Eesti Maaülikool
9.3
4 hindajat

1. Eesti Maaülikool
http://www.emu.ee

Maaülikool teeb rahvusvahelisel tasemel õppe-, teadus- ja arendustööd kõigis maaelu ja maamajanduse ning inimese eluks vajalike ressursside säästliku kasutamise ja elukeskkonna säilitamisega seotud interdistsiplinaarsetes valdkondades. Teadus- ja õppetegevust kavandades peab ülikooli liikmeskond tähtsaks oma rolli maaelu ja -kultuuri põhiväärtuste järjepidevuse kandmisel. Maaülikool kujundab säästlikku ja looduslähedast eluhoiakut ning loodushoidlikku mõtteviisi ning väärtustab elu hoidmist ja looduse säästmist. Eesti Maaülikooli koosseisu kuulub 5 instituuti, 1 kolledž ja 2 teaduskeskust. Õppe- ja teadustöö hõlmab viit suuremat valdkonda: · põllumajandus ja maamajanduse ökonoomika; · metsandus; · keskkonnateadus ja rakendusbioloogia; · veterinaarmeditsiin ja loomakasvatus; · tehnika- ja inseneriteadus. Aadress: Kreutzwaldi 1a Tartu 51014.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
4.0
3 hindajat

2. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
http://www.ema.edu.ee

Aadress: Rävala pst 16, Tallinn.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne:
Tallinna Tehnikaülikool
8.0
5 hindajat

3. Tallinna Tehnikaülikool
http://www.ttu.ee

Tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteadustega tegelev ülikool. Pingereas 4% maailma juhtivate ülikoolide hulgas. Aadress: Ehitajate tee 5, 19086 Tallinn.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ülikool on koht, kuhu paratamatult minnakse õppima, kuid olles noor inimene ei ütle ära ka paarist peost ja heast seltskonnast. Öeldakse, et ülikooli aastad on kuldsed aastad. Ma olen alati aru saanud, et see ütlus ei tule ainult loengupingi kulutamisest.

TTÜs on palju erinevaid tudengiorganisatsioone, mis võtavad iga huvilise avasüli ja naeratusega vastu. Siin on pakkuda midagi igale maitsele. Inimesed on sõbralikud ja hakkajad, kes jõuavad uskumatult palju ära teha.
Mina leidsin enda jaoks Kultuuriklubi, kus oli lisaks kihvtile seltskonnale ka palju arendavaid ning huvitavaid üritusi. Olles esimest korda elus kohas, kus asju korraldati, leidsin ma end pidude, lauluvõistluste, spordivõistluste, moeshowde jne lava tagant korraldustiimist. Tegemist oli väga avardava kogemusega, kus õppisin nii enda kui teiste inimeste kohta palju ning sain aru, et mulle meeldib olla osa millestki suuremast. Tegevust jätkus rohkem kui küll ning igav ei hakanud kordagi. Lisaks on eluks ajaks palju suurepäraseid mälestusi ning häid sõpru. Organisatsioonid teevad omavahel palju koostööd, et tulemused oleksid veelgi paremad.

Muidugi toetab ülikool ka sportlikku tegevust. Tudengitel on võimalus tasuta käia spordihoones, kus pakutakse jõusaali, korvpalli, võrkpalli, aeroobika- ja grupitrennide, jooksmise ja lauatennise võimalusi. Spordihoone asub vaid 5 minuti jalutuskäigu kaugusel peamajast ning tasuta trennidele lisaks annavad need ka EAPsid, et innustada noori veelgi enam tervislikele eluviisidele.

Liikudes aga akadeemilisema poole peale, siis TTÜ on koht, kus peab õppima. Siin ei ole võimalik kuidagi end läbi vedada. Õppejõud on oma ala spetsialistid ning ootavad üliõpilastelt pühendumust.

Mina õpin matemaatika-loodusteaduskonnas Rakenduskeemiat ja biotehnoloogiat ning julgen väita, et haridus on tasemel. Lisaks loengutele ja harjutustundidele visati meid kohe esimesel semestril laborisse ning kästi hakata aineid sünteesima. Olles esimest korda üldse laboris, oli alguses väga hirmus, kuid ma olen tänulik, et meile ei halastatud. Tänu sellele, et laborites võimalikult palju käisime ja õpitud teooriat kohe rakendasime, jäid asjad palju paremini meelde ning kogemus, mis sealt saime aitab kaasa nii lõputööl kui praktikal ning hiljem kindlasti ka töökohal. Nimelt ei karda ma enam laboris katseid teha ning tunnen end otsusekindlamalt.

Kuid ega ka loengutes kergelt läbi lasta. Nõudmised on üsna ranged ning õpitu on detailne ja suuremahuline. Selle kolme aastaga, mis siin olnud olen, tunnen, kuid minu teadmised on teinud hüppelise kasvu ja minu mõistmine maailmas on muutunud drastiliselt. Kuigi tean, et mul on veel pikk maa minna ning see on alles algus, siis tean, et olen õigel teel.

Hooned on uued ja laborid moodsa tehnikaga. Kõik on puhas ja korralik. Söögikohti on igas korpuses ja kõhu saavad täis nii liha- kui ka taimetoidulised.

Olles noor ja energiline, ei kujuta ma ette ainult õppimist, vaid igasugune kõrvaline tegevus on alati teretulnud. TTÜs on õnneks võimalusi palju ning mida rohkem erinevaid asju proovida, seda meeldejäävamad, põnevamad ja harivamad tudengiaastad on.”

15.03.2015 00:50 - AnnL
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Estonian Business School
5.7
3 hindajat

4. Estonian Business School
http://www.ebs.ee

Asutatud aastal 1988 ja seega vanim äriharidust pakkuv eraülikool Baltimaades. Kooli missiooniks on õpetada ettevõtlusaktiivsetele inimestele akadeemilisi teadmisi ning oskust neid edukalt realiseerida. Aadress: Lauteri 3, Tallinn.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne:
Tartu Ülikool
10
3 hindajat

5. Tartu Ülikool
http://www.ut.ee

Ainus Baltimaade ülikool maailma 3% parima ülikooli seas. Üks vanimaid ülikoole Põhja- ja Ida-Euroopas, asutatud 1632. aastal Rootsi kuninga Gustav II Adolfi poolt. 1919. aastast esimene eestikeelne ülikool. Aadress: Ülikooli 18, 50090 TARTU.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne:
Tallinna Ülikool
5.8
5 hindajat

6. Tallinna Ülikool
http://www.tlu.ee

Interdistsiplinaarse ja rahvusvahelise suunitlusega avalik-õiguslik ülikool Tallinnas. Õppesuundadeks on haridusteadused, humanitaarteadused, kunstid, loodusteadused, sotsiaalteadused, terviseteadused. Aadress Narva mnt 25, Tallinn.


Lisas OskarO 16.08.2013
Pane hinne: