore menüü

Tagliatelle puravike, päikesekuivatatud tomatite ja parmasingiga oli rikkalikult kreemine ja puravikune. Pasta keedetud täpselt ning maitsekooslus ootuspärane, ent hea.
Rakvere Aqua spa restoran Fiore menüü

Varem olen proovinud ka näiteks rooga Tšillised hiidkrevetisabad riisinuudlikoogi, tsukiini ja ingveri- laimi kastmega ning nende meeldiv maitse on veel praegugi suus, kui sellele mõtlen.
Samuti olen proovinud sealset kitsejuustusalatit, mis maitses ka kenasti:
Rakvere Aqua spa restoran Fiore menüü

Nõnda siis võib Rakveres söögikohta otsides julge südamega Fioresse minna. Tasub proovida ka kõiki teisi ja mulle kohe märku anda, kui midagi head ette jääb, aga kui on vaja riskivabalt hästi süüa, siis on Fiore Rakveres just õige koht.”

21.09.2014 20:58 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 22.09.2014 12:30
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.aqvahotels.ee/restoran-ja-lounge/restoran-fiore Fiore restoran arvustusi (review)Otsi Google abil: fiore restoran (review)