- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
13. Porsche Panamera
Mootor:V-8, otto, 4806 cm³ Võimsus:294 kW (400 hj) 6500 p/min Pöördemoment:500 Nm 3500–5000 p/min Käigukast:seitsmekäiguline automaatkäigukast Tippkiirus:283 km/h Aeg 0 - 100km/h:5,4 s Kütusekulu(l/m/k):16,0/7,9/10,8 l / 100 km
Lisas Autoleht 04.05.2010
“Ehkki ka tagaistmel pole kurta millegi üle, avalduvad Porsche Panamera peamised võlud siiski roolitaga.
Võimsaid mootoreid, kiirust ja hulgaliselt seadistusvõimalusi pakuvad ka Panamera rivaalid BMW 7. seeria, Mercedes-Benzi S-klass, Audi A8, kuid leidub siiski üks raskesti seletatav asjaolu, mis teeb Panamera eriliseks. Asi pole vaid Porsche margi eriti sportlikus maines, ka teiste nimetatud markide trofeekappide riiulid vajuvad looka võidusõidukarikate raskuse all.
Vastus peitub emotsioonides, seda alates auto disainist kuni istme sportlike vormideni, roolist vasakul asuvast süütelukust kuni näidikuplokil kesksel kohal trooniva tahhomeetrini. Ning lõpuks tundes, kui see kooslus ellu ärkab, V-8 hääle puhtaks köhatab, pööreteosuti punase jooneni viskub ning kiiruseseier 330 kilomeetrini tunnis ulatuval skaalal end välja sirutab.
Panamera sõidab tavatempos nii linnas kui ka maanteel nagu luksusauto ikka. Reguleeritav amortisaatorite jäikus annab sõitjatele võimaluse end mugavalt tunda kehvematelgi teedel, samas seada auto sportlikult trimmi paremates oludes. Rehvimüra kostub peamiselt pinnatud ja rööpasse vajunud teedel eelkõige tagant, sest laiad rehvid ei mahu vagudesse ära. Korralikul asfaldil kahanevad kõik kõrvalised hääled, mootorit justkui polekski pardal.
Keretüübi iseloomustamine tehnilises passis kirjas oleva luukpärana pole vale, kuid kõlab liiga proosaliselt. Nimetagem Panamerat sportsedaaniks, liiati, et sporti joonistasid disainerid kerekujusse sisse enam kui midagi muud, kuid kadunud pole ka luksusautole vajalik väärikus. Kas või selline pisiasi, et tagaspoileri, mis võib mõnele tunduda kerglane, saab pakiruumiluuki ära peita ning kui tuju vastav ja/või selleks vajadus, sealt nupuvajutusega välja sõidutada.
Sisemuseski kombineeritakse sportlikkus ja luksusauto väärikus õnnestunud moel: esmaklassilised materjalid ja filigraanne koostetöö, koos keskkonsoolilt tagaistme suuunas tormava nupulaviiniga. Nuppe leidub Panameras tõesti palju, kuid sportlikke ambitsioone silmas pidades ei saa pahaks panna, kui otseteid eelistatakse kesklülitiga süsteemile. Pealegi näeb komplekt äärmiselt efektne välja.
Miinused: hind, nähtavus taha, mass
Plussid: kiirus, mugavus, juhitavus stiil, kvaliteet
Kokkuvõte: sportlik luksusauto, mis pakub elamusi nii sõitjatele kui ka juhile.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
14. BMW 7. seeria (2008)
Mootor: R-6, otto, 2979 cm3, Võimsus: 240 kW 326 hj 5800 p/min, Pöördemoment: 450 Nm 1500 - 4500 p/min, Käigukast: 6käiguline automaatkäigukast, Tippkiirus: 250 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 5,9 s, Kütusekulu(l/m/k): 13,8/7,6/9,9 l/100 km.
Lisas Autoleht 03.05.2010
“See, et 7. seeria BMW sulatab sportsedaani ja luksusauto ühte, pole uudis, küll aga viis, kuid viienda põlvkonna „seitsmes” seda teeb.
Jättes skaala keskkoha paika, laiendab uus „seitsmes” seda mõlemast otsast nii sportlikkuse kui ka mugavuse-esinduslikkuse suunas.
Mõistagi ei käi jutt vaid sõiduomadustest, vaid auto olemusest laiemalt. Alustades kas või välisdisainist: juhitavusele stabiilsust ja sõitjateruumile ruumikust lisavast pikast telgede vahest johtuva visuaalse kohmakuse tasakaalustavad lühike eesmine ülend ning massiivsele mootorikattele järgnev tahapoole nihutatud sõitjateruum koos madala katusejoonega. Rohkem kui viie meetri pikkune „seitsmes” näeb välja trimmis, väljavenitatusest pole juttugi.
Kui sõitjateruumi kujundust püüda millegagi võrrelda, passiks paremini moodne kontor kui kodu. Või siis pigem nõupidamisruum kui sigarisalong. Asjalikkus kõlab peamise märgusõnana, sellest hargnevad kõik teised. Tipptasemel materjalid ning eeskujulik koostöö kuuluvad luksusauto juurde enesestmõistetavalt nagu ka tähelepanu detailidele.
Miinused: hind
Plussid: sõiduomadused, tehnika, viimistlus, mugavus
Kokkuvõte: tipptasemel esindusauto, mis on ühtaegu nii mugav kui ka hästi juhitav.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
15. BMW 5. seeria (2009)
Mootor: R-6, diisel, 2993 cm³, Võimsus: 180 kW (245 hj) 4000 p/min, Pöördemoment: 540 Nm 1750–3000 p/min, Käigukast: kaheksakäiguline automaatkäigukast, Tippkiirus: 250 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 6,9 s, Kütusekulu(l/m/k): 8,1/5,6/6,5 l / 100 km.
Lisas Autoleht 30.04.2010
“BMW 5. seeria Gran Turismo kohta kehtib GT-autode iseloomustus, sõiduk pikkade vahemaade kiireks läbimiseks, väikese laiendusega. Nimelt ei ole hea tee eelduseks.
Käänulistest teedest saate mõnu tunda mugavusest hoolimata. Uskumatu, kuidas BMW insenerid suutsid GT kahetonnise tühimassi „ära peita”! Seda nii kiiendust-pidurdust kui ka juhitavust silmas pidades. Kui ka rehvimüra pinnatud asfaldil õnnestuks maha suruda, oleks tegu lausa ideaalse kombinatsiooniga spordist ja mugavusest.
Miinused: rehvimüra pinnatud asfaldil, disain
Plussid: mugavus, juhitavus, ökonoomne ja võimas mootor
Kokkuvõte: omapärase välimusega auto, mille sõiduomadused on ekstraklassist. Liidab õnnestunult praktilisuse, lukususlikkuse ja sportlikkuse.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
16. BMW 3. seeria (2008)
Mootor: R-4, otto, 1995 cm3, Võimsus: 105 kW 143 hj 6000 p/min, Pöördemoment: 190 Nm 4250 p/min, Käigukast: kuuekäiguline manuaalkäigukast, Tippkiirus: 210 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 9,1 s, Kütusekulu(l/m/k): 7,9/4,8/5,9 l/100 km.
Lisas Autoleht 30.04.2010
“Ehkki BMW rõhutab uuendatud 3. seeria puhul ennekõike säästlikkust, ei maksa heituda, sõidulusti pakub „kolmas” endiselt.
Tõesti suukorvistasid mängud „rohelisega” mõnegi automaailma metslase, kuid esiteks – hoolimata temperamendist kuulub kolmas seeria ju ikkagi pereautode seltskonda ja teiseks – mis võiks kellelgi selle vastu olla, kui kiirus ja sõidurõõm tulevad kätte väiksema kütusekulu hinnaga?!
Näiteks ökonoomsusmeister 318d kulutab sajal kilomeetril keskmiselt 4,7 liitrit kütust, kuid saavutab paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruse 9,3 sekundiga. Ega prooviautokski olnud automaatkäigukastiga 318i-d oma 6,4liitrise keskmise kuluga januseks saa kuulutada. Kiirendusaeg 9,9 sekundit ei sümboliseeri tõesti midagi sportlikku, kuid kulunumbri taustal mõjub igatahes piisavalt reipana.
Sportlikkus materialiseerub aga kurvilisel asfaltteel, kus tagaveolisele omane aktiivsus koos võrdse massijaotusega telgede vahel moodustavad täpselt tunnetatava, ettearvatava, kuid kiire ja täpse koosluse. Roolitunnetus väärib medalit nagu vedrustuse häälestus sportlikuks sõiduks. Sportlikkuse medali teisel küljel asuvad siiski raputav sõit kehvades teeoludes ning ka suhteliselt kõrge sisemüra.
Miinused: ebamugav kehval teel, sisemüra.
Plussid: disain, juhitavus, kütusekulu.
Kokkuvõte: auto inimesele, kes hindab sportlikku juhitavust ja on nõus ka sellega kaasnevate miinustega.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
17. Honda Insight (2009)
Mootor: R-4, bensiin, 1339 cm³, Võimsus: 65 kW (88 hj) 5800 p/min, Pöördemoment: 121 Nm 4500 p/min, Käigukast: variaatorkäigukast, Tippkiirus: 182 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 12,5 s, Kütusekulu(l/m/k): 4,7/4,5/4,6 l / 100 km.
Lisas Autoleht 29.04.2010
“Honda tõestab uue Insightiga, et igapäevaseks peresõidukiks absoluutselt pädev hübriidauto ei pea sugugi maksma arutult palju.
Insighti paneb liikuma juba tuttav kombinatsioon bensiini- ja elektrimootorist. Honda nimetab oma süsteemi IMA ehk Integrated Motor Assist. Lühidalt ja lihtsustatult töötab see järgmiselt: põhitöö teeb ära bensiinimootor, kuid kui rohkem on jõudu tarvis, aitab seda akudelt toituv elektrimootor. Akude laadimiseks pole Insighti ööseks pistikusse tarvis ühendada, neid laetakse pidurdamisel (ka mootoripidurdamisel) tekkiva energia salvestamisega, mis tavaautodel soojusena õhku kaob. Kütuse säästmiseks lülitab Insighti bensiinimootor end tühikäigul välja ning piduripedaali tõstes ärkab taas ellu, raadio, tuled jm töötavad senikaua akudelt.
Miinused: pearuum tagaistmel, kohati vedrustuse töö ja komplitseeritud nupud-näidikud
Plussid: säästlik, vaikne, mõistliku hinnaga
Kokkuvõte: ilus ja säästlik auto, mille suurim puudus on napp pearuum tagaistmel. Ainus hübriid, mis suudab hinna poolest säästlike diisel-pereautodega konkureerida.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
18. Renault Dacia Logan
Lisas Autoleht 29.04.2010
“Dacia Logan jõudis müügile nelja aasta eest. Ida-Euroopasse ja muudesse kehvade teedega ning vaesemal järjel piirkondadesse plaanitud odavauto sai populaarseks ka mujal, praeguseks on kokku 59 maal müüdud juba üle miljoni Logani.
Logan komplekteeriti puhtalt emafirma toodangust, vaid kere ja suur osa sõitjateruumist on Dacial unikaalsed. Järeleproovitud ja lihtne tehnika (öeldakse, et Dacial on detaile isegi poole vähem kui tippvarustuses Renault’del) lubas autot ka reklaamida kui väga töökindlat. Arvestades taustsüsteemi – Prantsuse autosid eriti kvaliteetseteks ei peeta ja Dacia mark erilist usaldust ei tekita –, tekitas see väide muidugi veidi kahtlusi. Ometi on auto parem, kui paljud arvavad – autofoorumites Dacia sõimajaid jätkub, kuid need, kes Loganit ka tegelikult kasutavad, on rahul.
Miinused: värvkatte kvaliteet, varustus, sõidukindlus, maine
Plussid: ruumikas, hinna ja omaduste suhe, odav pidada, suhteliselt töökindel
Kokkuvõte: Dacia Logani märksõnaks on väikesed kulud: vähese raha eest saab palju autot, mille ülalpidamine on soodne. Kartma ei pea ka räiget hinnalangust.”