- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
85.
Ilmamängud. 64 lustakat rahvapärimuslikku õuemängu
Kristel Vilbaste
Raamatus on 64 lustakat rahvapärimuslikku õuemängu taimede, vee ja kividega. Eriti olulised on pärimuspõhised mängude raamat lasteaia- ja algklassiõpetajatele, kuna selles eas lapsed õpivad olulisel määral just mängimise teel. Mängides omandatakse väärtushinnangud suhtlemiseks nii loodusega kui ka omavahel. Samas pakuvad pärimuspõhised ilmamängud võimaluse vahetuks kokkupuuteks loodusega, kehaliseks liikumiseks ning rahvapärimuse tundmaõppimiseks. Pärimuspõhiste ilmamängude rakendamisel õppetegevuses on mängimise sidumine õppekavas püstitatud eesmärkidega.
Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
86.
Eesti kalad
Tiit Hunt
Kalad pole sugugi vaid külmad, tummad ja klaasistunud pilguga mereelanikud – kala võib lõhnata värske kurgi või aedliivatee järele; kala võib uriseda, väriseda, piuksatada ja koriseda; kala võib olla suisa beibenäoga, ja lõpuks – kala võib ka mööda veekogu põhja kõndida. Niisiis astub selles laiale lugejaskonnale mõeldud teatmeteoses ette huvitav ja mitmekesine seltskond, keda Tiit Hunt esitleb parimal võimalikul moel – kalade kirjeldustele on lisatud fotod, mis veealuste modellide omapära ja oleku eriti mõjukalt esile toovad. Raamatus kirjeldatakse ligemale 70 Eesti vetes elavat kalaliiki. Lisaks eesti- ja ladinakeelsele nimetusele on iga kirjelduse algul toodud ära kala nimi ka meie lähemate ja kaugemate naabrite – Läänemere ääres ja selle lähikonnas paiknevate riikide keeltes: soome, rootsi, saksa, läti, leedu, taani, vene, inglise ja poola keeles.
Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
87.
Disainispikker. Tööraamat õpetajale disaini õpetamiseks
Merike Rehepapp
Meie elu möödub suuremal või vähemal määral inimloodud ehk tehiskeskkonnas. Seetõttu on oluline seda keskkonda nii mõista kui ka vajadusel luua. Disainerlik mõtteviis loob võimaluse meid ümbritseva mõistmiseks, õpetab kriitiliselt suhtuma nii enda kui ka teiste poolt loodavasse keskkonda ja annab positiivsete lisaväärtuste loomise vahendid. “Disainispikker” koosneb kolmest osast. Esimene tutvustav ja sissejuhatav osa annab ülevaate disaini olemusest ja erinevatest lähtepunktidest. See seletab lahti disaini definitsiooni ja olulisemad valdkonnaga seotud terminid. Teine osa hõlmab lihtsaid ja mängulisi harjutusi, mis tutvustavad disainitööriistu: millised need on ja kuidas neid kasutada. Harjutuste kaudu saame aimu, millest koosneb keskkond meie ümber ja mis seda mõjutab. Mis juhtub, kui me midagi seal muudame, kuidas mõjutab see meid, ent mis veelgi olulisem, kuidas mõjutab see kõiki teisi meie ümber. Kas ja kuidas mõistetakse meie loodud lahendusi? Kolmas osa on näidisprojekt, mis sisaldab ühe disainiprotsessi detailset kirjeldust, näidates, kuidas kirjeldatud tööriistu rakendada, alates probleemi äratundmisest kuni lõpplahenduseni, samuti seda, mis järjekorras see toimub ja mida saadud tulemustega peale hakata. Kiirköite formaadis “Disainispikker” on õpetaja käes edasi arenev töömaterjal, mis on pidevas uuendamise ja täiendamise protsessis, selle vahele saab köita uusi harjutusi ja ülesandeid, samuti mitmesugust abimaterjali ning õppetöö käigus loodud lahendusi ja näiteid. Käesolevale harjutustekomplektile lisaks antakse edaspidi välja uusi ülesandevihikuid.
Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
88.
Turvalise internetikäitumise käsiraamat lapsevanematele.
Pamela Whitby
Kas teate, mida tähendavad sõnad vlogima, fraping või sekstimine? Kas teie lapsed on vilkad säutsujad, keda nende facebooki-sõbrad kasvava intensiivsusega müksavad ja täägivad? Paljud lapsevanemad ei tea, mida nende lapsed võrgus teevad ja kellega suhtlevad. Mida uusmeedia maailma üldse peaks tähele panema? Raamatu esimeses osas tutvustatakse ohtusid, millele vanemad peaksid tähelepanu pöörama. Käsitlemist leiavad: ebasobiv veebisisu, näiteks enesevigastamist ja söömishäireid propageerivad saidid; laste seksuaalne ahvatlemine; lastele suunatud reklaam; internetipettused, illegaalne failivahetus ja kahjurvara; sõltuvus ning muud terviseriskid. Teine osa sisaldab turvalise internetikäitumise ABC-d. Lisaks turvalise e-käitumise kõige elementaarsematele võtetele, nagu näiteks kasutajanime ja salasõna enda teada hoidmine, tuleb juttu digitaalse jalajälje minimeerimise vajalikkusest, vanemliku kontrolli kehtestamise võimalustest, sh tarkvaralahendustest, ning koolide e-turvalisusest. Põhjalikumalt käsitletakse küberkiusamise probleemi ning selle võimalikke lahendusi. Kolmas osa annab ülevaate facebooki-fenomenist ja võrgumängudest, pikemalt on käsitletud YouTube’i. Vaagitakse mobiilsete seadmete (tahvelarvutite ja nutitelefonide) turbeküsimusi ning laste privaatsuse kaitsmise vajalikkust geolokatsioonitehnoloogia ja kõige-jagamise ajastul. Raamat, mis on originaalis kirjutatud briti lapsevanematele, on varustatud rohkete toimetajakommentaaridega – need aitavad lugejatel võrrelda spetsiifiliselt inglaslikku infot analoogsega Eestis. Lisatud on viited Eesti karistusseadustiku asjakohastele koosseisudele.
Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
89.
Joonistamine võhikutele
Brenda Hoddinott, Jamie Combs
Avastage, kuidas: * joonistada loomi, inimesi, vaikelu ja muud; * lisada joonistusele perspektiivi ja varje: * joonistada koomikseid. Kiire ja lihtne viis päästa valla kunstnik enda sees ning õppida joonistama! Järgides lihtsat filosoofiat, et ainult teie võite iseendale joonistamist õpetada, annab raamat teile vahendid, mida vajate joonistamise aluste tundmaõppimiseks ja edasijõudnutele mõeldud tehnikatega tutvumiseks. Kunagi ei ole liiga hilja avastada endas kunstnik, seega haarake joonistusplokk ja pliiats ning laske sellel sõbralikul teejuhil teid enese avastamise rännakule juhatada. * Saate teada kõik, mida vajate joonistamise alustamiseks. * Õpite tundma erinevaid vahendeid ja tehnikaid. * Saate kasulikke nõuandeid 3D-joonistuste tegemiseks. * Avastate digitaalse joonistamise maailma. * Avastate ideed ja strateegiad joonistusprojektide tegemiseks. Jamie Combs on külalisprofessor Herroni Kunsti- ja Disainikoolis, kus ta õpetab joonistamist, maalimist ja disaini. Brenda Hoddinott on tunnustatud kunstnik ja kunstiõpetaja
Lisas Marge-Elin Roose 25.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
90.
Eesti-Inglise keeleteaduse sõnastik
Mati Erelt, Tiiu Erelt, Enn Veldi
Hääliku- ja õigekirjaõpetuse, sõnamuutmise, sõnamoodustuse, lause-, sõnavara- ja tähendusõpetuse, pragmaatika, keelekorralduse, terminoloogia, nimeuurimise, stiiliõpetuse, murdeuurimise, keeletüpoloogia, vestlusanalüüsi, arvutilingvistika, sotsiolingvistika, viipekeele, keeleõppe jm terminid eesti ja inglise keeles. Maailma keelte nimetused. Keeleteadlastele, emakeele ja võõrkeele õpetajatele, filoloogia üliõpilastele, tõlkijatele, ajakirjanikele ning teistele, kel oma töös on tarvis keeleteaduse termineid. Esimese trükiga võrreldes on lisatud üle 800 mõiste, rohkesti täpsustatud mõistepiire, parandatud nii eesti kui ka inglise termineid.
Lisas Marge-Elin Roose 23.04.2012