Arthur Schopenhauer
8.0
1 hindaja

151. Arthur Schopenhauer
Robert Zimmer

Filosoof ja maailmakodanik Lähtunud alguses Kanti filosoofiast, arendas Arthur Schopenhauer 19. saj saksa filosoofiat oluliselt edasi ning tõi selle oma elegantses ja kõigile arusaadavas keeles välja akadeemilisest „elevandiluutornist”. Ta oli üks esimesi globaalseid mõtlejaid, kes ühendas lääne filosoofia ja idamaised tarkused ning oli seega üks modernismi teerajajaid. Vastupidi üldlevinud kujutlusele polnud Schopenhauer sugugi misantroobist erak, kes vestles oma puudliga nagu inimesega – tal olid laialdased kultuurihuvid ja ta suhtles oma kitsa seltskonnaga. Ta oli andekas kirjanik ja kosmopoliitiline mõtleja ning tegeles väga laia teemadespektriga, mis haaras filosoofia kõikide alaliikide kõrval ka kirjandust, loodusteadusi ja idamaade mõttemaailma. Tänapäeval kuulub ta rahvusvaheliselt enim loetud saksa filosoofide hulka ning tema mõju uusaja filosoofiale, teaduslikule maailmavaatele ja psühholoogiale on vaieldamatu. Autorist Robert Zimmer (snd 1953) õppis filosoofiat ja anglistikat. Pärast pedagoogilist tegevust Düsseldorfi ja Berliini ülikoolis elab praegu vabakutselise publitsistina Berliinis. Temalt on ilmunud Das grosse Philosophenportal.


Lisas Marge-Elin Roose 13.04.2012
Pane hinne:
Surnud ei saa rahu
7.0
1 hindaja

152. Surnud ei saa rahu
Alexander McCall Smith, Sandra Brown, Faye Kellerman, J. A. Jance, Jeffery Deaver, Kathy Reichs, Lisa Scottoline, Jeff Lindsay jt.

Enam kui kakskümmend New York Timesi menuautorit löövad kampa, et luua esmaklassiline ühisromaan. Selles koostöös põimuvad Ameerika parimate jutuvestjate oskused ja tulemuseks on haaravalt lummav kriminaallugu. Alexander McCall Smith. Sandra Brown. Faye Kellerman. J. A. Jance. Jeffery Deaver. Kathy Reichs. Lisa Scottoline. Jeff Lindsay. See on vaid käputäis nimedest, millest koosneb tähtautorite rida, kes seisab raamatu „Surnud ei saa rahu“ taga. See on lugu kättemaksust, ahnusest ja armastusest, mis David Baldacci sõnul kulgeb sujuvalt, „kui see läheb ühe autori peast edasi järgmise omasse“. Kui San Francisco McFalli kunstimuuseumi halastamatu kuraator Christopher Thomas mõrvatakse ja tema lagunev laip leitakse ühes Berliini muuseumis raudseks neitsiks kutsutava piinariista seest, on mehe abikaasa Rosemary peamine kahtlusalune ning tema üle mõistetakse kohut, ta tunnistatakse süüdi ja hukatakse. Kümme aastat hiljem on uurija Jon Nunn, kes juhtumi lahendas, veendunud, et surma saadeti vale inimene. Kohtuasja lõpetamisele järgnenud aastate jooksul on Nunn avastanud Thomaste abielupaari ümbritsenud pettuste- ja reetmistevõrgu, mis võimaldaks kuriteoga siduda mitutki inimest. Surnud naise sõbra abiga plaanib Nunn kutsuda kokku kõik, kes olid kohal sel ööl, kui suri Christopher, ning lõpuks paljastada tõe kahtlusaluseid ühekaupa kõrvale jättes. Selle juhtumi lahendamine võib olla Nunni viimane võimalus lunastuseks... ent Christopheri surma taga olevad tumedad jõud ei peatu millegi ees, et minevikku igaveseks vaikima panna. Selle uuendusliku loo jutustamise viisi kaudu toob igaüks neist kahekümne viiest menukite autorist oma peatükki selles raamatus selgesti eristuva hääle, lisades pinget vapustava ja plahvatusliku lõpuni välja. „Surnud ei saa rahu“ on põnev ja lugema ärgitav saavutus, mida suudavad teostada üksnes Ameerika parimad kirjanikud. „Kakskümmend kuus fantastilist kirjanikku + hea eesmärk = vastupandamatult nauditav põnevik.“ Lee Child „Suurepärane... Kui teile meeldivad nutikad kriminaallood, mille sündmustes toimub üllatav pööre, siis peate lugema seda raamatut.“ Linda Fairstein „Ohoo, milline autorite koosseis! Siin ei saa miski viltu minna.“ Michael Connelly


Lisas Marge-Elin Roose 11.04.2012
Pane hinne:
Newborn
8.8
19 hindajat

153. Huggies Newborn


Lisas MIB 09.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (7)

“Väga mõnusad ja pehmed mähkmed.”

25.02.2015 09:15 - Merle Torim
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Toraida rahu I
6.1
7 hindajat

154. Toraida rahu I
Raivo Ruus

Toraida rahu sõlmiti 1212. aasta kevadel ja sellest möödub peagi 800 aastat. Samanimelises loos jätkuvad Korbe meeste võitlused võõraste vallutajatega.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Huvitav ja õpetlik lugeda neil, keda huvitab Eesti ajalugu.”

03.04.2013 16:04 - nimi29 perenimi29
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Curb Your Enthusiasm
8.0
4 hindajat

155. Curb Your Enthusiasm
Larry David

Tal on kõik: armastav naine, edukas karjäär. Mis võiks tal valesti minna?


Lisas Hekaru 19.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Larry David on selles sarjas neurootiline tüüp, kes mõjub peamiselt naljakana seetõttu, et tema näitlemine on nii vähe näitlemise moodi. Seda vist nimetataksegi "kuivaks" huumoriks.
Üsna kindel on, et enamus inimesi sarja huumorile pihta ei saa.”

19.03.2012 21:17 - Hekaru
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Hunger Games (2012)
7.6
12 hindajat

156. The Hunger Games (2012)
Gary Ross

Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel. Eestikeelne pealkiri: Näljamängud.


Lisas Luii 16.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (5)

“Eks ta teismelistele tüdrukutele mõeldud film ole, peategelane on ju tüdruk. Aga päris huvitav on vaadata sellist väljamõeldud riigipoliitikat ja viisi rahvast nö ohjes hoida. Kunagi peaks ka raamatud (neid on kolm) läbi lugema. Kuskilt lugesin juhuslikult, et umbes samal ajal välja tulnud ja eelkõige teismelistele poistele mõeldud "John Carteri" film oli täielik läbikukkumine. Äkki peategelane on Näljamängudes tugevam.”

09.09.2012 20:13 - Arne
Hinnang arvustusele:
  +0   -0