- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
109.
Lugu Talleksist
Lembit Juksaar
See raamat on lugu ühe ettevõtte algusest, tegevusest ja lõpust. Jutustuse taustaks on terve meie maa ja rahva saatus ühel ajaperioodil.
Lisas Marge-Elin Roose 14.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
110.
Eestist ja ettepoole
Erik Terk
TLÜ Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi direktori ja Riigiteaduste Instituudi professori Erik Tergi raamat sisaldab aastatest 1994 – 2012 valminud kirjutisi, mis kõik käsitlevad ühel või teisel viisil Eesti arengu sõlmprobleeme, foone ja valikuid. Raamatus sisaldub nii poleemikat konkreetsete ajaperioodide majandus-, sotsiaal- ja välispoliitiliste sõlmküsimuste ümber kui komplekssemate ja pikemale ajaperioodile mõeldud arengustsenaariumide kirjeldusi ja nende analüüsi. Eestis toimuvat ja tulevikus toimuda võivat on käsitletud laiemas kontekstis, rida kirjutisi on pühendatud arengutele Ida-Aasias, Venemaal ja Euroopa Liidus (eriti Läänemereregioonis) ning nende võimalikule mõjule Eestile. Raamatule lisavad väärtust praegusest ajaperspektiivist tehtud autori tagasivaated varemtehtud prognoosidele ja arengustsenaariumidele: mis varemeeldatust on tegelikkuses realiseerunud, mis viltu läinud ja miks. Lugeja leiab raamatust peale Eestiga seotud strateegilist laadi materjali ka hea, nii teoreetilise kui praktilise pildi selle kohta, mis on üldse tuleviku-uuringud, miks neid tehakse, kes teevad ja kuidas on neid võimalik kasutada. Raamat on kirjutatud hästi loetavas ja atraktiivses stiilis, sobib nii majanduse, poliitika kui üldse laiema arenguproblemaatika vastu huvi tundvatele lugejatele.
Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
111.
KGB mängib malet
Boriss Gulko, Juri Felštinski, Viktor Kortšnoi, Vladimir Popov
Selle raamatu keskmes on kunagise Nõukogude Liidu tippmaletajad. Raamatu aluseks on endise KGB alampolkovniku Vladimir Popovi ja ajaloolase Juri Feltinski ülevaate KGB tegevusest maletajate seas. Mitmed neist ei andnud KGB survele järele. Boriss Spasski abiellus prantslannaga ja asus Prantsusmaale elama. Viktor Kortnoi sai oma perekonnale emigreerimisloa viis aastat pärast Nõukogude Liidust põgenemist, kui ta poeg oli kaks ja pool aastat vangis istunud. Boriss Gulkol lubati emigreerida Ameerika Ühendriikidesse pärast kolme näljastreiki ja kuu aega kestnud igapäevast piketeerimist ning korduvaid arreteerimisi. Garri Kasparov võitis 1985. aastal Karpovilt maailmameistritiitli ja kaitses seda edukalt 2000. aastani, hoolimata tõigast, et Anatoli Karpov esines tema vastu käsikäes KGB-ga. Koostöös KGB-ga kahtlustati Anatoli Karpovit juba ammu. Nüüd on teada ka tema agendinimi – Raul. Mõistagi tuli maletajail nende võitude eest maksta purustatud karjääri, rikutud närvide, lähedaste vangistamise ja mõnes sõbras pettumisega. Aga maletajad teavad, et võit ei tule kunagi kergelt kätte.
Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
112.
Hakkaja tüdruk
Paavo Kangur
Anna-Maria Galojani tõus ja langus 15. augustil 2007 toimus Radisson SAS Lounge’is meeleolukas õhtusöök, millest võtsid osa tollased lootustandvad noorpoliitikud Anna-Maria Galojan ja Silver Meikar ning veel mõned tähtsad isikud. 1475-kroonine arve liugles MTÜ Eesti Euroopa Liikumise raamatupidamisse ja sealt Galojani kriminaalasja toimikusse. 2012. aasta alguses ähvardas Anna-Maria Facebookis justiitsminister Kristen Michalit arveteõiendamisega, viimase valitsemisajal mõisteti hakkaja neiu süüdi. Silver Meikar paljastas oma poliitnoa mais. Kas Anna-Maria on kaval strateeg nagu mileedi kolme musketäri loos ja on oma naiseliku ilu kättemaksu teenistusse rakendanud? Kohtusaaga vältab siiani. Paljude arvates ei ole tal peas kõik korras, kuid inimesed, kes teda lähemalt tunnevad, nii ei arva. Nüüd ajab meie staarkurjategija päid sassi Londonis.
Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
113.
Ilu ajalugu
Umberto Eco
Bologna ülikooli semiootikaprofessori ja kirjaniku Umberto Eco koostatud ja suures osas tema kirjutatud “Ilu ajalugu” vaatleb nähtusi, mida inimesed on aastatuhandete vältel ilusaks pidanud. Selle illustreerimiseks kasutab ta valdavalt kunstimaailmast pärit dokumente – kunsti- ja kirjandusteoseid. Raamat lähtub põhimõttest, et ilu pole kunagi olnud midagi absoluutset ja muutumatut, vaid tal on erisugused palged, olenevalt ajastust ja maast. Sageli eksisteerivad ühel ja samal ajastul koos erinevad ilumudelid ja mõned neist kanduvad edasi läbi mitme ajastu. Raamatu avavad 11 pilditahvlit, mis aitavad näha, kuidas ühed või teised ilukäsitlused eri ajastutel korduvad ja arenevad ning esinevad ka üksteisest väga kaugel asunud filosoofide, kirjanike ja kunstnike töödes. Edaspidi illustreerivad iga ajastu või põhimõttelise tähtsusega esteetilist mudelit teksti kõrval olevad teemakohased kujutised ja tsitaadid.
Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
114.
Snaiper idarindel
Albrecht Wacker
Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused See raamat pakub lugejale tõepärase ja ilustamata ülevaate ühe Wehrmachti edukaima snaipri värbamisest, väljaõppest ja lahingutegevusest. Ühes temaga saate osa 3. Mägidivisjoni võitlusest idarindel ning tema argipäevast täis hirme, eneseületamist ja võitlusi. Lugejale avaneb selle raamatu lehekülgedel sõja tõeline nägu. Tavalise sõduri jaoks ei ole sõda põnev maastikumäng, nagu seda vahel kujutatakse, vaid raske teekond läbi ohtude. See on haruldane pilguheit sõjaajaloole, mis näitab hirmutavat lõhet halastamatu ja kohati lausa talumatu avameelsuse ning liigagi kiiresti tekkiva distantsoptimismi vahel.
Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012