Mari lapse söögitool
7.7
17 hindajat

1. Julia Maria Künnap Mari lapse söögitool

Lapse söögitool, Eesti disain.


Lisas merike 24.03.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Kaalusime selle tooli ostu, et Eesti toode jne, aga kahjuks üheski beebipoes pole, et saaks proovida. Nüüd juhuslikult avastasime, et Klausi kohvikus see olemas (ja vist saaks ka osta sealt). Proovisime ära. Meie suhteliselt sale 8-kuune mahtus täpselt, aga kas ka suurem laps mahuks? Kuna koju sai siiski kõrge seljatoega söögitool toodud, siis selles Maris väsis beebi ära ühel hetkel, tahtis rohkem toetada ja hakkas ohtlikult vingerdama, võtsime sülle. Tool tundus kipakas, aga kohviku põrand polnud ka just sile. Disain mulle väga meeldib, aga kodus vaja siiski kandiku ja turvarihmadega tooli. Kuskil lühiajaliselt istumiseks (kohvikus, arsti juures) aga väga tore variant.”

24.03.2013 19:37 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
High Chair söögitool
8.1
14 hindajat

2. Inovi High Chair söögitool

Crescent gruppi kuuluva brändi söögitool, disainitud Rootsis. Kandikuga, neljal jalal. Materjal: plastik ja alumiinium. Kannab kuni 20 kg last.


Lisas tegelane 23.03.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Eriti hea söögitool lapsele minu meelest. Ei ole selline suur ja kobakas nagu tavaliselt, puuduvad igasugused polsterdused (lihtne puhastada), aga väga ergonoomiline plastikiste. Kerge, kompaktne, väga kena disainiga ning maksis ka väga vähe. Tavahind oli mingi 60 euri, mis niigi odav, aga me saime viimase veel 40 euriga.
Kõrval oli peaagu samasugune (lihtsalt terake disain erines, muud omadused samad), maksis 260 euri.. Vot siis.”

23.03.2013 19:08 - tegelane
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Pharo
9.2
13 hindajat

3. I'Coo Pharo

Puidust söögitool.
Sobib lastele vanuses 6 kuud kuni 10 aastat.
Sobib lapsele kaaluga kuni 40kg.
Istumisosa ja jalatoe sügavus ja kõrgus muudetav.
Integreeritud turvakaar.
Võimalik osta juurde ka istmepehmendus
Mõõtmed: sügavus 56 cm x laius 48 cm x kõrgus 79 cm
Kaal: 6,8 kg


Lisas margitike 02.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Oleme kasutanud seda söögitooli praeguseks umbes kaks aastat. Väljanägemiselt on tool praktiliselt nagu uus. Tumedale osale on tekkinud kasutamisel täkked.
Aga nüüd juba kasutame tooli ilma esimese osata. Kasutamisaeg kindlasti pikem kui plastmassist suurtel söögitoolidel.
Kena ja stiilne.”

02.01.2013 11:32 - margitike
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Glider Rocking Nursing Recliner Chair
8.6
10 hindajat

4. Habebe Glider Rocking Nursing Recliner Chair

Kiikuv ja liigutatava seljatoega imetamistool jalatoega.


Lisas Liaania 04.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See imetamistool tuleb ise kokku panna (ei ole ühes tükis), aga see käib väga kähku, poole tunniga on valmis.
Seljatugi käib nii alla, et saab seal rahulikult ka magama jääda, laps süles. Väga mugav tool imetamiseks.”

04.08.2012 13:19 - Liaania
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Prima Pappa Diner
7.0
10 hindajat

5. Peg Pérego Prima Pappa Diner

Kaal 10,3kg. Mõõdud: 103,5x77x58 cm.
Istumisosa kallutatav, 4 asendit.
Söögitoolil kõrgus reguleeritav. 7 astet.
Istumisosal polsterdatud PVC-kate.
5-punkti kinnitusega turvavööd.
"T-bone" turvatugi jalgade vahel, kinnitatud istumisosa külge.
Tagumistel jalgadel piduritega rattad.


Lisas Eku 19.07.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Selle kolme aastaga on see kattel tekkinud praod. Tõsi on ka kaks last ära toitnud. Plastik muidu turvaline ja vastupidav. Ja lapsele väga mugav”

19.06.2013 11:38 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Siesta
8.2
18 hindajat

6. Peg Pérego Siesta

Kaal 10,5 kg. Mõõdud 104,5x75x60 cm, kokkupakituna 88x30x60 cm.
Istme kõrgus reguleeritav, 9 astet.
Seljatoe kalle reguleeritav, 5 asendit.
Jalatugi reguleeritav, 3 asendit.
5-punkti turvavöö, õlarihmade kõrgus reguleeritav, 2 kõrgust.
"T-bone" turvatugi jalgade vahel, kinnitatud istumisosa külge.
Laua kaugus reguleeritav, 3 astet.
Laual eemaldatav kandik.
Kõigil jalgadel rattad, esiratastel lukustatavad. Veeretamise ajal tuleb seisupiduri vabastamise nuppe (Stop & Go) all hoida.


Lisas Eku 19.07.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Oleme Siesta söögitooli kasutanud nüüd juba umbes 4 kuud. Söögitooli valimise protsess oli pikk ja keeruline, kuid just sellel toolil tundusid teiste ees olevat mõningad eelised. Kas ta nüüd just on parim söögitool üldse, ei oska öelda, aga hoolimata paarist väiksest kiiksust võib rahul olla küll.

Seljatoega söögitoolil on tavaliselt lai ja kohev vakstust kate, osadel isegi masinpestav, aga Siesta kate on tagasihoidlik, väike, sile ja ilma sügavate voltideta. Kuna volte peaaegu ei ole, on ka puhastamine üsna lihtne, piisab niiske majapidamispaberiga üle tõmbamisest, et kõik mahaläinud söök ära pühkida. Kate on valmistatud kunstnahataolisest materjalist.
Turvarihmad olid määrdumise vältimiseks paar esimest kasutuskuud tõmmatud katte taha peitu. Nüüd, kui laps on 9-kuune, ei saa teda enam muidui ilma rihmadeta istuma jätta, sest tahab üle käetoe ronida. Rihmade kinnitamine võiks muidugi veel kiirem ja mugavam olla, aga väga ei nurise ka.
Seljatoe asend on väga lihtsalt reguleeritav. Ka siis kui laps peale toetab, saab ühe käega liigutada nii alla kui üles poole.

Erinevaid toole katsetades leidus ka selliseid, millel lapse raskuse all kang või nupp enam ei liikunud või liikus, kuid järsult valju raksuga. Ühes poes müüja ütles isegi, et seljatoe kalde muutmiseks tuleb laps maha tõsta! Samas seljatoe reguleerimine on ju üldse vajalik ainult siis, kui laps tahab toolis magama jääda. Siis ei tahaks küll teda tõstma hakata ega ka mingite raksatuste saatel seljatuge reguleerida. Noh, ühesõnaga, mõnes lastekaupade poes töötavad imelikud inimesed.

Jalgade vahel olev turvatugi on kinnitatud tooli külge. Mõnel toolil on see kandiku küljes, aga mulle see nii kindel ei tundu. Kui see tugi on tooli küljes, siis ei saa laps ennast toolilt alla libistada ka näiteks siis, kui rihmad ei ole veel kinni ja kandik ei ole veel ees.

Kandik on eemaldatav ühe käega. Tõsi küll, see vajab natuke nõksutamist. Ka külge saab kandiku ühe käega, aga samuti ei käi lihtsalt klõpsti kinni, vaja on veidi täpsust, et kahel pool olevad pulgad saada täpselt aukudesse. Kandik tundus ka erinevaid toole katsetades suur probleem. Vaid ühel toolil käis kandik väga lihtsalt, kahjuks ei mäleta nüüd enam nime ega mudelit. Enamus kandikuid käis aga nii raskelt ja ebamugavalt et neid ei tahaks ilmselt kunagi küljest ära võttagi.

Kandikul on peal äravõetav topeltkandik, mis on mugav just puhastamise mõttes, sest kinnikuivanud sööki on lihtsam kraani all maha pesta. Kui pealmine kandik on pesus, ei jää ka söömata, sest alumine kandik on täpselt samasugune, ainult joogitopsi alust ei ole. Peab ainult meeles pidama, et peale sööki alumine kandik kohe ära pühkida, sest kraani alla on sellega juba ebamugavam minna.

Siesta söögitoolil on 4 ratast, kuid tooli liigutamiseks tuleb ametlikult all hoida kahel pool käetugede juures olevaid nuppe "Stop&Go", mis tavapärases asendis hoiavad esirattaid lukustatuna. Harilikult on siiski tooli vaja ringi liigutada ühe käega ja kergem on lihtsalt kandiku alt kinni hoides esirattad õhku tõsta ja sõita ainult tagumiste peal. Oluliselt mugavam oleks, kui ka ees oleks 360-kraadi pööravad rattad, sest toas ringiliigutamist on siiski küllaltki palju. Last huvitab ikka, mis selja taga juhtub ja vabalt veerevate ratastega oleks nii lihtne tooli kohapeal ringi pöörata.

Peale rataste lukustuse suuri miinuseid ei olegi. Suurimaks plussiks on väga lihtne puhastamine ja tegelikult ka stiilne välimus ja koheva vakstust katte puudumine.”

29.11.2012 21:56 - Kätu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0