8.4 7 hindajat

Apple TV MD199SO/A (3. gen.)

1080p Full-HD meediamängija. A5 protsessor. HDMI, optiline audioväljund, 10/100BASE-T Ethernet, IR-vastuvõtja, MicroUSB seadme teenindusport. Wi-Fi (802.11a/b/g/n). AirPlay. iCloud videote, muusika ja fotode striimimine. YouTube, Vimeo, Flickr, podcastid, raadiod. Mõõdud 23x98x98 mm. Komplektis Apple TV, pult, toitekaabel, dokumentatsioon.
Videoformaadid H.264 video kuni 1080p, 30 kaadrit sekundus, AAC-LC audio kuni 160 Kbps kanali kohta, 48kHz, stereo audio. .m4v, .mp4 ja .mov failiformaadid.
MPEG-4 video kuni 2.5 Mbps, 640 x 480 pikslit, 30 kaadrit sekundis. AAC-LC audio kuni 160 Kbps, 48kHz, stereo audio. .m4v, .mp4 ja .mov failiformaadid.
Motion JPEG (M-JPEG) kuni 35 Mbps, 1280 x 720 pikslit, 30 kaadrit sekundis, audio ulaw, PCM stereo audio .avi formaadis.
Audioformaadid HE-AAC (V1), AAC (16 kuni 320 Kbps), kaitstud AAC (iTunes Store'ist), MP3 (16 kuni 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formaadid 2, 3 ja 4), Apple Lossless, AIFF ja WAV; Dolby Digital 5.1 surround heli.
Pildiformaadid JPEG, GIF, TIFF.

Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
03.09.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kuna kodus mitu iPhone'i ja mitu iPad'i, siis tundus loogiline samm võtta perekonda ka Apple TV. Miks? Sest see võimaldab mul muude lisaseadmeteta ja väga kompaktse meediastriimija läbi kuulata nii muusikat kui taskuhäälingut ning vaadata/näidata fotosid ning filme. Teen seda nõnda, et filmid ja pildid syncin iPadi, muusika ja näiteks audioraamatud aga iPhone'i ning esitan sealtkaudu.

Asja juurde.
Apple TV maksis 119 € ning kassast lubati kaks aastat garantiid. Minu eurode eest anti vastu väike kuubik, umbes nagu ülekasvanud ruubikukuubik. Selle seisu nägi välja nõnda:
Apple TV komplekt lahtipakkimine

Kena ja minimalsitlik algus, nagu ikka. Karbist leiab:
- Apple TV musta meediastriimija
- Alumiiniumist õhukese minimalistliku puldi
- Toitekaabli

Täpsemalt nägi karbi sisu välja sedamoodi:
Apple TV komplektis sisaldub

Esimese asjana märkasin, et puudub kaabel, mis ühendaks uue boksi minu teleri või võimendiga. HDMI kaablit komplektis ei ole! Selle eest punkt ka maha. Minul on see kaabel õnneks varasemast olemas ja eks ta ole, et see kaabel pole kõige odavam asi, aga ikkagi peaks ta komplektis leiduma, sest teisiti ma ei tea, et seda ühendada saakski.

Apple TV tagakülg, kus kõik ühenduspesad peidus, on selline:
Apple TV ühenduspesad

Seal on:
- Toitekaabli pesa
- HDMI-kaabli pesa
- Micro USB pesa (mõeldud ainult seadme haldamiseks remondis, pole ilma häkkimata kasutatav näiteks välise kõvaketta või mälupulga lisamiseks)
- Optiline heliväljund
- 10/100BASE internetikaabli pesa

Torkasingi enda omale kohe netikaabli taha, kuigi seade toetab isegi WiFi n-standardit. Kuna minu ruuter ei toeta, siis on kiirem ja kindlam ühendus tagatud kaabliga. Liiatigi on ruuter otse Apple TV kõrval, nii et mingit suuremat kaablivedamist polnud vaja.

Siia juurde sobib ka pilt, kuidas nad mul kõrvuti istuvad: paremal Elioni digiboks ning ruuter ja paremal oluliselt võimekam, pisem ja ilusam Apple TV.
Apple TV ja Elioni digiboks

Kui seadme kodukinovõimendisse olin ühendanud ja selle vooluvõrku ühendanud, käivitus see kohe. Sellest andis märku pisike valge LED, mis esipaneelil põleb. Ainus märgutuli ning mitte häirivalt ere, kuigi hästi nähtav. Mingit sisse- (ega välja-) lülitamise nuppu seadmel ei olegi. Mingil hetkel kustutab oma tule ise ära ja jääb magama. Mulle meeldis, et vastupidiselt Samsungi SmartTV-le ei küsitud minult esmakordsel käivitamisel ühtki küsimust. Kohe tuli pilt ette ning võimaldaks kasutama hakata.

Kasutada saab Apple TV-d mitmel viisil.
1. Vaadata oma filme (mp4 formaadis), mida muidu iPadist olen harjunud vaatama. See on eriti lihtne. Paned iPadis või iPhone'is video mängima ning sinna kõrvale on ilmunud uus nupp, millele vajutades saad pildi Apple TV-sse, ehk oma teleka ekraanile saata. Mitte mingit eelnevat seadistamist, ega seadmete paaritamist pole vaja.
2. Sama kehtib kogu muusika, audioraamatute ja podcastide kohta, mis sul seadmes on.
3. Sama kehtib sinu fotode kohta, mis sul seadmes on.
4. Kõike saab tänu HomeSharing-ule ka iSeadmeid omamata läbi samas võrgus asuva arvuti iTunes'i kaudu teha.
5. Kui oled oma iCloud'i kasutajaga sisse loginud, saad ostetud muusikale, filmidele jne kohe Apple serverite kaudu ligi. Lisaks oma iCloudis asuvatele fotodele.
6. Saad läbi Apple TV filme ja muusikat iTunes'ist osta. Jah, ka eestlased saavad, juba oma aasta aega!
7. YouTube'i videod saad samuti otse iSeadmest telekasse lükata, samuti on Apple TV-s eraldi YouTube'i app.
8. Muudest rakendustest on olemas Vimeo, Flickr, NLB, NBA, NHL, WSJ, podcasts, radio.
9. Saad kogu oma iPadi pildi AirPlay abil teleekraanile kuvada, tehes nii näiteks esitlusi või mängides Angry Birdsi. Või surfates netis. Kõik, mis on su iPadis on su telekas.

Alates kolmandast generatsioonist, kuhu ka see Apple TV mudel kuulub, saab selle abil striimida ka Full HD pilti.

Ja kas ma juba ütlesin, et mingit seadistamist see ei nõua? Ma kohutavalt armastan seda, kui asjad lihtsalt töötavad.

Lõpetuseks aga üks ilupilt seadmest ja selle juhtpuldist:
Apple TV pult

03.09.2012 20:00 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
03.09.2012 22:29 Nimetu
Kuidas on video kvaliteet võrreldes Elioni laenutusega?
04.09.2012 09:58 sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Seda pole veel võrrelnud, aga proovin järgi ja annan teada.
04.09.2012 16:50 sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Ma ei viitsinud mõlemast filmi rentima hakata ja tegin võrdlused treileritega. Huvitavad tulemused! Vähemalt treileri puhul on Elion DigiTV pilt kokku surutud ja roheka varjundiga...
05.09.2012 22:15 Nimetu
Kui uusi filme Apple TV kaudu näeb? Kas nagu midagi sellist ka on, mis Eestis alles kinos?Elionis paraku värskeid filme eriti ei ole ja HD filme on üldse kokku ainult 45 :(
06.09.2012 20:43 sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Raske öelda kui uusi. Kinofilme ikka ei näe, neid ei näe ka USAs mujal kui kinodes niipea. Samas kui jõuab Ameerikas videolevisse, siis on raudselt ka iTunes'is olemas. Ma praegu vaatan, et Battleship, Avengers, Lorax jt suht uued asjad on küll olemas.
Filmide valik on muidugi suur. Uuemat infot ei leia (ja üle lugeda ei viisti :) ), aga juba 2010 a oli 12 000 filmi...
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple TV MD199SO/A (3. gen.) arvustusi (review)Otsi Google abil: apple tv md199so/a (3. gen.) (review)