- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
151.
Melancholia (2011)
Lars von Trier
Justine (Kirsten Dunst) ja Michael (Alexander Skarsgård) tähistavad oma abiellumist imekauni ja rikkaliku pulmapeoga Justine'i õe (Charlotte Gainsbourg) ja õemehe (Kiefer Sutherland) luksuslikus häärberis. Samal ajal ligineb Maale planeet Melanhoolia... "Melanhoolia" on psühholoogiline katastrooffilm, mille režissööriks skandaalne Lars von Trier ("Laineid murdes", "Antikristus"). Eestikeelne pealkiri: Melanhoolia.
Lisas eitäi 20.07.2011
“"Melanhoolia" on Lars von Trierile omaselt väga kaunis ja vaatemänguline, kuid kahjuks ka talle vähem omaselt etteaimatav. Mitmed pöörded loos on üllatavad eelkõige seetõttu, et sellelt režissöörilt ei oleks nii lihtsaid lahendusi oodanud.
Kui "Antikristus" tekitas vaatajates sügavaid tundeid (negatiivseid või positiivseid, aga ükskõikseks ei jäänud keegi), siis "Melanhoolia" on lahjem ning selle loojagi näis seda mõistvat. Ning korraldas enda võimalikel vaadetel tugineva reklaamikampaania.
Coca Cola kinos - ma ei oska öelda, kas kino Artis lasi teha teise tõlke - olid subtiitrid küll pisut nigelad. Lisaks paarile kahtlase väärtusega kohale oli sisse jäänud ka kirjavigasid.”
Alice on seda arvustust muutnud: 17.08.2011 02:01
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
152.
White Material (2009)
Claire Denis
IMDB: Denis revisits Africa, this time exploring a place rife with civil and racial conflict. A white French family outlawed in its home and attempting to save its coffee plantation connects with a black hero also embroiled in the tumult. All try to survive as their world rapidly crumbles around them.
Lisas Kattri Kärme 12.07.2011
“Film on väga nauditavalt teostatud.
Filmi keskmes on naisterahvas (Isabelle Huppert), kes on teinud valiku ning kolinud Prantsusmaalt Aafrikasse, et tegeleda kohviubade valmistamisega ning näidata oma hilisteismelisest pojale (Nicolas Duvauchelle), et maailmas on muudki peale materialismi, mis ümbritses neid Euroopas.
Lokkav korruptsioon, raha välja pressivad lapssõdurid, matšeetedega mässajad, elu eest põgenevad külaelanikud ning viha valgete vastu on selle filmi keskseteks teemadeks. Filmi lõpp on ettearvatavalt dramaatiline, kuid pakub vaatajale siiski psühholoogilist vaatemängu. Kes millise poole valib ning millised on need põhjused erinevateks valikuteks. Julgen öelda, et tegemist on tõesti suurepärase filmiga:) ”
Kattri Kärme on seda arvustust muutnud: 12.07.2011 14:06
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
153.
Majestic (2001)
Frank Darabont
Carrey mängib Hollywoodi stsenaristi Peterit, kes autoõnnetuse tagajärjel mälu kaotanuna satub California väikelinna Lawsonisse. Seal peetakse teda ekslikult ammukadunud sõjasangariks. Ka Peter ise võtab selle identiteedi omaks, taastab linnakese mahajäetud kino ning armub kangelase endisesse pruuti (Laurie Holden), kes teda aastaid koju on oodanud. Uus ja täiuslik elu rajaneb täiuslikul valel. Kuid tõde tuleb siiski päevavalgele.
Lisas filmis6ber 08.07.2011
“Püüab olla palju enamat kui iial suudab välja mängida ning film on liiga-liiga pikk. Carrey sellesse rolli ka ei passi.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
154.
Unknown (2011)
Jaume Collet-Serra
Liam Neeson mängib doktor Martin Harrist, kes Berliinis pärast autoavariid teadvusele tulles avastab, et naine (January Jones) ei taha teda enam ära tunda ning üks teine mees (Aidan Quinn) on omandanud tema identiteedi. Kui ka ametivõimud teda ignoreerivad ja salapärased mõrtsukad teda jälitama asuvad, mõistab kurnatud Harris, et on jäänud täiesti üksi ning peab end varjama. Ootamatult leitud liitlase (Diane Kruger) abiga püüab mees eluohtlikku mõistatust lahendada, kuid see paneb proovile tema vaimse tervise ja eneseusu. Harrise ees seisab raske küsimus: kui kaugele on ta tõe nimel valmis minema. Eestikeelne pealkiri: Tundmatu.
Lisas Ahmaitia 07.07.2011
“Ehk teiste sõnadega järjekordne film, mida ma kahe kuu pärast ei mäleta. Kuna eelmine arvustaja on ilusti kogu sisu välja toonud (kusjuures jättes ikka lõpu ehk põnevaima hetke ikka vaatajate enda nautida), siis annan lihtsalt enda emotsioonidest pisikese ülevaate.
Iseenesest mulle Liam Neeson meeldib, aga selles rollis mõjus ta mulle kuidagi liiga ülepaisutatult...no mida sa karjud oma kähiseva valju häälega kogu aeg. Mälukaotusega mehe kohta tuli talle kogu informatsioon meelde nagu tellitult - just õigel ajal ja õiges kohas. Ühesõnaga üks järjekordne igav action (mina isiklikult sellised a la 5 laipa filmi kohta filme draama alla ei liigitaks:)). Inimesed surevad, laibad vedelevad ja kõik nagu peakski nii olema.
Siiski julgen seda soovitada kellelegi, kes minu kombel vahel mõne õhtu filme vaadates mööda soovib saata ning seejuures kurvastada ei taha, kui mõne minuti jooksul tuleb tahtmine lihtsalt und nautida:) sest nende minutite jooksul ei jää sa millestki ilma:)”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
155.
Hereafter (2010)
Clint Eastwood
Lihtsal ameerika töölisel George'il (Matt Damon) on lapsepõlvest saadik sidemed teispoolsusega. Prantsuse ajakirjanik Marie (Cécile de France) elas läbi surmalähedase kogemuse, mis muutis tema ellusuhtumist. Londoni koolipoiss Marcus (Frankie ja George McLarenid) kaotas väga lähedase inimese ning vajab nüüd selgitusi. Nad otsivad vastuseid küsimustele surmajärgse eksistentsi kohta. Nende teed ristuvad ja teispoolsus mõjutab nende kõigi elukäiku. Oscari® laureaadi* Clint Eastwoodi lavastatud kummitusliku ekraaniteose stsenaariumi kirjutas kahekordne Oscari® kandidaat* Peter Morgan. Eestikeelne pealkiri: Teisel pool.
Lisas Ahmaitia 07.07.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
156.
Single Man, A (2010)
Tom Ford
Hinnatud moekunstniku Tom Fordi debüütfilm on 1962. aasta Kuuba kriisi aega kantud visuaalselt efektne ning erakordselt stiilne romantiline lugu katkenud armastusest, inimolemuse üksildusest ja elu väikeste hetkede olulisusest. Veneetsia filmifestivalil parima meespeaosatäitja auhinna pälvinud Colin Firth kehastab Los Angeleses inglise keelt õpetavat professorit George Falconeri, kes üritab leida elu mõtet pärast oma pikaaegse elukaaslase Jimi (Matthew Goode) hukkumist autoõnnetuses. Ühe lämbe päeva jooksul kerib George minevikku, kohtub inimeste ja situatsioonidega, mis ei suuda veenda teda tuleviku mõttekuses, ning otsib lohutust oma pikaaegse sõbra Charlie (Julianne Moore) seltskonnast, kes maadleb omaenda saatust puudutavate probleemidega. Eestikeelne pealkiri: Üksik mees.
Lisas twit 26.06.2011
“Colin Firth teeb aina ülihäid rolle, siin filmis niisamuti. Ka sisu ja lavastus on kiiduväärt.”