9.0 13 hindajat

Ungru Resto & Külalismaja
http://www.facebook.com/UNGRUMAJA

Restoran ja külalistemaja Hiiumaal, Sääres, Suursadamas. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.07.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Lambaliha kotlet, mida sõime, oli katastroof. Äärmiselt soolane, kuiv, kõõlusjas. Tundus, et veel sügavkülmast võetud ja mikrolaineahjus soojendatud. Lisandina olev salat juhtus olema jälle ülepipardatud. Kastmena olev majoneesi taoline aine tundus lihtsalt mõni odav Felixi toode. 3 punkti annan kõrvale võetud jäävee eest, mis aitas õhkava suu tagasi normi viia. Pettumus pearoast oli nii suur, et seetõttu jäi ka magusroog proovimata.”

02.09.2016 22:45 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Täitsa tore koht, toit oli hea ja teenindus ka, hinnad mõistlikud. Soovitan !”

22.08.2016 12:04 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Iseloomutu ja mõttetult kallis sisekujundus, mis vastandub arusaamatule ja kaootilisele asukohale. Puuduvad päevapakkumised. Toit igav ja ülehinnatud.”

26.08.2015 20:00 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Hiiumaa, mis muidu on heade söögikohtade nappuses äganud, on viimastel aastatel toidukaardile sattunud. Esmalt "Kalana", sel aastal Ungru Resto Suursadamas ja Kuur Kärdlas.

Kui Heltermaa sadamast tulla ja üles, Kärdla poole liikuda, siis sõidadki Suursadamast sisuliselt mööda ning sinna sisse põigata ja Ungru resto ära proovida ei ole eriline vaev.

Esmalt tulebki Suursadama territooriumile sisse sõita, massiivse tõkkepuu alt läbi. Viimane vist ongi püsivalt püstiasendis, sest valvuriputka näib mahajäetud. Aga sadam ise on aktiivne ja laevu ning laevnikke täis. Väga lahe miljöö!

Ungru resto Hiiumaal, asukoht

Kui mul õigesti meelde jäi, siis Ungru resto hoone on üsna ajalooline ja on kunagi tollimaja aset täitnud. Nüüd on all väike letike ning sellest paremat kätt ruum täis laudu-toole ning suveajal istumisvõimalused ka õues, maja ees. Sees tol ilusal suvepäeval kedagi istumas ei olnudki, väljas olid aga lauad täis.

Koht oli mõnus ja hubane, seest ehk veidi hämar, aga seda hubasem tõenäoliselt talvisel ajal. Väljas istuda oli aga puhas lust. Vaadata rohelisi suuri puid enda kõrval ja (kui end õige nurga alla istuma sättida), toredaid töölaevu taamal.

Ungru resto Hiiumaal

Teenindus ei olnud just ülearu koolitatud, küll aga sõbralik ja püüdlik ning halba muljet ei jätnud.

Leiva(kotiga!) toodi lauale ka topsitäis ühtlaselt rohelist võidekreemi, mille retsepti ei soostunud teenindaja avaldama, öeldes, et tegu on saladusega. Maitse järgi tundus see aga sisaldavat majoneesi ja värviks/maitseks tilli. Ilmselt midagi veel

Toitudest proovisin esmalt kukeseenepastat (8 EUR), mis oligi täpselt see, mida võid ette kujutada. Papardelle pasta, juustu, kukeseeni, natuke ürte ja mõned röstitud seemned. Hea, korralik kõhutäis. Rammus ja maitsev ning sobiv ilmselt ka enamusele lastele (kui seened ära nokkida :) ). Midagi meeldejäävalt erilist selles toidus polnud, aga hea oli ta tahtlemata.'

Ungru resto Hiiumaal, kukeseenepasta

Sama ei saa öelda menüü ühe kõige kallima roa, "Hiiumaa lambakotlett ja grillitud suvikõrvits" (13 EUR) kohta. Sest ehkki kõik salatiline ja muu põhielemendikõrvane oli maitsev, siis lambakotlett ise, mis oli sama suur kui ülejäänud toiduosa kokku ning mis oli ilmselgelt "lambakotleti" nimelise prae peategelane, feilis tugevalt. Kusjuures küpsetatud oli seda üsna õigesti ning kotletis sisalduv muu kraam (ilusad punased värsked sibulalaastud jms) olid hästi valitud. Milles siis asi? Tooraines. Hakklihas. Sellisest hakklihast ei saagi tulla mõistlikku kotletti. Ei tea, mida seal läbi hakklihamasina oli aetud või mil viisil seda läbiajamist teostati, aga tulemuseks ei olnud kindlasti mõnus, pehme ja üthlane lambahakkliha. Sellest, kui kotlett ise on kenasti maitsestatud ja küpsetatud nii, et keskelt veel kergelt roosatab, on vähe kasu kui see, mis seal roosatab, ei ole hõrk ja suussulav, vaid kõõlusjas. Seega selle roa rikkus lihtsalt kehv tooraine ning seda poleks suutnud päästa ka parim kokk.

Ungru resto Hiiumaal, lambakotlett

See kotlett tõmbab punkte nii kõvasti alla, et peaaegu oleks pannud vaid 6/10, aga see tundub Ungrule kuidagi vähe. Sisetunne on rohkem 7 meelt. Puhtas lootuses, et see hakkliha juhtum oli lihtsalt rumal juhus, mitte harjumus. Aga ma pean ütlema, et üllatusena ei saa selline asi kokale tulla, sest hakkliha maitsestades ja vormides näeb hakkliha kvaliteedi ikka väga hästi ära ja seda märgates oleks tulnud kliendi ees vabandada, et öelda, et täna kahjuks seda praadi menüüs polegi..

Kas ma tagasi läheks? Jah, läheks küll, sest peale selle ühe roa olid kõik Ungru resto elemendid lootustandvalt toimivad.

Ungru resto Hiiumaal, menüü

18.07.2015 20:43 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 18.07.2015 20:51
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
27.07.2015 17:23 Nimetu
Mulle UNGRUs küll väga meeldis ja kotlet sai meie perelt kiita.. Koht oli ilus ja teenindus meeldiv. Eriline lemmik oli meil muidugi röstbiifi tartar.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.facebook.com/UNGRUMAJA Ungru Resto & Külalismaja arvustusi (review)Otsi Google abil: ungru resto & külalismaja (review)