- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
55. Sony Ericsson Neo V
3.7" 854 x 480 pikslit puuteekraaniga Android nutitelefon. 1 GHz protsessor. 320 MB mälu. 3,5G 900/2100 MHz GSM 850/900/1800/1900 MHz töösagedused. Komplektis lisaks toalaadija, USB kaabel, HDMI kaabel, juhtmega peakomplekt, MicroSD 2GB.
Lisas Ernie 26.10.2011
“Üsna suur ekraan ning see reageerib ka puudutustele päris hea täpsuse ja tundlikkusega. Telefonil on ka LED välguga 5 megapiksline kaamera taga. Fotoka kasutamiseks on olemas ka füüsiline nupp telefoni küljel, aga see on natuke liiga väike ja korpuse sees peidus, et seda mugav kasutada oleks ja kadreering kipub suure otsimise ja vajutamisega paigast minema. Telefoni esipaneelil on olemas ka VGA kaamera (taga on HD), nii et Skype-i jutud saavad ka räägitud.
Veebis surfata on päris sujuv ja kiire.
Nii et nutitelefon nagu nutitelefon, aga ega mingit suuremat põhjust just nimelt seda mudelit eelistada ei ole.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
56. LG Nexus 4 E960 (Google Nexus 4)
Ekraan: 4.7", 768x1280 (320 ppi) WXGA IPS Corning® Gorilla® Glass 2
CPU: Qualcomm Snapdragon™ S4 Pro
Mälu: 2 GB
Salvestusmaht:16 GB
Aku maht: 2100 mAh
Kaamera: 8 MPx
Esikülje kaamera:1.3 MPx
Mõõtmed: 133,9x68,7x9,1mm
Kaal:139 g
Võrgud: GSM/EDGE/GPRS (850, 900, 1800, 1900 MHz), 3G (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz), HSPA+ 42
NFC: jah
Juhtmevaba laadimine: jah
Lisas Priit
“Olen nüüd juba üle nädala uue Nexus 4 omanik, püüan siin telefoni plussid ja miinused kirja panna.
Minu telefon on UK Google Play poest tellitud ja saabus Eestisse DHL kulleriga. Kogumaksumuseks 369€, mis on võrreldes teiste tehniliselt sarnaste telefonidega ikka palju soodsam. Tänaseks on küll juba uusi ja kiiremaid telefone peale tulnud või tulemas, kuid Nexus 4 müügiletuleku ajal (november 2012) oli tegemist superpakkumisega.
Kahjuks ei olnud mina ainuke, kellele see nii tundus. Kui telefon Google Play poes müügile tuli, osteti UK kogus ära umbes 4 minutiga ja tohutu koormuse all jooksis Google pood täiesti umbe. Tean, sest olin ise esimeste hulgas, kes läbi mitmesuguste veateadete rägastiku tulutult telefoni ostukorvi püüdis saada. Kui see lõpuks korda läks, siis maksmiseni jõudes tuli kas veateade või oli jälle telefon ostukorvist kadunud. Nii ma telefonist ilma jäingi ja pidin 5 kuud ootama, kuni telefonid jälle müügile tulid.
Ainult ühes mõttes on see hea – nüüd märtsis müüki tulnud mudelit on veidi edasi arendatud. Näiteks esimese seeria telefoni heli on lauale asetatult summutatud, sest sileda klaasist tagakülje sisse paigutatud kõlar on tihedalt vastu lauda. Uuel mudelil on tagaküljel 0,1 mm kõrgused kumminublud, mis jätavad kõlarile õhuvahe. Selline viga oleks võinud ka esimesel versioonil muidugi olemata olla.
Lisaks soodsale hinnale on Nexus 4 üks eelis alati värskeim operatsioonisüsteem. Et tegu on Google enda arendatud telefoniga, saavad kõik Nexuse mudelid Androidi versiooniuuendused kõige esimesena. Kuna teised telefonitootjad on puhtale Androidile omalt poolt ikka üht-teist lisanud või midagi ära muutnud, siis sõltub versiooniuuendus tootja võimekusest oma versiooni kaasajastada. Mõned telefonid ootavad uut versiooni kuid, mõned aasta ja osad telefonid ei saa seda kunagi. Jah võib ju mõelda, et kui telefon ju töötab ja helistada saab, siis pole vajagi hakata midagi muutma või uuendama. Osalt on see ka tõsi, enamus Android-telefoni omanikke peab sellega ka leppima ja tõenäoliselt leidub alati rakendus, mis uuenduse ka vanematele versioonidele kättesaadavaks teeb. Minul on aga hea meel, kui ühel heal päeval saan ma Android 5 proovida kohe, kui see valmis saab ja mitte aasta pärast.
Nexus 4 ekraan on viimasel ajal standardiks saanud 16:9 külgede suhtest erinev – 16:10. See 48 pikslit ekstra laiust (768px - 720px) ei tundu just palju, aga kasu on sellest näiteks kirjutades, klaviatuuri nupud on natuke suuremad. Telefoni külili pöörates on tänu lisaruumile nähtav umbes 1 rea jagu rohkem kirjutatavat teksti.
Ekraan on üleni klaasist, mis on ülisile ning servadest kumer ning kui välja arvata kõlari pilu ja kaamera auk, siis on esikülg täiesti sümmeetriline, nii et algul oligi taskust välja võttes raske kohe öelda, kumba pidi telefon käes on. Peale mõningast kasutamist leiab silm kaameraaugu juba kiiresti ja tegelikult saab ka juba taskus külgedel asuvate nuppude asukoha järgi telefoni õiget pidi kätte.
Telefoni küljed on kaetud kummise matejaliga, mis laseb muidu väga libedat telefoni kindlamalt käes hoida, kuid silmale see väga kena ei paista. Ka käes hoides tundub Nexus 4 mulle üsna kandiline – kuna mu eelmine telefon oli HTC Sensation (2011, ICS), mille alumiinium-unibody servadest õhenev korpus on ümar nagu lutsukivi. Püksitaskusse libistamisel ja käes hoidmisel on Nexus 4 igatahes ebamugavam.
Telefoni kattev klaaspind on tõesti väga sile ja libe ja kui näiteks rääkimise ajal on vaja mõlema käega midagi teha, siis telefoni õlaga vastu kõrva hoides kipub vägisi alla libisema. See pole muidugi mingi normaalne kõneasend ka, lihtsalt vahel juhtub.
Tulles ligi 2 aastat vana HTC pealt pidin veel ka harjuma, et eraldi nupuriba ei ole – uuel Androidil kuvatakse nupud ekraanile. See võtab küll veidi ekraaniruumi ära, kuid mängides või videot vaadates libisevad nupud nö. serva taha ja ei sega. Küll aga ei meeldi mulle üldse, et menüü nuppu enam nupuribal ei ole. See on peaaegu kõige rohkem kasutatav nupp ja nüüd ma pean iga rakenduse puhul eraldi otsima, kuhu arendaja selle võis pista. Aga näiteks Facebooki rakendusel menüü nuppu joonistatud ei olegi ja seal tekib see nupp ikkagi nupuribale. Kui nüüd selle saaks alatiseks sinna jätta. Võibolla saab ka, pole viitsinud uurida.
Samuti olen HTC nupuriba tõttu harjunud, et otsingu jaoks on eraldi nupp. Varem arvasin, et ma seda üldse ei kasutanud, kuid nüüd kõigepealt menüüd ja siis menüüst otsingut otsides tunnen eraldi nupust puudust küll. Jelly Beani nupurea kolmas nupp, asi, mida ma varem kunagi ei kasutanud, on Recent Apps – kasutasin selle asemel HTC Sense versiooni, mis näitas ainult ikoone. HTC puhul pidi taustal töötavate rakenduste nägemiseks hoidma all Home nuppu, kuid mul oli ilmselt alati lihtsam näpuga ülevalt alla tõmmata.
Telefoni rakenduses numbrit valides olin siiralt üllatunud, et ei toiminud numbriklaviatuuri tähtede kasutamine nime otsingul, võibolla see on jällegi mingi HTC Sense eripära, aga olin sellega nii harjunud, et tõmbasin kohe Androidi telefonirakenduse asemele exDialeri. Ka Jelly Beani klaviatuuri asemel otsustasin jätkata SwiftKey väga mõnusa, eesti keele toega ja täpilisi tähti sisaldava klaviatuuriga. Ja loomulikult ei ole Androidi tavaline launcher võrreldav Apex Launcher’I ülima funktsionaalsuse ja mugavusega.
Nexus 4 miinustest tooks esimesena välja ekraani tagasihoidliku ereduse, päikese käes on raske läikivalt ekraanilt midagi lugeda. Kaamera võiks samuti parem olla, kuigi nutitelefoni kaameralt ei saagi palju nõuda, võibolla ainult siis, kui telefoniks on Nokia 808 PureView….
Aku tühjeneb muidugi kiiresti nagu Androidil ikka. Kuna tegu on multitaskiva operatsioonisüsteemiga, siis kõik käivitatud rakendused töötavad taustal edasi ning nii see aku tühjeneb. Kõige rohkem kulutab akut siiski sisselülitatud ekraan, samuti pidevalt sisselülitatud GPS, samuti telefoni võrguühenduse jagamine Wifi võrguna (portable wifi hotspot). Mõnevõrra mõjutab ka levi tugevus, nõrga levi korral tühjeneb aku kiiremini. Üldiselt võib arvestada, et aku kestab 1 päev, hommikust õhtuni. Samas, päevasel ajal max eredusega Ingressi mängides (pidevalt sisselülitatud ekraan ja GPS) on aku 2-3 tunniga tühi.
Nexus 4 aku on 2100mAh, kui tegemist on töötelefoniga, siis on soovitatav juurde osta näiteks 4XAA patareide/akudega lisatoide (u 8000mAh), et tühja aku tõttu midagi tegemata ei jääks.
See ei ole küll konreetse telefoni süü, aga MicroUSB pesa on vastik, eriti võrreldes näiteks Apple uue Lightning ühenduse imelise kasutusmugavusega. Lisaks on MicroUSB pesa pööratud tagurpidi ehk pistiku kitsam külg jääb ülespoole. Asukoht allservas on autos kasutamisel sobivam koht kui näiteks HTC vasak külg. Autohoidiku mõttes võiks ka kõrvaklapipesa olla all, näiteks nagu iPhone 5-l. Niisama taskus kandes ei ole erilist vahet, ka üleval või all.
Kokkuvõtteks. Ei saa öelda, et Nexus 4 oleks igas mõttes ideaalne telefon, kuid samas ma ei tea ühtegi telefoni, mis oleks.
Et võrreldes tehnilistelt näitajatelt sarnaste telefonidega on aga hind isegi kuni poole soodsam, siis hinna/kvaliteedi suhtelt on Nexus 4 täna kindlalt parim nutitelefoni valik.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
57. LG Nexus 5 (Google Nexus 5)
4.95-tolline TrueHD IPS+ ekraan (tihedusega 445 ppi). 2.3 GHz Quad-Core protsessor. Telefoni mälu 16 GB. Tagakaamera 8 megapikslit. Android 4.4.
Lisas deefer 11.11.2013
“...aga oman Nexus 5 telefoni. No muidugi kiidusõnu ma võiks jagada kahtelehte, eriti peale seda, kui mu eelmine telefon oli Samsung Galaxy S III pocket. Aga tegelikult mind häirib telefoni suurus, eriti kui vaja on midagi asjalikku sellega teha (nt ühe käega mingit asukohta otsida või numbrit valida vm, lihtsalt ei ulatu). Samas, kui tahta midagi lugeda või kuskil chattida, siis on tõesti hea - suur pilt ja selge tekst. Nõustuksin esimese arvustajaga, minuarust on kaamera fokuseerimine enidselt uimane, samas pildikvaliteedi üle ma ei nuriseks. Muidugi esikaameraga tehtud pilt ei kannata kriitikat, aga ilmselt see nii peabki olema.
telefoni ostes ma ei aimanudki, et mul saab olema telefon ja päris fotokas ühes, mis on tõesti nii mugav, lastega minnes kuskile, ei pea ma vedama enam eraldi foto aparaati kaasas. See telefon toidab igati kõik mu sotsiaalsed vajadused ära. Pean mainima, et pole ka väga uimane, mida ma alguses väga kartsin.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
58. HTC Nexus One
Koostöös Google'iga välja töötatud nutitelefon. Operatsioonisüsteem: Android. Protsessor: 1 GHz Qualcomm QSD 8250, Snapdragon ARM; 512 MB välkmälu; microSD kaardi pesa (kuni 32 GB, kaasas 4 GB); ekraan 800 x 480 px, 3.7'', 252.15 ppi, 3:5 ekraanisuhe, WVGA, AMOLED,100,000:1 kontrastsus; 5 MP kaamera; Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth 2.1+EDR, Micro-USB, A-GPS neljasageduslik GSM 850 900 1800 1900 MHz GPRS/EDGE ja kolmesageduslik UMTS 900 1700 2100 MHz HSDPA/HSUPA.
Lisas iksboks 15.03.2010
“Märgatavalt võimekam protsessor ja oluliselt parem ekraan kui iPhone'il, millega seda paratamatult võrdlema peab. Viisakas disain jääb küll veidi viimasele alla, aga siin on tegemist juba juuksekarva lõhkiajamisega. Esialgu on vidinatepood Android Market oma mahult ka oluliselt väiksem kui App Store, aga ma usun, et see on vaid aja küsimus, kui siin vahetus toimub.
Ei tea muidugi, millal see telefon ametlikult Eestis müügile jõuab ja kas see siin ka iPhone'i tohutule edule ära teeb.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
59. Samsung Nexus S
4” Contour ekraan, 1 GHz Hummingbird protsessor, 16GB sisemälu, Android 2.3 Gingerbread.
Lisas aTS 22.12.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
60. HTC One
4,7-tolline 1920 x 1080 pikslit ekraan. Ees 2 MP kaamera, taga 4 MP kaamera. 1.7 GHz Quad-Core protsessor. Android nutitelefon.
Lisas Ravz 27.06.2013
“Näppisin kõiki kõvemaid Androidi paugupille, kaasa arvatud Galaxy S4, LG ja Sony omad, ja HTC on neist parim. Kiire, sujuv, HTC enda launcher on parem kui Androidi enda oma ja parem kui Samsungi leiutised, ekraan on väga hea, disain ja koostekvaliteet on samast klassist, mis iPhone... Mis sa veel tahad? Tegelikult kaks asja on. Kaamera on HTC One küljes sutsu nadim kui konkurentide lipulaevadel ning mälukaardi pesa ka puudub.”