- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
31. Canon Legria FS19
37 x zoom objektiiv - 2.6 mm - 96.2 mm - f/2.0-5.2, sisseehitatud mikrofon, 2.7" LCD. SD Memory Card, SDHC Memory Card.
Lisas Albert 29.03.2010
“Odav, hea zoomiulatusega. Salvestab otse SD-mälukaartidele. Kahjuks tavaline PAL pilt.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
32. Sony DCR-SX30ES.CEN
Carl Zeiss Vario-Tessar lääts. 2,7" LCD ekraan. Video resolutsioon: 640 x 480 px. Sensor: 1/8" CCD.
Lisas Razor 21.03.2010
“Muidu mõnus väike kaamera, aga optilise stabilisaatori puudumine on tõeline valu. Enamasti filmin ju ikka käest ja see pildi värisemine ei meeldi põrmugi. Võiks HD videot salvestada ka.
Optika on suhteliselt normaalne, sensor samas nõrk.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
33. Sony PMW-EX3
Vahetatavate objektiividega kompaktkaamera. 3 x CMOS (½" Exmor™ Full HD). Salvestab 1080p, 1080i, 720i, 720p, 24-60 fps HD-resolutsioonides, ka Cinealta 24P (native 23.98p salvestus). 35Mbps Full HD 1920x1080 resolutsiooniga. Ostes kaasas 14x Fujinon HD objektiiv.
Lisas karuelevant 12.02.2010
“Olen tänaseks juba ligi kaks aastat Sony PMW-EX3 õnnelik omanik ja tõtt-öelda pole põhjust viriseda millegi üle.
Tegemist on pool-profiklassi kaameraga, samas pildi kvaliteet on niivõrd hea, et omas klassis on EX3 ja tema eellane EX1 ainukesed kaamerad maailmas, millel on Discovery HD Silver Level staatus, mis tähendab, et Discovery HD aktsepteerib saadet, mis koosneb 100% ulatuses PMW-EX3-ga filmitud materjalist. See on pildi kvaliteedile suur tunnustus, arvestades sellega, kui nõudlikud reeglid Discovery HD-l kvaliteedi osas on - võrdluseks näiteks HDV-kaameraga filmitud materjali tohib saates kasutada vaid kuni 1-minutiliste lõikudena kokku kuni 30% ulatuses saate mahust.
Fantastilise pildikvaliteedi taga on pool-profikaamera kohta suured - 1/2" CMOS sensorid, tavaliselt selle klassi kaamerates kasutatakse 1/3-1/4" CCD sensoreid; 1/2", 2/3" ja suuremad on harilikult ainult profikaamerates.
Teine erinevus profikaameraga on õlatoe puudumine, õigemini kui profikaamera toetubki õlale, siis EX3-l on kuju ja suuruse poolest pigem käsikaamera, millel on lisaks väljatõmmatav õlatugi. See aga abistab vaid pildi stabiilsuse osas, kogu kaamera raskus jääb ikkagi ainult käe kanda, nii et pikem õlalt filmimine on päris hea trenn, sest kaamera kaalub koos kõvakettaga ligi 4 kg.
Muide, kõvaketta (PHU-60K) soovitan kindlasti juurde osta, kaardimajandus on mu arust ilgelt nõme, kogu aeg peab neid vahetama ja pärast arvutisse tõmmata on tüütu. Kõvakettale mahub palju, vahetama ei pea kunagi ja arvutisse saab ka kiiremini ja mugavamalt.
Pildiotsija (viewfinder) on suure pehmest kummist silmaklapiga nagu päris profikaameral, ning ei ole jäigalt kinnitatud vaid seda on võimalik igas suunas liigutada, väga mugav! Ja veel paremaks läheb - silmaklapiga toruosa saab vajadusel üles tõsta ja näiteks statiivilt filmimise ajaks üldse ära võtta, sel juhul on LCD-ekraan päikesevarjuna toimiva sügava "karbi" sees. LCD on oma väiksuse kohta ülihea resolutsiooniga - 1920x480, seetõttu fokusseerimisega ei ole iial mingeid probleeme. Täpse fookuse jaoks on kaameral ka eraldi nupuga lisafunktsioon 'expanded focus', mis 5 sekundiks suurendab LCD pilti 2 korda, kasutan seda väga tihti. Pildiotsija taga on vanad head keeratavad analoog-nupud heleduse ja kontrasti jaoks, lisaks selline funktsioon nagu 'peaking' - aitab kah fookuse sättimisel kõvasti kaasa.
Üldse on nupud hästi paigutatud ja kõik sagedamini vajaminevad tegevused on kuskilt menüüde sügavusest füüsilise nupuna kaamera külge toodud - minu jaoks see on väga suur pluss. Vihkan igasugu touch-screen-idiootsusi ja menüüderägastikus surfamist. Lisaks on kaameral 4 tühja nuppu, millele saab ise funktsiooni määrata. Ülimalt tänuväärne, mul on nad kõik kasutuses :)
Nagu kirjelduses mainitud, on tegemist vahetatavate objektiividega kaameraga, see on teine suurtest edasiarendusest võrreldes EX1-ga (teine on pildiotsija). Ma ei ole siiani pidanud veel uut objektiivi otsima, kuna kaasasolev Fujinon 14x on suurepärane, kuid kaamerat ostes arvestasin võimalusega kasutada Sony alpha-seeria fotokaobjektiive, mis on teadupärast kordi odavamad kui profiklassi video-objektiivid. Lisaks sellele on kaameraga kaasas 2/3" adapter, mis tähendab võimalust kasutada professionaalseid objektiive, kui mõni peaks mõistliku hinnaga ette juhtuma.
PMW-EX3 ei ole odav, aga ta on oma hinda väärt ja enamgi veel. 10 punkti.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
34. Canon 550i
miniDV videokaamera; sensor 550 Kpx; videosensor 340 Kpx; objektiivi ava: F/1.6-3.6; minimaalne fookuskaugus 1 cm; elektrooniline pildistabilisaator; 0.44" värviline LCD pildiotsija ja 2.5" TFT monitor; kaal: 0,5 kg; PAL; hõbedane värv.
Lisas Meningor 06.02.2010
“Toimib. On üsna kerge ja väike. Sellega plussid suuresti ammenduvadki. Pilt näeb kaamera küljes oleva väikese ekraani peal hea välja, aga hiljem suurelt vaadates on näha kõik väikese ja mitte liiga hea kaamera pildimiinused.
Kaasasolev 1100 mAh aku tühjeneb kui imeväel umbes 20 minutiga ja kuna puudub optiline stabilisaator, väriseb pilt käest võttes päris jubedalt.”