9.0 3 hindajat

Apple MacBook (A1534)

12" Retina IPS ekraan(2304x1440 px); 1,1 GHz, 1,2 GHz või 1,3 GHz protsessor; 8 GB 1600 MHz LPDDR3 mälu; 256 GB või 512 GB SSD (kõvaketta) maht; Intel HD Graphics 5300 graafika; WiFi, Bluetooth; USB-C port; 480p FaceTime kaamera; stereokõlarid; kaks mikrofoni; kõrvaklapipesa. Värvused: kuld, hõbe, tumehall.

Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
02.09.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Arvutitest ei ole tükk aega juba vaimustuda saanud, aga viimastel aastatel on Apple paar väga lahedat käiku teinud, mis jälle ka arvutite teemal (vahelduseks telefonidele ja tahvlitele ja nutikelladele) jutuainet pakuvad ja tehnikaentusiastidel silmad särama löövad. Apple Pro uus täiesti hull disain. 27" iMac, millel tohutu Retina ekraan ja nüüd uus MacBook. See sülearvuti on oma uuenduslikkuselt ja laheduselt lausa Apple Pro kategoorias.

See arvuti on tõeline iludus. See näeb nii elegantne välja, et ei ole küsimustki, kas keegi sind seda kasutamas märkab ja kilavate silmadega arvutit vaatama jääb. See on kerge ja selle servad ning kasutatud materjalid/pinnatöötlused tunduvad käe all lihtsalt väga õiged. Kuld on ilmselgelt silmajääv ja kena valik, tumehall minu meelest kõige stiilsem ja soliidsem, aga ka hõbedane on äärmiselt kena.

Uuel MacBookil on terve rida omapärasid ning valdav enamik neist head.

EKRAAN
On üliterv, ehk Retina, mis on Apple turundustermin nii pikslitiheda ekraani kohta, et normaalselt vaatamiskauguselt ei tohiks individuaalseid piksleid eristada saada. Algas see telefonidest ja liikus siis arvutitele. Kuigi ka Androidi maailmas on nüüdseks kõigil telefonide tippmudelitel ammuilma sellised ekraanid, siis arvutitel ma hetkel ei suudagi meenutada, kas midagi sellist on. Küllap ikka, aga mingi valdav trend see praeguseks kindlasti pole. Aga Retina ekraaniga arvuti ON hea asi. Teksti lugeda on midagi täiesti muud. Kõik on üliilus ja selge. Tõsi, internetilehed, mis pole Retina ekraanile optimeeritud, seal näeb graafika välja kehv, aga tekst on sealgi väga etrav ning korralikud veebid on ammuilma Retina-ready.

KLAVIATUUR
Selleks, et nii õhukest arvutit teha, oli vaja "vanaaegne" klaviatuuri klahvide mehhanism välja visata ja midagi uut välja mõelda. Klahvid tunduvad sõrmede all HOOPIS teistsugused. Ja alguses tundub see üsna halb asi. Klahvi käik on lihtsalt nii väike, et ei saagi õieti aru, kas nüüd läks klahv alla või mitte. Natuke nagu puutetundlikul pinnal toksimine juba! Aga hea uudis on see, et sellega harjub. Umbes nädalaga. Ja siis tundub "vana" klaviatuur imelik :)

PUUTEPLAAT
No mida seal uuendada oli? Paistab, et omajagu. Välja näeb plaat nagu ikka, aga nüüd saab seda vajutada alla suisa kaks korda. Nagu fotokas, kus pool vajutust fokusseerib ja teine pool vajutust teeb pildi ära. Näiteks saad videot edasi kerida seda kiiremini, mida kõvimini puuteplaadile vajutad. Väga palju rakendusi sellele veel pole, aga vast tuleb.
Aga põhinali on selles, et tegelikult plaat paigast ei liigugi. Tegelikult plaat alla ei lähegi. Aga TUNDUB, nagu läheks. Ja veel KAKS KORDA! See on täiesti sürreaalne tunne kui samal ajal mõtled, et "ma tean, et see plaat ei liigu" ja siis samas tunned, et no liigub ju! Ja veel kaks korda! :) Tõesti kreisi. Seda efekti tehakse puhtalt magnetitega ja haptilise tagasisidega. Milleks see kõik hea on, seda ma ei teagi, aga päris naljakas on küll.

AKU
Peab endiselt rahulikult terve päeva vastu, ehk 10h vms. Kuigi peab toitma seda tohutu tihedusega Retina ekraani. Aku võtabki arvuti korpuses enamuse ruumist enda alla ja ka seal on Apple innoveerinud, nii et aku on astmeline, et iga õnarus hästi ära täita, mitte lihtsalt plokk akut. Mida rohkem akut füüsiliselt, seda pikem aku kestus!

KIIRUS
Piisav. Mingit sellist jama pole, nagu Apple esimene MacBook Air oli, mis tööks tegelikult ei kõlvanudki. Muidugi pole tegu miski mängu- või disainimasinaga, aga kontoritööd saab teha väga hästi.

SISENDID
See on nüüd kõige vaidlusitekitavam osa. Nimelt on uuel MacBookil vaid üks infosisend/väljund. USB-C, mis on uus USB standard -- kiirem ja mugavam, sest võimaldab ükskõik kumba pidi USB pulka sisse torgata. Aga spetsiaalse disainiga, mis tähendab, et tavalise USB otsa sisestamiseks on vaja üleminekut. Ka laadimine käib samast august. Ja väline ekraan tuleb pista sinnasamasse. Ja kui tahad välist (juhtmega) hiirt kasutada, siis see ka. Ühesõnaga, pudelikael.
Muidugi saab osta eraldi USB jagaja, aga mingi ideaalne lahendus see muidugi ei ole.

Eks Apple näitab sellega tulevikku. Apple viskas esimesena oma arvutitest välja disketiseadme ja CD-seadme ning peale väikest hädakisa tegid seda ka kõik teised. Nüüd viskas Apple välja füüsilised sisendid/väljundid ja ütleb sellega, et kasutataks WiFi ja Bluetoothi ehk traadita ühendusi.

Kõigile see arvuti juba selle valiku pärast ei sobi. Aga see pole mitte arvuti viga, vaid teadlik valik Apple poolt ning kindlasti on sel arvutil oma sihtgrupp, samas kui neid uuendusi näeme kindlasti peagi ka kõigi teiste Apple arvutite juures.

KELLELE?
Neile, kes vajavad kaasaskantavat arvutit ning kellele suur jõudlus väga oluline ei ole, ehk kes pigem loevad meile, surfavad netis ja tegelevad muude protsessorile vähemnõudlike asjadega. Neile, kes hindavad head disaini ja ülikompaktset mugavalt kaasas kantavat arvutit. Neile, kes hindavad ülihead ekraani. Neile, kes arvavad, et midagi eriti USB-pesadega nagunii ei teeks.”

02.09.2015 20:53 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple MacBook (A1534) arvustusi (review)Otsi Google abil: apple macbook (a1534) (review)