iPad Air 2
7.4
9 hindajat

1. Apple iPad Air 2

9.7" LED IPS Retina ekraan (2048x1536 pikslit) 16GB, 64GB ja 128GB mudelid. WiFi ja Wifi+Cellular mudelid. Sõrmejäljelugeja. A8X protsessor ja M8 liikumisprotsessor. 6,1 mm paks.


Lisas Christiano 26.12.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Erinevus iPad Airist on väike, aga olemas. Üks asi on sõrmejäljelugeja, mis on ülimugav, kui oled harjunud oma iPadi parooli alla panema ja ei taha iga sisselülimise peale parooli toksima hakata. Lisaks võimaldab äppe osta ilma Apple ID koodi sisestamata, samuti piisab seal sõrtmejäljest.
Väga õhuke on iPad Air 2 samuti! Nii õhuke, et paneb mõtlema, kas enam õhemaks tasubki minna või on see nüüd optimaalne. Et äkki oleks veel õhem juba ebamugav käes hoida.. Aga seda küll ei ole, kerge ja õhuke, väga mugav.
Ekraan on hea. Mingi väike värviparandus on ka võrreldes eelmise mudeliga, aga mis mulle enim meeldib, on see, et ekraan on täislamineeritud. See tähendab praktikas, et ekraan on katteklaasile hästi lähedal, mida on ilusam vaadata ja teiseks puudub see natuke õõnes hääl, mida tekitas iPad Airi klaas, sest selle all oli natuke tühjust.
Ahjaa, kuldse mudeli võid nüüd ka osta :) Äge pill, parim tahvelarvuti kindlasti praegu.”

26.12.2014 21:33 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iPad mini 3
4.8
5 hindajat

2. Apple iPad mini 3

Tehnilised näitajad: Mõõdud: 200 x 134,7 x 7,5 mm Kaal: 331/341(LTE) g CPU: Appel A7; 2-tuumaline Cyclone taktsagedusega 1.3 GHz Ekaan: 7,9-tolline IPS LCD ekraan LED taustvalgusega Ekraani resolutsioon: 1536 x 2048 pikslit Pikslitihedus: u. 324ppi Eesmine kaamera: 1,2 MP Tagumine kaamera: 5 MP Vahemälu: 1 GB Sisemälu: 16/64/128 GB OS: iOS 8.1 Hind: €409-€729


Lisas Mae5tr0 15.11.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Disain, suurus, mugavus

Disaini poolest on uus iPad mini nagu ikka elegantne. Praktiliselt peegelsiledast alumiiniumist tagakaanega tabletit on meeldiv käes hoida ning sõrmede vahelt libiseda see aparaat ei tiku. Seadme külgedel on kitsa servad, mis võib mõningate inimeste jaoks aparaadi käes hoidmise raskeks teha, kuna näpud kipuvad sattuma puuteekraanile, mis võib omakorda midagi sassi ajada. Kuid kõik oleneb muidugi käe suurust ning hoidmise viisist. Mina saan seda seadet ühes käes hoida ilma mingisuguste probleemideta ja samas käsi ei väsi ka ära, mis on väga-väga suur pluss tahvelarvutite puhul.

Mulle tundub, et iPad mini on disainitud vaid küljetsi hoidmiseks, kuna sellel on ekstra laiad ääred ning üleval kui ka all. Esialgu ma kartsin, et seadet küljetsi hoides katan ma kõlari kinni ja seetõttu saab helikvaliteet kannatada. Aga ei, kõlarites kostus praktiliselt alati sama valjuduse ja kvaliteediga heli, isegi kui kõlar käega kinni katta või vastu rinda suruda.

Ekraan

Ekraan uuel iPad minil on lihtsalt vapustavalt hea. Pilt ekraanil on ilus, ere, terav ning üldse on praktiliselt igat kujutist tahtmist nautida lõpmatuseni ja siinkohal ma ei liialda. Nii ilusaid ja kõrgekvaliteediga kujutisi ega videoklippe pole ma oma elus kunagi näinud.

Kaamera

“Maailmas on palju asju mida teha ei tohi aga ikka tehakse” nagu ütles Joosep Toots “Kevade”-s. Sama kehtib ka tahvelarvuti kaameraga pildistamise kohta: see pole ühiskonna poolt heaks kiidetud, kuid seda ikka tehakse. Ja kui tahta parima kvaliteediga pilte, siis tasuks valida iPad mini 3.

Riistvara

Riistvara poolest ei ole aparaat teab mis monstrum, kuid sellele vaatamata saab see hakkama praktiliselt kõigega, mida talle kästakse. Põhimõtteliselt on tegu ühe väga-väga hea multimeedia tarbimise jaoks loodud seadmega. Tarbida saab, ning teoreetiliselt saab ka luua muusikat, joonistada ja kirjutada, kuid minu arvates ei peaks iPad mini enda õlule liiga palju võtma. Las olla laua-või sülearvuti tööloomaks.

Mis mulle aga selle seadme puhul ei meeldi on see, et selle tahvli riistvara on jäänud samasuguseks nagu see oli see vanemal vennal, iPad mini 2-l. Minul tekib küsimus, miks peaks keegi ostma uut iPad-i, kui see on praktiliselt täpselt samasugune nagu eelminegi?

Tarkvara

iPad mini 3 on üks väga hea meelelahutusseade see mängib muusikat, kusjuures kõlarist tulev heli on isegi korralikum kui mõningatel multimeedia sülearvutitel. Sellega saab mängida päris korraliku graafikaga mänge, surfata veebis ning vaadata videolõike. Kuigi loomulikult saab sellega olla veidi produktiivne. Minu arvates on iPad mini hea just märkmete tegemiseks, kuna on olemas sobilikud rakendused ning iPad mini ekraan tundub olevat kirjutamiseks kuidagi loomulikum kui muude nutiseadmete puuteekraanid.

Muu nänn

iPad mini 3-l pole tegelikult mingeid erilise lisafunktsioone, kui välja arvata kodu-nuppu all elutsevat sõrmejäljelugejat, mida võib leida ka uue põlvkonna iPhone-del. Ma arvan, et tegemist on vaid gimmick-ga, mis tegelikult erilist turvalisust ei taga. Ma olin küll teisel arvamusel, kui Touch-ID-d esmakordselt esitleti, aga nüüd ma näen, et Touch-ID pole veatu ning vähesed inimesed kasutavad seda oma seadme lukustamiseks.

Kokkuvõte

Ausalt öeldes oli seda arvustust natuke igav teha kuna mina ei leidnud iPad mini 3-l mitte ühtegi viga. Sellel on ilus disain, see tundub olevat kvaliteetne toode, tarkvara jookseb sellel seadmel sujuvalt, ekraan näitab ilusat ja teravat pilti, mõlemad kaamerad on korralikud ja tegemist on justkui täiusliku seadmega.

Kui te tahate ilmtingimata osta kompaktset iPad-i, siis iPad mini on õige valik. Kuid kas tasub osta just seda kõige uuemat mudeli? Mina ei näe selles mõttet, kuna jõudluse ja riistvara poole pealt on kolmas mudel identne eelmise põlvkonna mudeliga, nagu võib näha üleval olevast tabelist. Kui te just ei taha ilmtingimata näpujäljelugejaga tahvelarvutit, siis eelmiste põlvkonna mini sobiks ehk isegi rohkem, mis on paarsada euri odavam kui see kõige värskem aiPääd.”

15.11.2014 16:33 - Mae5tr0
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iPad Mini (2013)
6.6
9 hindajat

3. Apple iPad Mini (2013)

7.9-tollise LED-taustavalgustusega Multi-Touch ekraaniga, mis põhineb IPS-tehnoloogial ja on resolutsiooniga 2048x1536 ning pikslitihedusega 326 ppi. A7 protsessor (64-bitine) ja M7 liikumisprotsessor. Esikaamera 1.2MP (720p), tagakaamera 5MP (1080p).


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.11.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui eelmisel aastal iPad Mini välja tuli, oli selle kohta kaks arvamust. Esiteks, et see näeb välja ja tundub käes täpselt õige ning on ilus, kerge ja õhuke. Teiseks, et sellel on pettumust valmistav ekraan, mis ainsa Apple selle generatsiooni tootena polnud Retina.
Nüüd siis on. Lisaks on iPad Mini ekraan veel tihedamgi kui iPad Airi ehk täissuuruses iPadi oma. Nimelt on võetud sama hulk piksleid (sama resolutsioon) ning surutud see iPad Mini 7,9-tollisele ekraanile kokku. Tulemuseks 326 pikslit tolli kohta, mis annab tulemuseks sama kvaliteedi nagu iPhone'ide ekraanidel.
Ometi on ka selle aastasel iPad Minil üks miinus ja seegi on seotud ekraaniga. See on küll üliterav ja enamusele inimestele super sobiv, kuidas fotograafid ja disainerid võivad veidi heituda asjaolust, et iPad Mini ekraani sRGB värvigamut on kitsam kui iPad Airi oma. Enim paistab see välja kummalgi ekraanil punast värvi võrreldes. Üsna spetsiifiline asi ja kui võrdlusmomenti pole, ei oska selle üle keegi kurta. Disainerid, kes sel ekraanil aga värvikorrektsiooni teevad, peaksid seda aga teadma ja tähele panema. Üldiselt on Apple tuntud selle poolest, et kõik nende ekraanid on väga hea sRGB värviulatusega, ja nüüd selline lops.

Aku peab iPad Mini'l suurepäraselt, päev või isegi poolteist, pole mingi probleem ja ma räägin järjest kasutamisest, mitte aeg-ajalt näppimisest. Sel juhul kestaks see nädala kindlasti.

Vorm, kaal ja suurus sobivad endiselt hästi kätte, ka ühe käega hoidmiseks ning iPad Mini mahub ka taskusse. Kui tahad tahvelarvutit, millega palju ringi liikuda, on sinu jaoks parim valik iPad Mini, kui tahad kasutada peamiselt kodus (või sul on väga väga täpseid värve), siis iPad Air.

iPad Minis on sama protsessor (täpsemalt öeldes "samas protsessorid"), mis suures iPadis, ja need on täiesti jaburalt kiired. Kõik rakendused ja süsteem ise jookseb väga kiiresti ja sujuvalt, tõtt-öelda pole praeguseks veel rakendusigi, mis A7 protsessori kogu jõudu ära oskaks kasutada.

Jah, iPad Mini on endiselt kallis, aga ta on ka ikka neetult hea. Punkti võtan maha vaid värvifopaa eest, mida küll 99% inimestest ei märkagi.”

18.11.2013 21:42 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iPad Air
7.1
17 hindajat

4. Apple iPad Air

9.7-tollise diagonaaliga LED-taustavalgustusega IPS MultiTouch ekraan. Resulutsioon 2048x1536. PPI 264. 64-bitine A7 protsessor ja M7 kaasprotsessor. Saadaval 16 GB, 32 GB, 64 GB ja 128 GB mudelid halli (Space Gray) ja hõbedasena (Silver). Olemas Wifi ja Wifi+LTE mudelid. Wi-Fi (802.11a/b/g/n); kahekanaline (2.4GHz ja 5GHz) ning MIMO. Bluetooth 4.0. Esikaamera 720p (1,2 MP sensor), tagakaamera 1080p (5 MP sensor), ava ƒ/2.4. Sisseehitatud stereokõlarid ja stereomikrofonid. Kolmesuunaline güroskoop. Aktseleromeeter. Valgussensor. Lightning pesa laadimiseks ja andmevahetuseks.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
08.11.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kõike, mida saab võrrelda, saab võrrelda vaid muuga, mida turul pakutakse ja antud ajahetkel ei ole minu meelest paremat tahvelarvutit kui iPad Air. Mõnigi võib öelda, et parim on iPad Mini ja see ei oleks vale, sest siin loeb puhtalt see, kuidas ja milleks iPadi kasutada. Muidugi võib öelda ka, et parim on Nexus 7 või Kindle Fire HD ja ka nemad ei eksiks, sest igasugune hindamine on mingil määral ka subjektiivne. Aga iPad Air on minu jaoks mitmetel põhjustel just see õige.
Mulle sobib iPad Airi suurus, sest kasutan seda ka mängimiseks, samuti filmide vaatamiseks ja iPad Mini või Nexus 7 jääb selleks lihtsalt väikseks. Tõsi, ehkki iPad Air on õhem ja kergem kui iPad iial varem, seda ühe käega siiski ei hoia, vähemalt mitte pikalt, et näiteks lugeda. Aga kuna mina ei armastagi ei raamatut ega tahvelarvutit käes püsti hoida, vaid panen selle kas lauale, põlvedele või padjale ning kasutan siis, seega pole minu jaoks raskusel tegelikult erilist vahet. Pigem tuleb see erinevus kasuks siis kui iPad on vaja kuhugi kaasa võtta.

iPad Air on väga palju laenanud eelmisel aastal välja tulnud iPad Minilt, kõik, peale suuruse ja ekraani. Kui mõõtkava kõrval pole, võibki iPad Airi pildil rahuliku südamega iPad Miniks pidada, ehkki see on mitu tolli suurem. See on muide hea asi, sest iPad Mini disain oli ja on tõesti tasemel. Et suudeti sama õhuke aga suurema ja seega energiajanusema ekraaniga iPad teha, on hea uudis.

Võrreldes varasemate iPadidega on ta niisiis kergem, õhem ja samuti väiksemate servadega enne ekraani. iPad Airi püsti hoides on servad õhemad, ekraan algab varem

Huvitav, et ka selles on olemas M7 liikumisprotsessor. Kui telefonis saan ma selle potentsiaalist spordi osas aru, siis iPadi ei võeta minu meelest sportima kaasa..? Samas autosõitudele küll ja M7 polegi ju mitte sportimise vaid liikumise protsessor, seega mingeid teekonnaarvutusi ja jälgimisi teeb see kahtlemata mistahes olukorras tõhusamalt.

iPadist on 64-bitise A7 protsessori ja 128 GB mahuga kujunemas tõsine alternatiiv arvutitele ka päris tööks näiteks disaini, muusika ja filmi vallas. Saame näha, missuguseid huvitavaid rakendusi veel sellist riistvara silmas pidades välja mõeldakse.”

08.11.2013 16:01 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Google Nexus 7 (2013)
6.9
15 hindajat

5. Asus Google Nexus 7 (2013)

7" LED IPS 1920x1200 resolutsiooniga läikiva ekraaniga Android 4.3 tahvelarvuti. Neljatuumaline 1,5 GHz Snapdragon S4Pro protsessor. 2 GB DDR III mälu. 16 GB põhimälu. Adreno 320 graafikakaart. A-GPS, Google Maps. USB 2.0, WiFi. Esikaamera 1,2 Mpx, tagakaamera 5 Mpx.


Lisas Hossein 04.09.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Võrreldes varasema Google Nexus 7 tahvelarvutiga on siin edasiminekut tunda igal sammul. Ekraan on nüüd väga hea ning kuna see tahvelarvuti on nii kerge ja piisavalt väike, pole mingit probleemi seda ühe käega hoida. See teeb eriti mugavaks pikemad lugemissessioonid, ükskõik kas lugedes raamatut või blogisid või uudised. Protsessor on hiire nagu õlitatud välk ja peale mõne tarkvaralise veidruse jookseb kõik väga sujuvalt.

Endiselt on Androidi tahvelarvutite probleemiks muidugi see rakenduste vaegus. Sellele suurele ekraanile optimeeritud rakendusi just ülearu palju ei ole, mis tähendab, et tuleb leppida suureks venitatud mobiiliäppidega. Kui Android mobiilidele on saavutanud parima ea, olles läbi põdenud kõik lastehaigused, siis ei ole Google tahvlitele veel piisavalt armastust üles näidanud ning endiselt on ka opsüsteemi siseseid kummalisusi tahvelarvutitel tunda.

Norimisruumi jääb ka kaamerate suunas, mis saaks olla vähema müraga, aga harjumise asi. Pealegi on Nexus 7 hind lihtsalt nii hea, et norida oleks patt.

Nexus 7 seis paistab 2013 aastal olevat selline, et ehkki riistvara meeldib mulle kohati rohkemgi kui iPad minil, siis opsüsteemi ja äppide osas tahaks veidi optimeerimist veel näha. Ma arvan, et 2014 toob Google välja igas kategoorias parima tahvelarvuti ja selle aasta mudeli omanikele jääb lootus, et tarkvara on uuendatav, sest rakendused on ju nagunii. Selline kõva riistvara peab aga veel aastaid hästi vastu. Päris kindlasti on tegu aga hetkel parima Google Android opsüsteemiga tahvelarvutiga.”

04.09.2013 10:51 - Hossein
Hossein on seda arvustust muutnud: 04.09.2013 10:53
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
MultiPad Note 8.0 3G
5.4
11 hindajat

6. Prestigio MultiPad Note 8.0 3G

Läikiva 1024x768 resoga 8" puuteekraaniga tahvelarvuti. Cortex A9 Rockchip RK3066 1,6 GHz protsessor; 1 GB DDR III mälu; 16 GB sisemälu. Quad Core Mali 400 MP graafikakiirendi. G-Sensor, akseleromeeter, 3G ja WiFi. 5 MP tagakaamera, 0,3 MP esikaamera. Android 4.1 opsüsteem.


Lisas Almond 30.07.2013
Pane hinne: