Eesti riigipead

157. Eesti riigipead
Loone Ots

Loone Otsa raamat tutvustab meie riigijuhte kultuuriloo vaatenurgast. Ülevaate saab viieteistkümne Eestit juhtinud mehe elust Konstantin Pätsist Toomas Hendrik Ilveseni. Esseelaadses vormis paigutab autor enam või vähem tuntud poliitikakesksed elulood ajastu konteksti, näidates keskkonda, milles need mehed toimisid.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Laugh & Learn Nursery Rhymes CD Player
8.0
12 hindajat

158. Fisher Price Laugh & Learn Nursery Rhymes CD Player

Eestikeelsete lauludega interaktiivne mänguasi. Sobiv vanus: 6-36 kuud.


Lisas Kätu 04.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ütleb eesti keeles ning isegi täitsa arusaadavalt 5 looma nime (hiir, lammas, lehm, koer,ahv) ja laulab lühikese laulu koos taustamuusikaga. Lõpus teeb veel selle looma häält ka.
Laulud on lihtsa ja meeldejääva meloodiaga, mis hakkab kummitama, niisama hoiatuseks mainin :)
Lapsele meeldib see muusika hirmsasti, nägu on kohe naeru täis ja vehib peaga ja kätega laulu taktis kaasa. Kinni meeldib tal hoida sangast ja sanga all on kolm nuppu mis samuti pilli käima panevad.
Muidu peaks töötama ka keset mänguasja olev suur oranž nupp, mis mootoriga keerutab ka nn. "CD-plaati" ja valib juhusliku loo. Mootor hakkas jupsima juba teisel päeval pärast ostmist. Nüüd ongi nii et enamasti ketas ringi ei käi, laps muidugi oskab seda näpuga ise ka ringi ajada. Vahel aga hakab nupp jälle tööle.”

04.12.2012 18:23 - Kätu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Laugh & Learn Learning Puppy Laulukoer
8.3
25 hindajat

159. Fisher-Price Laugh & Learn Learning Puppy Laulukoer

Mänguasi "laulukoer".


Lisas Jaanikakene 01.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Väga vahva mänguasi :) Meie perekonna pisikestele väga meeldib. Kahjuks pikapeale hakkas jamama nina nupp ja en ei tööta :( Lisaks raske pesta ntud toodet.”

25.02.2015 09:14 - Merle Torim
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Day the Earth Stood Still (2008)
5.3
3 hindajat

160. The Day the Earth Stood Still (2008)
Scott Derrickson

Suurejooneline ja efektirikas uusversioon samanimelisest klassikalisest ulmefilmist. Keanu Reeves kehastab Klaatut, maavälist olendit, kelle saabumine meie planeedile vallandab sündmusahela, mis ohustab kogu inimkonda. Valitsused ning teadlased püüavad meeleheitlikult välja selgitada müstilise sissetungija saladust. Kui tuntud naisteadlane (Jennifer Connelly) ja tema kasupoeg mõistavad tulnuka plaani koletislikkust, saab neist hukule määratud inimsoo ainus lootus. LISAD: - Stsenarist David Scarpa kommentaarid - Filmist välja jäänud stseenid - Uusversiooni tegemine - Gorti loomine - Taevasse vaadates – maavälise elu otsinguil - Päev, kui maailm sai "roheliseks" - Pildialbumid Eestikeelne pealkiri: Päev, kui maailm jäi seisma


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne:
Maailm, mis on hea II
5.7
3 hindajat

161. Maailm, mis on hea II
Piret Bristol

Romaani teine osa kirjeldab elu Tartus 1990-ndatel. Eesti liigub vastu hüperinflatsioonile, mis saavutab kiiresti oma tipu. Kõike elementaarset saab ainult Soome markade eest. Oma riik on juba olemas, kroon tulemas. Pits konjakit maksab natuke üle 20 rubla, kohvitass rubla ja 27 kopikat. Kuidas kohaneb uute oludega see kamp tegelasi, kellega lugeja kohtus romaani esimeses osas? Loomulikult ilmuvad seltskonda uued näod ja muidugi oskab peategelane oma elu stiilselt keeruliseks teha. Nagu kriminaalromaanides, vahe vaid selles, et piirduda tuleb konjakiga, sest viskit ei ole tavaliselt saada. Kõik, mis oli enne veel ees, on nüüd totaalselt käes. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital. toimetanud Urmas Tõnisson kujundanud Mart Jagomägi


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne:
Acta Semiotica Estica IX
9.8
4 hindajat

162. Acta Semiotica Estica IX
Andreas Ventsel, Peeter Selg, Mari-Liis Madisson, Ott Puumeister

Tegemist on erinumbriga “Poliitilisuse semiootika”, kus fookusesse on asetatud poliitiliste protsesside erinevate aspektide uurimine. Nii koondab kogumik artikleid identiteetide konstrueerimise, poliitilisele kommunikatsiooni, mitmesugustele võimumehhanismide ning (aja)kirjanduse ideoloogilisuse problemaatikast. Poliitilisust kui protsessi mõistetakse siinses kontekstis permanentse antagonismina ühiskondlikus läbikäimises, mida ei saa kunagi täielikult või lõplikult lahendada. Mõiste poliitilisus osutaks seega teatud ühiskondlike suhete liigendamise protsessile ja loogikale, mille kaudu seda antagonismi püütakse ajutiselt lahendada. Semiootika vaatepunktist võib poliitilisust mõista kui võimusuhte väljendust erinevates semiootilistes süsteemides ja nende süsteemide vahel. Kuna sotsiaalsed tingimused ja semiootiline kontekst muutuvad pidevalt, siis on iga kord/korrastatus mingite teiste korrastatuse konfiguratsioonide välistatus ning seetõttu on võim alati igas tähistamisprotsessis kohal. Poliitilisuse semiootika kui distsipliini eesmärgiks olekski niisuguselt protsessuaalselt määratletud võimusuhete tuvastamine erinevates tähistamispraktikates ja nende tähistamisloogikate analüüs. Just niisuguste ühiskondlike korrastatuste analüüsimisega ja mõtestamistega käesoleva ajakirja numbri autorid tegelevadki. Kõnealust numbrit rikastab asjaolu, et artiklite autorid on erineva distsiplinaarse taustaga, mitmesugustes tähistamispraktikates avalduvate võimusuhete analüüsile on lähenetud nii semiootika, politoloogia, sotsioloogia kui ka kirjandusfilosoofia perspektiivist. Kahtlemata on kõnekas ka tõik, et lisaks eesti autoritele Ott Puumeisterile, Jaak Tombergile, Rein Ruutsoole, Peeter Selgile, Mari-Liis Madissonile, Andreas Ventselile, Juhan Saharovile, Anu Haamerile, Igor Gräzinile ja Silvi Saluperele on oma panuse andnud ka soome sotsioloog Risto Heiskala ning itaalia päritolu semiootik Remo Gramigna. Koostajad-toimetajad Andreas Ventsel, Peeter Selg, Mari-Liis Madisson, Ott Puumeister Kaane kujundanud Rauno Thomas Moss


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne: