- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Google Nexus 7 (2012)
Ekraan: 7-tolline 1280x800 pikslit (216 ppi) IPS ekraan, 10 sõrme tugi, kriimustuskindel Corning klaaspaneel.1.2MP esikaamera.
Neljatuumaline Cortex A9, 1,2 GHz protsessor.
8,16 GB mälumahuga. 1 GB operatiivmälu.
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth. Mikrofon, NFC, GPS.
Aku: sisseehitatud, kuni 9,5 tundi (4325 mAh).
Android 4.2 (Jelly Bean) operatsioonisüsteem.
Mõõdud 198.5 x 120 x 10.45 mm
Kaal: 340 g Lisas tegelane 06.08.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Kuigi Asuse tehtud ja Google´i tellitud 7-tolline tahvel on veel visalt müügiedetabelites tahvlite esiviisikusse rühkimas, on see oma hinna ja kvaliteedi suhtelt kindlasti üks parimatest tahvelarvutitest üldse.
Enne aga, kui uut tahvlit ostma tormata, maksab Asus Google Nexus 7 puhul järgi proovida, kas see formaat üldse sobib. Lihtsalt öeldes – Nexus 7 on nagu väike mugav raamat kaasaskandmiseks. Suuremate piltide, tabelite ja veebilehtede vaatamiseks võib selline peaaegu A5 formaadis tahvel aga väikseks jääda. Siis võib olla hoopis mugavam kas Nexus 10 või mõni muu kümnetollise ekraaniga tahvel, mis on suuruselt nagu ajakiri.
Google Nexus 7 on kätte võttes aga ootamatult mugav, ehkki esialgu võib tunduda, et tahvel on liiga paks. Aga tegelikult on see just parajalt paks ja tagakülg on kaetud kergelt kummise, mittelibiseva kattega.
Ekraan ise on tahvli mõõtmetest kõvasti väiksem, laiade äärtega. Kas asjatu raiskamine? Siingi on kahetisi arvamusi. Mõnede arvates võiks ekraan olla rohkem äärest ääreni kasuliku pildipinnaga. Aga tegelikult, kui tahvlit näiteks ühe käega servadest hoida, on laiem äär just mugavam – sõrmed ei satu kogemata puutetundlikul ekraanil midagi vajutama.
Tahvlil pole kahjuks mälukaardipesa ega eemaldatavat akut, kõik on ühes korpuses ja kinni. Allservast leiab 3,5 mm kõrvaklapipesa ja microUSB pesa. See viimane toimib nii laadimisel kui arvutiga ühendamisel, kuid ühena vähestest toetab see tahvel ka USB Hosti. See tähendab, et vastava adapteri (USB on-the-go, saab veebipoodidest mõne dollariga) abil võib tahvlile külge ühendada tavalisi USB-seadmeid, millest Android aru saab. Proovitud on USB-klaviatuurid ja hiired, need enamuses töötavad tõrgeteta. Vastava rakenduse abil saab lugeda ka USB-sse ühendatud mälupulki ja mälukaarte, kuid selleks on vaja kas tasulist rakendust või vähemate võimalustega, aga tasuta Nexus Photo Viewer. Odaval tahvlil on USB Host kindlasti suur pluss selle miinuse kõrval, et muidu mälukaarte see seade ei toeta.
Enne, kui sisemusse vaadata, maksab veel ära mainida, et Google´i esimesel bränditud tahvlil on sees ka NFC. Mida sellega teha? Kui sul on NFC-ga uksepääse või muusikakeskus või mõni teine telefon, siis neid saab juhtida ja infot vahetada. Kui oled Tallinna ühiskaardi omanik, pane see kaart Nexuse vastu ja vaata, mis juhtub.
Sisemust uurides leiab tehnilistest näitajatest 239-eurose tahvli juures nii mõndagi meeldivat. Näiteks on sellel Nvidia Tegra 3 kiibistkuga neljatuumaline protsessor – võimas tuum võimsaimate tahvlite arsenalist. Ning lisaks eraldi graafikakaart, jällegi boonus mänguritele. Vaid mälu vähesuse üle võib nuriseda – 8 GB mahuga mudeleid enam ei müüda ja USAs vahetasid poed need tasuta ümber 16 GB mudelite vastu, kuid ka 16 GB võib nii hea masina puhul teinekord väheks jääda.
Kui mälunappuse kõrval veel puudusi otsida, siis kehv kaamera on üks neist. Taga asuvat kaamerat tahvlil polegi, on vaid eesolev, mis „vaid“ 1,2 megapikslit ja millegi erilisega ei hiilga. See polegi pildidtegemiseks mõeldud, pigem Hangout- ja Skype-videokõnede jaoks. Nexus 7 ei paku ka 3G andmesidet, läbi tuleb ajada WiFiga. Kuid enamusel kasutajatel on niikuinii hotspotina internetti jagav telefon taskus, nii et 3G puudumise elab üle.
Nexus 7 sisaldab GPS-i ja on seega heaks täienduseks näiteks autos autonavigaatorina.
Ekraan aga väljas päikese käes kõige kirkam pole – see-eest aga on ekraani eraldusvõime üsna korralik ja kannatab ka näiteks e-raamatut lugeda (küll mitte nii kaua, kui e-tindiga spetsiaalsete e-lugeritega).
Google Now, mis tuli kaasa Android 4.1-ga (praeguseks on Nexus 7-le juba 4.2 uuendus olemas), pakub aga tarka abimeest vastavalt kasutaja harjumustele. Ilmub see rakendus välja, kui hoida Home-nuppu pikemalt all ja siis sõrmega üles libistada. Eesti oludes pakub see näiteks kodust töölejõudmise aega, arvestades ummikutega ning hoiatab kehva ilma eest. Lõuna ajal võib see ka söögikohti Tallinna piires soovitada.
Kindlasti hakkab nii käepärase tahvli puhul vaevama küsimus, kuidas sellega helistada oleks. USAs saaks Google Voice´i kasutada, meie siin Eestis peame leppima Skype´i kõnedega mobiili- ja tavavõrkudesse või Viberi/Tango rakendustega. Saab helistada küll. Tahvel toetab mõnesid testitud mikrofon-kõrvaklappe (näiteks a-Jays One+) ja ka tagumisest kõlarist saab kõnet kuulata.
Tahvlil on peaaegu täisväärtuslik Chrome´i brauser, mitte enam Androidi enda sisseehitatud veebilehitseja. Sellest on aga välja jäetud Flash – kes tahab, pusib ise selle XDA foorumi kaudu kuidagi tööle, ametlikult seda kaasa ei tule ei Google´i ega Adobe´i poolt.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Google Nexus 7 on üsna ideaalne tahvel neile, kes tahavadki kompaktset, kerget ja võimast tahvelarvutit. Kui aga vaja suuremat ekraani, siis Nexus 7 ei sobi. Ka pildistajatele peaks soovitama mõnda muud mudelit. Ülejäänutele aga võib anda julgelt ostusoovituse – käepärasele odavale tahvlile leiab uskumatult palju rakendusvõimalusi erinevates olukordades.”
Kas sellele on olemas ka sellist klaviatuurkatet nagu näiteks Microsofti Surface tahvelarvutile?
Olemas on, kui netikulleriga tellida. http://www.uplaytablet.com/nexus-7-aluminum-wireless-keyboard-case-only-39-99
Eestis muidugi poest osta ei saa.
Aga kas seda muidu Windows 8 mudelina ka saab?
Ei-ei! See on ju Google tellitud tahvel, ega nad midagi peale Androidi sinna peale ei laseks.
Hea põhjalik arvustus, aga ma lisaks kindlasti juurde, et Nexus 7 on täiesti olemas ja Eestis müügil ka 32GB mälu ja SIM-kaardi pesaga. Osta saab nii EMTist kui Euronicsist, hind minu mälu järgi kriips üle 300€.
Tahaks jah mainida et kettad on, nagu ka eelnevalt mainitud, nüüdseks kasvõi, 16 ja 32 ning 3G on ka masinal olemas
“Kui on lugu nii, et iPadi ei taha ja tõesti on vaja väikse ekraaniga tahvelarvutit, siis Google Nexus 7 võib täiesti õige mõte olla. See on hea koostekvaliteediga, päris hea ekraaniga (peaaegu võrreldav Apple'i Retina ekraaniga) ning kiire. Mis võib probleemiks osutuda, on see, et sel tahvelarvutil ei ole väga suure mahutavusega versioone saadaval. Samas hoiab see ning väike ekraan Google Nexus 7 tahvelarvuti hinna madalal.
Tahvelarvuti suurimaks komistuskiviks on ilmselt Androidi tahvelarvutirakenduste vähesus ja kehv kvaliteet.”
Nüüdseks on vist neid tahvelarvuti äppe juba piisavalt juures ja ka paljud telefoni omad toimivad kenasti, vähemalt minu Galaxy Tab2 10.1 peal.