7.8 13 hindajat

AR. Drone
Parrot

Raadioteel juhitav nelja tiivikuga kopter. Juhitakse WiFi teel, kasutades mobiilseadet (iOS, Android) või Linux PC ja joystick. Kaamerad ees ja põhja all. Lisas loru 06.03.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Olen seda kopterit mõnda aega juba nillinud ja nüüd sai ostetud. Võin kohe öelda, et plaan on osta ka AR. Drone 2, sest juba esimesest on muljed päris head.
Kopter on nelja tiivikuga ja loob sisse lülitades oma WiFi leviala, mille piires seda mobiilseadmega juhtida saab, selleks kasutatakse spetsiaalse (tasuta) rakendust Free Flight. Kohe näedki ekraanilt pilti, mida näeb drooni esikaamera, samuti saab vaadata põhjavaadet. Navigeerimine on hästi lihtne ja hulluks ajavalt täpne. Võid selle drooni rahulikult õhus ühes kohas paigale hõljuma jätta. Tuult teeb ainult palju :)
Sellega saab siis niisama ringi lennata nii toas kui õues ning vaadata oma kodukanti näiteks kõrgelt, samuti saab videot salvestada ja olemas on ka spetsiaalsed mängud. Nii kahele droonile kui üksinda mängimiseks, aga neid pole proovinud. Juba niisama lennata ja filmida on väga pull.
Juhtekraanil on kogu aeg olemas hädaabi nupp, millele vajutades (mida puudutades) tiivikud kohe seiskuvad.
Eks tal ole vigu ka. Kaamerad ei ole näiteks väga head ja sellest tuleneb kaks probleemi. Esiteks video kvaliteet, mida näed/salvestada saad, aga samuti see, et põhja all asuvat kaamerat kasutab Parrot AR. Drone aru saamiseks, kui täpselt ta paigal püsib. Kui ta seda pilti enam ei suuda seletada, läheb Drone korralikult ebastabiilsemaks. Eraldi saab sisse ja välja lülitada kiiruse piirajat. Kui piiraja on peal, ei tõuse Parrot eriti üle 6 m aga on see-eest stabiilne. Kui piiraja on väljas, saab oluliselt kõrgemale lennata, aga ebastabiilselt. See tähendab, et võid oma kalli sõiduki lihtsalt puu otsa lennutada kui tuuleke puhuma peaks (sellist ohtu pole aga sugugi siis kui AR Drone madalamal lendab, ehk maapinda näeb).
Aku peab vastu vaid pool tundi ja laeb u 1,5h. Pool tundi läheb selle drooniga aga sõna otseses mõttes lennates, nii et varuaku oleks abiks.”

06.03.2012 22:43 - loru
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
07.03.2012 12:54 Nimetu
Kust sa selle ostsid?
07.03.2012 14:24 loru
Netist sai tellitud. Amazonist, täpsemalt.
20.03.2012 07:45 Nimetu
Info Aku nüüd küll pool tundi ei pea!
Aku lennuaeg on 12-13 minutit!
On ka Eestis saadaval mitmetes poodides ja lisaks on Facebooki leht, kus siis soojemate ilmade puhul tuleb info võistluste kohta!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Parrot AR. Drone arvustusi (review)Otsi Google abil: parrot ar. drone (review)