- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Apple iOS 8
Kaheksas suur uuendus Apple iOS seadmetele (iPhone, iPad, iPod Touch). Toetatud seadmed: iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPod Touch (5. gen), iPad 2, iPad (3. gen), iPad air (4. gen), iPad Mini (1. gen), iPad Mini (2. gen). Lisas daniil 07.06.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Siin on nüüd uuendusi kohe ootamatultki palju. Ainus enam-vähem muutumatu asi on disain, see saadi iOS 7 suure visuaalse uuendusega suhteliselt paika ja nüüd on seda vaid natuke kõpitsetud siit ja sealt. Aga muidu pole küll kivi kivi peale jäänud.
Näiteks suhtlevad nüüd erinevad rakendused omavahel peaaegu vabalt, st sama vabalt oma võimaluste poolest nagu Androidil, aga Applele omaselt palju turvalisemalt. Nüüd saab installeerida ka muid klaviatuure kui vaid Apple enda oma. Rõõmustage SwiftKey fännid!
iCloudi kettamahu hinnad on kõvasti alla läinud ja on nüüd samal pulgal või soodsamad kui Google Drives.
Kuni 6 pereliiget saavad jagada kõiki App Store ja iTunes Store oste, ehk kui üks ostab mingi rakenduse, filmi, raamatu või muusikapala, siis teised saavad selle soovi korral tasuta.
Siri ärkab nüüd ka häälkäsklusega "Hei, Siri"!
AirDrop toimib nüüd lõpuks ka Maci suunal ja tagasi, ehk faile saab üle õhu saata ülilihtsalt ka arvutisse ja arvutist tagasi iOS seadmesse.
iPhone puhul saab Macist nüüd ka otse helistada. Telefon on näiteks kusagil kaugel, siis saad teate kõnest Maci ekraanile ja vastad soovi korral läbi arvuti. Või helistad välja, läbi eemal asuva iPhone'i.
Uuendusi on veel tohutult, aga nüüd saavad endale iPhone'i lubada ka need, kes seda seni tahtnud on ülihea ökosüsteemi ja kena disaini ning kvaliteedi tõttu, aga keda seni tehnilised piirangud Androidil olema sundisid.
”
Apple elimineerib hoogsalt argumente, mille tõttu iPhone ostmine oleks täiesti välistatud.
Klaviatuuri vahetamise võimalus on tore, aga kes Swype't ostma ei hakka, on kindlasti rõõmus swipe toe lisandumise puhul iOS 8 klaviatuurile, sest svaipides kirjutamine käib ju mitu korda kiiremini kui tippimine. Hea tekstiennustus annab veelgi kiirust juurde. Vahetatavate klaviatuuridega aga saaks iPhone siis lõpuks ometi täpitähtedele oma nupud, see annab jällegi just eesti keeles kirjutades suure ajavõidu.
Kuhu mul nii kiiret on, küsib kindlasti konservatiivsem kasutaja. Ega kiiret ei olegi, lihtsalt need abivahendid viivad telefonis meilidele vastamise mugavuse päris arvuti või tahvliga pea samale tasemele. Ehk et ma ei pea midagi kirjutamata jätma või üldse vastamist edasi lükkama, kuna mul on seda telefonist vastik teha.
Teine tervitatav uuendus on erinevate rakenduste vahel jagamine. Selle varasem piiramine ainult Twitteri ja FBga on üldse täiesti arusaamatu. Stock appide lubamine eelmises versioonis mõjus ka nagu oleks 20 aastat keldris hoitud ja siis õhuaken lahti tehtud.
Samuti on tore, et widgetid lõpuks ometi iOS’i on jõudnud. Notification screen on nende jaoks võibolla paremgi koht kui koduekraanid, ise eelistan Androidil kah lukustusekraani widgeteid, sest taskust telefoni haarates saan kiiremini info kätte.
Positiivne on see, et Apple on ostsutanud oma arengupeetusega op.süsteemi viimaks uuendustele avada. Samas huvitav on jälgida, kuidas iOS uuendustesse suhtutakse. Paljudele inimestele ju ei meeldigi millegi muutmine. Mitmetele minu tuttavatele oli juba üleminek iOS 7 uuele kujundusele täielik piin. Kui Androidi kasutaja jaoks ei tohiks launcheri vahetus olla midagi erakordset, on ju iga erineva tootja telefongi veidi ise nägu ja katsetamishimulise huvilise jaoks leidub Play poes terve hulk launchereid, ulatudes funktsionaalsuse/disaini skaalal samuti seinast seina, siis kindlasti on väga palju rohkem neid, kes pole sellisest asjast nagu launcher midagi kuulnud ja ei tahagi. Ja ega keegi ei sunni ka. Näiteks kui paljud ostavad veel tänagi Nokia telefoni, sest noh.. 10-15 aastat tagasi oli maine ju väga hea. Ja siis saavad pahaaimamatult endale mingi jubeda Windows Phone. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
Apple, kes on pikki aastaid hoidnud oma kasutajaid kotis, müües neile edukalt muljet, et nende ülim supertelefon on "valmis", ja edaspidi tuleb moega kaasakäimiseks iga paari aasta järel lihtsalt osta kenama välimusega mudel, viib nüüd selliseid suuri muutusi läbi.kampaania korras. Tean inimest, kes ei ole oma iPad 2 siiani iOS 7 peale uuendanud, sest kuulis et uus on kandiline ja valge ja ilusad ikoonid kaovad ära. Talle see ei meeldi. Ühel teisel tegin ükskord kogemata ise uuenduse ära, ta oli sügavalt nördinud. Tagasiteed ju ka ei ole. Kes teab, millal icon packid ja personaliseerimine iOSi jõuab.
Uuendusmeelsem seltskond on ammu oma õunaseadmed jailbreak’inud ja elavad hoopis teises maailmas. Neid juba tagasi keldrisse ei topi, nii on iOS 8 uuendused pigem mõeldud Androidi rüppe üle jooksnud reetureid tagasi meelitama. Polegi vist nii võimatu ülesanne, kui nüüd sügisel tulevad ka kaasaegse ekraaniga telefonid.