ST 1131 E
8.8
9 hindajat

1. Stiga ST 1131 E

Elektriline lumepuhur
Mootori pöörded 2200 p/m
Mootori võimsus 1,1 kW
Töölaius 31 cm
Töökõrgus 23 cm
Rootori diameeter 14,5 cm
Netokaal 6,5 kg


Lisas raitz 04.01.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väike ja kerge lumepuhur, mille kiirus ja jõudlus ei ole võrreldavad suurte ja võimsate bensiinimootoritega puhuritega. Samas on sellist kerget seadet lihtne käsitseda ja lihtsustatult võiks selle kohta öelda elektriline lumelabidas. Maja ukseesise või teeradade puhastamiseks on see lumepuhur piisav.Tänu juhtmele on tööraadius võrdlemisi piiratud ja on võrreldav elektrilise muruniidukiga. Käsitsemise lihtsuse poolest sobib see puhur hästi vanemale inimesele, ratastel seadet on kerge liigutada ja kogu viskamise töö teeb ära masin.”

04.01.2017 10:52 - raitz
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
EasyCut Li-18/23R
8.0
7 hindajat

2. Gardena EasyCut Li-18/23R

Akuga murutrimmer Komplektis trimmer, aku, akulaadija, varuterade hoidja trimmeri varrele ja 20 varutera. Lõikediameeter 230 mm. Li-ion aku 18 V / 2,0 Ah (tööaeg kuni 50 minutit)


Lisas yll 22.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Käepidemel saab nurka reguleerida ühe käega ja seade on hästi tasakaalus. Miinuseks kergelt paigastnihkuv piirik ja kätt väsitavalt raske sisselülitamispäästik käepidemel.”

23.05.2016 00:17 - yll
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
umbrohunapsik W52
9.5
6 hindajat

3. Fiskars umbrohunapsik W52


Lisas yll 21.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui on plaan hoida muru võimalikult umbrohuvaba, siis võililledele tasub kindlasti proovida selle seadmega läheneda. Päris väikeste ja väga suurte puhmastega on tulemus nõrk, aga selliseid parajaid keskmisi on väga mõnus välja kangutada.
Vaatamata krõbedale hinnale (40+ €) olen rahul. ”

21.05.2016 07:59 - yll
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
LH-52
7.8
13 hindajat

4. Woodster LH-52

Hüdrauliline press pakkude lõhustamiseks. Survejõud 5t. Võimsus 2,2kW. Max paku pikkus: 52 cm Max paku jämedus: 32 cm


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Olen ikka puulõhkumist võtnud kui mõnusat kõigiti kasulikku trenni, hea koormus + värske õhk + muskel kasvab + talvepuud saavad tehtud. Win-win-win. Win.
Aga see rõõm kestab ainult seni, kuni vastaseks satub mingi vastik oksklik kuusepakk. Isegi kui abiks on toodud vanad head sõbrad kiilud ja pakk on pilbasteks pekstud, on vahepeal kätte jõudnud õhtu ja jääb tunne, et lõhkuja sai oluliselt rohkem sooja, kui vastikust jändrikust ahjus kätte õnnestub saada.
Kas oleks targem visata see rõve kuusepakk prügikasti? Ei, õnneks on olemas masinad, mis vihkavaid neid pakke samapalju kui sinagi. No tegelikult ei vihka masinad muidugi kedagi ega midagi. Tegelikult tõttavad appi sakslased/hiinlased, kes on leiutanud/kopeerinud ägeda puude lõhkumise massinavärgi.
See Woodster on muidu üks väheseid müügilolevaid puulõhkujaid, millel on jalad all ehk siis alusraam, mis tõstab tööprotsessi inimese jaoks normaalsesse kõrgusesse. Enamus pakulõhestajaid on maast vast 20-30cm kõrgusel ja no kaua sa ikka küürutades vastu pead - kahjuks või õnneks ei ole need masinad veel täisautomaatsed ja see tähendab, et keegi peab ikkagi pakku peale tõstma, kinni hoidma ja lahti kangutama. Olen üsna kindel, et maas küürutamine võtab selja kiiremini läbi kui sama hulga puude kirvega raiumine.
Masin ise on päris raske, üle 50kg, aga mootoripoolse otsa all on rattad ja mõlemas otsas korralikud käepidemed, nii et ühest kohast teise veeretamine ei tohiks kellelegi raskusi valmistada.
Pliidipuude jm lühemate pakkute lõhkujatele on silindri tagasikäigu tõkestamiseks spetsiaalne 5mm plekist tehtud ülespööratud nurgaga klibakas, mida sa saab asetada kahele eri kaugusele. Miks see vajalik on? Ilma tõkestajata peab surveplaadi saabumist päris pikalt ootama, sest ta liigub üsnagi aeglaselt, 3,33 cm/sek. Kiirem liikumine oleks ilmselt turvarisk, aga ikkagi on see ainus asi miks 1 punkt hindest maha läheb.
Samamoodi on ilmselt turvalisuse mõttes tehtud keeruliseks masina käivitamine: üks inimene peab kahe käega hoidma kahte lülitit, teine saab siis toetada pakku. Üksinda on ilmselt veidi kehv suuremat lõhkumist ette võtta.
Aga plusspunktid tulevad jõu eest. Kuskilt kuulsin et 4 tonni pidi olema koduseks kasutamiseks piisav. Noh see pill jaksab lükata 5 tonni jõuga. Proovisime kohe ka oksaga pakku - oksakohta ta katki ei jaksanud suruda, see-eest kasutas oksa kiiluna ja surus oksa abil terve puu lõhki. See on ikka üsna jõhker :)

Viilutamine juba, seda võiks kirvega ka teha:


Jäme oksaga pakk, tegelikult jämedam kui lubatud:

27.09.2011 00:47 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0