- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
109.
Despicable Me (2010)
Chris Renaud, Pierre Coffin
Kenade majakestega tänaval erineb üks kõigist ülejäänutest: suur ja must ja kole elamu, mille ees laiutab kuivanud muruplats. Keegi naabritest ei tea, et maja all asub tohutu salajane varjupaik, kus tegutseb lugematutest kollastest käsilastest ümbritsetud supersuli Gru. Hetkel on mehel plaanis kõigi aegade suurim kuritegu: ta plaanib varastada taevast KUU! Kõikvõimalikke sulitempe nautiv ning selleks erinevaid imevidinaid kasutav Gru pole aga valmis oma elu suurimaks väljakutseks, mille esitavad talle kolm väikest tüdrukut, kes näevad Gru juures midagi, mida keegi näinud ei ole: see paharet võiks olla täitsa sobiv papa! Eestikeelses versioonis loevad teksti: Tiit Sukk, Tõnn Lamp, Ivo Uukkivi, Maria Klenskaja, Grettel Killing, Madli Krõõt Maiste ja Sonja Kõrvits. Eestikeelne pealkiri: Mina, supervaras.
Lisas poobel 17.10.2010
“Miks vaadata internetist neid 20 sekundilisi nalja animatsioone, kus pisikesed linnukesed traadi peal nalja teevad või mõned muud loomad millegi vaimukaga hakkama saavad, kui sa saad vaadata Despicable Me-d, kus on läbi filmi näha kollaseid tegelasi, kes oma lolluste ja pitchitud pudi keelega lollusi teevad ja pisarateni naerma ajavad. Väga ülemeelik ja lõbus multikas, mis säilitab samas oma väärikuse.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
110.
Social Network (2010)
David Fincher
2003. aasta sügisel istub Harvardi tudengist geniaalne programmeerija Mark Zuckerberg ühel õhtul oma ühiselamutoas arvuti taha ja asub palavikuliselt tööle uue idee kallal. Raevuka blogimise ja programeerimise tulemusel saab alguse midagi, millest kasvab välja globaalne sotsiaalvõrgustik ja revolutsioon kommunikatsiooni vallas, Facebook. Kuus aastat ja 500 miljonit sõpra hiljem on Mark Zuckerbergist saanud maailma noorim miljardär… aga selline edu toob endaga kaasa nii isiklikke kui juriidilisi komplikatsioone. Osades: Jesse Eisenberg, Rooney Mara, Bryan Barter, Dustin Fitzsimons, Armie Hammer, Andrew Garfield. Eestikeelne pealkiri: Sotsiaalvõrgustik.
Lisas valentino 11.10.2010
“Kui jätta kõrvale fakt, et filmi tegelane on facebooki looja, on film siiski naeruväärselt keskpärane ja pisut tühi.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
111.
Devil (2010)
Drew Dowdle, John Erick Dowdle
Õudusfilm. Rühm inimesi jääb tavalisel tööpäeval ühe kontorihoone lifti kinni ja selgub, et üks nende seast on saatan... Eestikeelne pealkiri: Saatan.
Lisas erkki 07.10.2010
“Kõik, mis oskan öelda: Kohati oli huvitav film ning hea vaheldus, kuid samas oli ploti teostus väga naeruväärne ning tõesti oleksin Shymalan-ilt midagi enamat oodanud...”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
112.
Centurion (2010)
Neil Marshall
Ajalooline seikluspõnevik. Aasta 117. Rooma impeerium ulatub Egiptusest Hispaaniani ja ida suunas lausa Musta mereni välja. Kuid olles jõudnud Briti saartele, pidurdub seni võidult võidule sammunud Rooma leegion ootamatult tavatu sõjataktika ees, mida viljelevad metsikud, järeleandmatud ja nii mõnelegi Rooma sõdurile hirmujudibad peale ajavad piktid. Osades: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurilenko, David Morrissey, Noel Clarke, Axelle Carolyn. Eestikeelne pealkiri: Tsentuurio.
Lisas lifestyler 05.10.2010
“Tõeliselt nilbed avatiitrid juhatavad sisse tükikese ajaloost, mis on liiga ähmane ja lõpuni voolimata tegelastest koosnev verest vettind laamendamine. Lugu on lihtne, varitsus kasvab üle tagaajamiseks ja see ei lõppe enne kui keegi pea võrra lühem. Neil Marshall oli lubav lavastaja madalaeelarveliste Dog Soldiers'i ja The Descent'i näol, aga sealt edasi läks asi käest ära. Tundub et meest huvitab rohkem efektne jäsemete ja vere lennutamine, kui tugevad tegelased ja hea sisu. Kui sündmused leiavad aset nii kauges minevikus, siis nendel tingimustel ei mõista, miks see kellelegi korda peaks minema. Filmis leidub pisut meeldivat muusikat ja Fassbenderi hääl sobib hästi jutustaja rolli. Meeldiv Imogen Poots paitab silmi ja Fassbender lisab filmi mingitki särtsu. Seevastu kena Olga Kurylenko ei lausu ühtki sõna terve filmi jooksul, mis oli vaenlase kohta kindlasti asjalik otsus lavastaja poolt, eriti näitleja suhtes kel on rohkem modelli kui näitleja kogemust. Kurylenko kehakeelest ei piisa. Film ei anna midagi juurde ja ei röövi ka paljaks, aga üldiselt on see jant üks talutav ajaraiskamine oma lühikese kestvuse tõttu.”
supernaut on seda arvustust muutnud: 19.10.2010 18:57
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
113.
Eat Pray Love (2010)
Ryan Murphy
Liz Gilbertil (Julia Roberts) oli olemas kõik, millest üks kaasaegne naine unistama peaks – abikaasa, maja, edukas karjäär – ent sarnaselt paljude teistega tundis ta end eksinuna, segaduses ja otsimas seda, mida tegelikult oma elult tahaks. Värskelt lahutatud ja seismas ristteel, astub Liz välja oma mugavustsoonist, riskides kõigega, et muuta oma elu ning leida mööda maailma rännates rada iseenda juurde. Oma rännakutel avastab ta söömise naudingud Itaalias, palvete jõu Indias ning viimaks, ja täiesti ootamatult, tõelise armastuse sisemise rahu ja tasakaalu Balil. Eestikeelne pealkiri: Söö, palveta, armasta.
Lisas sonic
“Nagu kaasaga kinost väljudes justkui ühest suust ütlesime -- see oli lugu vingatsist, kes rändas mõnda ilma ringi ja vingus.
See ei olnud sugugi hea film ja ma olen päris kindel, et raamat, mida ma lugenud ei ole, pea olema sada korda parem, muidu sellest seesugust hitti saanud poleks.
Filmi algus jõudis väga ootamatult selleni, et järsku oli Roberts öösel voodist tõusnud ja läks pisarsilmil palvetama, sest kõik olevat väga pahasti. Seejuures film ei andnud enne selle kohta mingit vihjet, et tal midagi pahasti oleks. EI mingit hingelist võitlust, ei midagi. Ühel hetkel hakkas lihtsalt halama, veen otsaees paisumas.
Jättis oma mehe maha, võttis mingi uus, jättis selle ka maha, pani Itaaliasse, vingus natuke, läks Indiasse, vingus jälle ja jõudis Balisse, kus vingumine jätkus. Leidis sealt mehe, jättis selle maha, siis öeldi talle, et ta ikka mehe tagasi võtaks ja ta võttiski.
Ülilame ja mingi arenguta. Ma ootasin, et peategelane teeb läbi mingi kirgastumise, areneb vaimselt kuhugi, aga ei. Vingats ta oli ja vingatsina lõpetas, ehkki teised näitlejad püüdlikult ütlesid, et ta näeb palju parem välja kui alguses -- ei näinud!
Filmi ainsad head kohad:
a) aeg-ajalt oli päris naljakas
b) loodus- ja olustikukaadrid olid kenad
b) toidukaadrid olid isuäratavad
Nii et pilt oli ilus, aga film oli sisutühi ja arenguta.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
114.
Step Up 3-D (2010)
Jon Chu
Luke on orvust tänavatantsija, kes teeb kõik, et säilitada oma ainsat kodu: lagunevat laohoonet New Yorgis, mis on igast ilmanurgast pärit noorte tantsijate paradiis. Tema iseäralik perekond tantsib trupis, mis kannab nime Piraadid. Selleks, et trupp ellu jääks, tuleb neil kopsaka auhinnaraha nimel osaleda parima tantsutiimi meistrivõistlustel ja üle tantsida tantsutruppe kõikjalt maailmast, nii ka oma kauaaegseid rivaale, Samuraisid. Luke viib kinopubliku kirjusse põrandaaluse tantsu maailma, otsides uut ja andekat tantsijat, kes viiks Piraadid võidule. Osatäitjad: Rick Malambri, Sharni Vinson, Alyson Stoner, Keith Stallworth, Kendra Andrews, Stephen Boss, Joe Slaughter. Eestikeelne pealkiri: Keelatud tants 3-D.
Lisas filmis6ber 29.09.2010
“Jälle üks film, kus 3D kasutamise põhjused on enam kui kahtlased. Jah, tantsustseenidele andis see kohati midagi ka juurde, aga see ei tähenda, et enamus aega oli mingigi põhjus neid tobedaid prille kandes oma pead valutama ajada.
Keelatud tantsu esimesed osad olid paremad ka puht sisulisest perspektiivist.”