- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
289.
Gizzelle
Aleksander Pepeljajev
Tunnustatud vene lavastaja Aleksander Pepeljajev, kelle tööd EMTA lavakunstikooli üliõpilastega on muutunud juba oodatud traditsiooniks, tõi Hobuveskis välja lavastuse „Nüganeni kursuse“ ehk 25. lennu tudengitega. Alusmaterjaliks on valitud klassikaline ballett „Giselle“, mis omakorda põhineb Heinrich Heine poeemil. Lugu räägib maatüdrukust Giselle’ist, kelle vaim kaitseb pärast tüdruku enneaegset surma tema armsamat kurjade jõudude kättemaksu eest. Pepeljajevi kui jõulise avangardisti käe all on aga sellest klassikalisest loost sündinud provokatiivne ja noortepärane uusversioon.
Lisas van Dish 13.02.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
290.
Mürk
Kristjan Üksküla
"Mürk" on kahest Aleksander Puškini (1799-1837) väikesest tragöödiast koosnev lavastus. Mõlemad lühinäidendid - "Ihnus rüütel" ning "Mozart ja Salieri" - on kirjutatud 1830. aasta oktoobris. Esimene nendest leiab aset ilmselt 15. sajandi Prantsusmaal, teine 1791. aastal Viinis. Neid kahte tragöödiat seob inimeses pulbitsev ebaõigluse tunne. Inimene ei arva tavaliselt, et kannatused, mis talle elus osaks saavad, on õiglased, et ta oleks need kuidagi ära teeninud. Keda siis süüdistada sellises ebaõigluses ja kuidas oma kannatustega toime tulla? Inimene kannaks justkui terve elu enesega mürki kaasas, ilma et ta seda tahaks. Küll on aga inimese enda valik, kas lasta sel enese üle võimust võtta või sundida see taanduma oma mõtetest, sõnadest ja tegudest. Või kuidas oleks õigem nimetada seda nähtamatut, millega inimene oma sisimas eluaegset kahevõitlust peab? Osades: Aleksander Eelmaa, Rain Simmul, Indrek Ojari, Mikk Jürjens, Kristjan Üksküla, Mihkel Vooglaid.
Lisas van Dish 13.02.2012
“Üks äärmiselt kvaliteetne ja nauditav Puškini lavastus-produktsioon. Pakub palju mõtlemisainet ja vajutab "õigetele nuppudele". Eriti meeldis sedapuhku Rain Simmuli esitus, aga teised olid samuti Linnateatri teada-tundud kõrgel tasemel.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
291.
Apla naise surm
M. C. Beaton
Konstaabel Hamish Macbethi taevas pole ainsatki pilve… Ainult rikkalikult sooja päikesepaistet ja veidi liiga vähe ilusat Priscilla Halburton-Smythe’i. Aga kui Tommeli mõisahotelli saabub kaheksa lootusrikast Vallaliste Tutvumisseltsingu liiget, et nädala kestel tõsiselt üritada abikaasat leida, ilmuvad taevasse pilved. Neli paari, keda agentuuri direktor Maria Worth hoolega kokku on sobitanud, tunnevad teineteise suhtes kohe vastumeelsust. Maria labase ja apla äripartneri Peta ilmumine hävitab viimsegi romantikaraasu. Kui armastus pageb aknast välja, astub mõrv uksest sisse. Peta ahmib varsti sisse oma viimse söögiportsu ja Hamishi lahendada on nõutuks tegev mõistatus. Kes oli koos Petaga saatuslikul väljasõidul, mille järel leiti Peta surnult, suur punane õun suus? Kindlasti ei võinud see olla keegi nendest vallalistest…
Lisas famiil 09.02.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
292. HP Pavilion DV6-6156EA
15.6'' HD WXGA (1366x768) LED BrightView ekraan. Intel Core i5-2410 2.3 GHz protsessor, 750GB kõvaketas (5400rpm), AMD Radeon HD 6490M 1GB videokaart, 6GB DDR3-1333 mälu. DVD-seade. WLAN 802.11b/g/n, 2x USB, 2x USB 3.0, Wifi, Bluetooth, VGA, HDMI, veebikaamera, mälukaardilugeja, sõrmejäljelugeja. Windows 7 Home Premium 64 bit. 6 cell aku. Kaal 2.91 kg. 3. aastane HP tehasegarantii.
Lisas Axxer 01.02.2012
“Suhteliselt viisaka välimusega normaalse kiirusega sülearvuti. Ekraan pole kõige etem, aga suhteliselt keskmine. Kõvakettamahtu on kõvastu, pole veeranditki täis saanud :))
Aga raske on see arvuti küll.”
Axxer on seda arvustust muutnud: 01.02.2012 16:22
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
293.
Nastja hea tervise kokaraamat
Kristiina Kenno
Toit ei ole pelgalt vahend, mis inimest elus hoiab. Toit on ka ravim, millega saab jagu peaaegu kõikidest maailma hädadest. Mina alustan söögitegemist teinekord väikse palvega, et korrastada mõtteid ning panna roogadesse vaid positiivseid emotsioone. Hea tujuga valmistatud toit tuleb ju hoopis paremini välja. Pealegi mõjub see positiivsus ka sööjale meeleolu tõstvalt ning annab head energiat. On palju lihtsaid nippe, kuidas teha enda valmistatud toit kasulikuks ja maitsvaks. Jagan kõiki oma järeleproovitud nippe selles raamatus ka sinuga. Leiad siit üle 70 retsepti, mis teevad sinu ja su pere terveks, tugevaks ja rõõmsaks!
Lisas sabrina 30.01.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
294.
This Means War (2012)
McG
CIA kaks tippagenti (Tom Hardy ja Chris Pine) on lahutamatud paarimehed ja parimad sõbrad kuni päevani, mil nad armuvad samasse naisesse (Reese Witherspoon). Mehed, kes on kukutanud vaenulikke diktatuure ja päästnud maailma rohkem kordi, kui keegi arvatagi oskaks, kasutavad nüüd oma märkimisväärseid oskusi ja tohutut arsenali kõige tugevama vastase - oma parima sõbra vastu. Eestikeelne pealkiri: Nüüd läheb sõjaks.
Lisas illekas 30.01.2012
“Kohati vaimukas teos, laulude valik oli õnnestunud. Meeldis ka stseen naispeategelasega... nimi ei tule meelde, nii et nimetagem teda Reese'iks... kus ta laulis ning mehed hiilisid vaikselt ta kodus. Haletsusväärne, kuid kaameratöö meeldis. Reese'i sõbranna oli alguses talutav, hiljem juba nõme ja stereotüüpne. Tema roll oleks võinud sisaldada midagi erilist, mis oleks teda eristanud teistest peategelasele hullu nõu andvatest kiimas sõpradest/sõbrannadest.
Valede leiutamise ning endast vale mulje jätmise asemel oleks võinud vaatajale tutvustada meespeategelasi ning lasta vaatajal endal otsustada, kes nende arust oleks sobivaim Reese'i jaoks. Vähemalt valiti naispeaossa meeldiva ja positiivse vibe'iga näitlejanna, kelle puhul usun, et Tuck ja FDR võiksid näha roppu vaeva endale saamiseks. Kusjuures, ma polnud kummagi mehe poolt, pigem pooldasin seda, et kumbki neist Reese'i endale ei saaks...”