Detektiivpeni. Ja  Kuldkiisu juhtum
7.0
1 hindaja

265. Detektiivpeni. Ja Kuldkiisu juhtum
John O'Leary

Kell 18.00 sai eradetektiiv Käsper Käpp, ekspert maskeeringute, koodimurdmise, tõendusmaterjali kogumise, juurdluse ja karate alal, väljakutse Kassikulla lossi. Miljoneid naelu maksev Kuldkassi kuju oli röövitud! Harukordne võimalus piiluda eradetektiivi märkmikku ja jälgida juurdlust! Koos detektiivpeni Käsper Käpaga saab lähemalt uurida kuriteopaika, kuulata üle tunnistajaid, töötada fotorobotiga ja analüüsida asitõendeid. Ning teha olulisi järeldusi, mis viivad juhtumi lahendamise ja kurjategijate kinnivõtmiseni.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Mullateadus
5.5
2 hindajat

266. Mullateadus
Alar Astover, Raimo Kõlli, Hugo Roostalu, Endel Reintam, Enn Leedu

Uue eestikeelse, kõiki mullateaduse valdkondi terviklikult käsitleva õpiku järele on vajadus olnud juba aastakümneid. Õpiku koostamisel on silmas peetud võimalikult laia huviliste ringi ja see peaks sobima mullateaduse üldaluste ja Eesti muldade tundmaõppimiseks. Ühtlasi antakse ülevaade maailma muldadest ja levinumatest rahvusvahelistest mullaklassifikatsioonidest. Enamik teemakäsitlusi vastab bakalaureuseõppe tasemele, kuid sõltuvalt õppekava ja -aine iseärasustest on mõned teemad kohased ka erikursuste ja magistriõppe tarbeks. Õpikus leidub tarvilikku teavet nii põllumehele, loodushuvilisele, teadlasele, ametnikule kui ka poliitikule, s.t kõigile, kes oma tegevuses ja otsustes looduse ning seega ka mullaga otseselt või kaudselt kokku puutuvad. Koostaja: Alar astover


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Little Broken Hearts
8.2
6 hindajat

267. Little Broken Hearts
Norah Jones

1. Good Morning 2. Say Goodbye 3. Little Broken Hearts 4. She's 22 5. Take It Back 6. After The Fall 7. 4 Broken Hearts 8. Travelin' On 9. Out on the Road 10. Happy Pills 11. Miriam 12. All A Dream


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
14.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Romantilised armastus-igatsus-teemalised laulud jäid preili Jones'i nooruspõlve ja mida aeg edasi, seda rohkem tuleb temalt lahkumineku- ja mahajätmisteemat. Ka Little Broken Hearts on läbi ja lõhki lahkumineku-teemaline plaat, seekord aga natuke teises võtmes - kurblikku halamist seekord ei kuule, Norah maksab kätte. Mõrvaballaadides avab ta oma süngema poole ja fantaseerib oma eksi ja eksi eksitanud naise tapmisest aeglasel viisil.
Ehkki teema üldiselt muidugi kurb, siis läbiv meeleolu on pigem võidukas, isegi pidulik, kindlasti mitte masendav.
Mingi meeletu müügiedu seda plaati tõenäoliselt ei saada, aga et Norah supleb siiani oma esimeste plaatide rahas, siis tal on ilmselt sellest ka täiesti ükskõik. Palju ikka neid muusikuid on, kes saavad teha, mis hinges on, laskmata ennast häirida sellest, mis müüb.
Kohe peale ostmist avastasin, et autos kuulamiseks uus Norah üldse ei sobi. Võibolla kui teed oleks paremad... Aga ka kodus taustana tõmbab liialt tähelepanu, see ei ole enam selline iisi jätz ja kui varem on Norah laulnud suht üsna tühjast-tähjast, siis siin jään ikka sõnu kuulama. Esimest korda läbi kuulates selle plaadi stiil tegelikult ikka täitsa jahmatas, aga Laseringi raha tagasi nõudma minna ka pähe ei tulnud, lihtsalt kuulamiseks on vaja sellist õiget meeleolu.
Stiililiselt olevat püütud jäljendada 1965. aasta Russ Meyeri filmi MudHoney, õnneks siiski ainult plaadi kaanekujunduses. Sisult - no kui RM juurde jääda, siis ma vaataks pigem Faster, Pussycat! Kill! Kill! poole. Muidu selline 50.-60. mekk on asjal küll. Hääl on tal endiselt mõnus ja muusika ilus.

Stiilinäited.



30.04.2012 23:39 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Surnud ei saa rahu
7.0
1 hindaja

268. Surnud ei saa rahu
Alexander McCall Smith, Sandra Brown, Faye Kellerman, J. A. Jance, Jeffery Deaver, Kathy Reichs, Lisa Scottoline, Jeff Lindsay jt.

Enam kui kakskümmend New York Timesi menuautorit löövad kampa, et luua esmaklassiline ühisromaan. Selles koostöös põimuvad Ameerika parimate jutuvestjate oskused ja tulemuseks on haaravalt lummav kriminaallugu. Alexander McCall Smith. Sandra Brown. Faye Kellerman. J. A. Jance. Jeffery Deaver. Kathy Reichs. Lisa Scottoline. Jeff Lindsay. See on vaid käputäis nimedest, millest koosneb tähtautorite rida, kes seisab raamatu „Surnud ei saa rahu“ taga. See on lugu kättemaksust, ahnusest ja armastusest, mis David Baldacci sõnul kulgeb sujuvalt, „kui see läheb ühe autori peast edasi järgmise omasse“. Kui San Francisco McFalli kunstimuuseumi halastamatu kuraator Christopher Thomas mõrvatakse ja tema lagunev laip leitakse ühes Berliini muuseumis raudseks neitsiks kutsutava piinariista seest, on mehe abikaasa Rosemary peamine kahtlusalune ning tema üle mõistetakse kohut, ta tunnistatakse süüdi ja hukatakse. Kümme aastat hiljem on uurija Jon Nunn, kes juhtumi lahendas, veendunud, et surma saadeti vale inimene. Kohtuasja lõpetamisele järgnenud aastate jooksul on Nunn avastanud Thomaste abielupaari ümbritsenud pettuste- ja reetmistevõrgu, mis võimaldaks kuriteoga siduda mitutki inimest. Surnud naise sõbra abiga plaanib Nunn kutsuda kokku kõik, kes olid kohal sel ööl, kui suri Christopher, ning lõpuks paljastada tõe kahtlusaluseid ühekaupa kõrvale jättes. Selle juhtumi lahendamine võib olla Nunni viimane võimalus lunastuseks... ent Christopheri surma taga olevad tumedad jõud ei peatu millegi ees, et minevikku igaveseks vaikima panna. Selle uuendusliku loo jutustamise viisi kaudu toob igaüks neist kahekümne viiest menukite autorist oma peatükki selles raamatus selgesti eristuva hääle, lisades pinget vapustava ja plahvatusliku lõpuni välja. „Surnud ei saa rahu“ on põnev ja lugema ärgitav saavutus, mida suudavad teostada üksnes Ameerika parimad kirjanikud. „Kakskümmend kuus fantastilist kirjanikku + hea eesmärk = vastupandamatult nauditav põnevik.“ Lee Child „Suurepärane... Kui teile meeldivad nutikad kriminaallood, mille sündmustes toimub üllatav pööre, siis peate lugema seda raamatut.“ Linda Fairstein „Ohoo, milline autorite koosseis! Siin ei saa miski viltu minna.“ Michael Connelly


Lisas Marge-Elin Roose 11.04.2012
Pane hinne:
Mereraamat / Sea Book
8.0
4 hindajat

269. Mereraamat / Sea Book
Aili Vint

„ Mereraamatus“ jutustab rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik Aili Vint lapsepõlve mälestuskildude kaudu oma teekonnast meremaalijaks kujunemisel. Autori poolt raamatusse valitud looming õpetab meid merd vaatama ja nägema. Raamatus heidetakse pilk ka kunstnikutöö köögipoolele – juttu tuleb sellest, kuidas valmivad meremaalid ning autor jutustab oma kuulsamate maalide sünnilood. Raamat sisaldab värvireproduktsioone autori loomingust, tekst on paralleelselt nii eesti kui inglise keeles.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Eesti modernism. Peateid ja kõrvalradu
8.3
3 hindajat

270. Eesti modernism. Peateid ja kõrvalradu
Mai Levin

Kunstiteadlase Mai Levini suure pühendumusega kirjutatud ning asjatundlikult ja rikkalikult illustreeritud raamat avab põnevaid lehekülgi 1910.–1930. aastate uuendustahtelisest eesti kunstist, kirjeldades toonast elavat kunstielu ning tuues lugejani kunstnikke ja teoseid, mis on aastakümneid olnud teenimatult tundmatud. Kuigi teose aluseks olev uurimistöö sai alguse juba pool sajandit tagasi, on just 1990. aastatel elustunud kunstiturg toonud päevavalgele teoseid, mis rikastavad meie ettekujutust modernismi levikust ja arengust Eestis. Heade eelteadmistega kunstisõbrale pakub raamat nii avastamisrõõmu kui ka pilku avardavaid üllatusi, kunstikaugemale lugejale aga elava ning sisuka pildi kunstnike püüdlustest ja kunsti arengu mitmekesisusest sel perioodil.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne: