Beasts of the Southern Wild (2012)
6.5
2 hindajat

139. Beasts of the Southern Wild (2012)
Benh Zeitlin

* Cannes 2012 - Kuldne Kaamera, FIPRESCI auhind, Prix Regards Jeune, oikumeenilise žürii eripreemia * Sundance 2012 - žürii peapreemia (draama), parim operaatoritöö * 4 Oscari nominatsiooni - parim film, režii, naispeaosa ja mugandatud stsenaarium * kandideerib neljas kategoorias USA inde-kino auhinnale Independent Spirit Awards - parim film, režii, naispeaosa ja operaatoritöö METSIKU LÕUNAMAA ASUKAD on maagiline, kaunis ja salapärane reis universumi servale, kus ootavad meid ees kartmatu Hushpuppy, metsikud koletised ning sõprus, armastus ja vaprus. “Benh Zeitlini debüütfilm võlub vaatajaid oma muinasjutulis-poeetilise visuaali ja lapsesilmade kaudu jutustatud looga. Apokalüptilise looduskatastroofi keskel peab kuueaastane kartmatu Hushpuppy leidma ema, keda ta ei ole kunagi näinud, ning päästma oma surmahaige isa. Film, mis seob eelajaloolised kollid, tornaadod ja armastuse oma lähedaste vastu, on ka lapsepõlve õudusunenägude ja kõikvõimsa maailma julge ja üllatav segu” (Greta Varts “Sirp” 07.06.2012). METSIKU LÕUNAMAA ASUKAD pälvis 2012. aastal Sundance´i festivali peaauhinna ja Cannes’i festivalil Kuldse Kaamera ning on vaieldamatult sel aastal enim kriitikute tähelepanu osaliseks saanud Ameerika linateos. Eestikeelne pealkiri: Metsiku lõunamaa asukad


Lisas cantabile 24.01.2013
Pane hinne:
Teahupoo

140. Teahupoo
Wrupk Urei

1. Kohtumine G-ga 2. Kõrberalli 3. Tundmatu raske ese 4. Bossa bossa 5. And We Dance 6. Hugo Kõrv 7. Teahupoo 8. SiljaLine tango 9. H-23 10. Iggy Falls


Lisas cantabile 22.01.2013
Pane hinne:
Your Beautiful Spirit Is Glued To My Eye

141. Your Beautiful Spirit Is Glued To My Eye
Square Dot

1. Mute Clouds 2. My Unique Borrowed Fantasy 3. Who's Brave? 4. Gray Sky 5. Your Heart Is A Sampler 6. Out In Tartu 7. Late Lights And A Love Story 8. Drag Me Down 9. Drugs Bunny 10. Slow Motion 11. Her Eyes


Lisas cantabile 22.01.2013
Pane hinne:
Kimbap korea restoran
7.2
6 hindajat

142. Kimbap korea restoran
http://www.kimbap.ee

Korea restoran Tallinnas, Tartu maantee 79A


Lisas Maria K. 14.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Toidud olid head, aga asukoht vust sai saatuslikuks... ”

29.09.2013 11:40 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Jack Reacher (2012)
8.2
5 hindajat

143. Jack Reacher (2012)
Christopher McQuarrie

Pärast seda, kui snaiper surmab kuue lasuga päise päeva ajal viis inimest, osutavad kõik asitõendid vahi all olevale kahtlusalusele. Ülekuulamisel ei lausu mees sõnagi, kirjutab vaid paberile ühe lause: „Kutsuge Jack Reacher!“ Sellest saab alguse erakordne jaht tõe väljaselgitamiseks, mis viib endise sõjaväepolitseiniku Reacheri (Tom Cruise) kokkupõrkekursile ootamatu vastasega, kes on väga osav ning valmis kasutama kõhklematult vägivalda, et oma saladust varjata. Põnevusfilmi „Jack Reacher“ nimitegelaseks on Briti menukirjaniku Lee Childi loodud kangelane, kes seigelnud tänaseks juba 17 romaani külgedel. Romaani „One Shot“ alusel kirjutas stsenaariumi Oscari-võitja Christopher McQuarrie („Tavalised kahtlusalused“), kes on ise ka filmi lavastajaks. Osades Tom Cruise („Võimatu missioon: variprotokoll“), Robert Duvall („Ristiisa“), Rosamund Pike („Die Another Day“), David Oyelowo („Ahvide planeedi sünd“, „Shotimaa viimane kuningas“), Jai Courtney (John McClane’i poeg järgmises „Visa hinge“ filmis), Richard Jenkins („Metsamajake“) ning ennekõike lavastajana tuntud kinolegend Werner Herzog („Fitzcarraldo“, „Aguirre: jumalate viha“), kelle tegelaskuju on üks käesoleva aasta meeldejäävamaid kurikaelu.


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“McQuarrie on vist stsenaariumi kirjutanud vanakooli Hollywoodi õpiku järgi, tunne on nagu vaataks mingit 80-ndate filmi. Algus venib kohutavalt, ilma dialoogita osa on naeruväärselt pikaks venitatud, isegi kui sellel on teemasse sissejuhatamisel suur roll.
Tegelikult muidugi on. Lugu algab pealtnäha tavalise ameerika tulistamisega, nagu neid ka uudistes aeg-ajalt kohtab. Snaiper laseb parkla katuselt rahumeeli maha mõned inimesed, kuid teeb mõned algajalikud vead, et tema isik kindlasti saladuseks ei jääks - näiteks maksab parkimismajas parkimise eest mündiga, millel on ta sõrmejäljed, ning ei varja ka oma autonumbrit parkla kaamera eest. Kohe saabki selgeks, et sõrmejälgedega mündi omanik on osavalt süüdi lavastatud. Kuna tegemist on samuti snaipriga, kes pealegi varem sarnase teo eest karistuseta pääsenud, peaks surmaotsus kiiresti tulema.
Süüdilavastatud snaiper on politseijaoskonda transportimise käigus kooma sattunud ning tunnistusi anda ei saa, kaitsja on aga prokuröri tütar, kes tahab lootusetust olukorrast hoolimata isale vastu hakata ning siit koorubki välja loo teine hõõrdepunkt.
Kuigi algus venib ning filmis on palju naeruväärsena mõjuvaid olukordi ja tegelasi, on kokkuvõttes siiski tegemist hea filmiga. On tapmist ja tagaajamist, aga hetkekski ei lasta unustada, et kõik see käib mingi väga mõjuvõimsa salapärase jõu kontrolli all.
Kes see jõud tegelikult on ning mis tema taust ja ajendid on, minge vaadake ise. Ärge lootusi liialt kõrgeks kruvige. Aga muidu on täitsa vaadatav film.
See, et ei toimunud Hollywoodi filmile omast lõpusuudlust, annab ühe lisapunkti.”

08.01.2013 22:36 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti teater. Nõudmiseni
9.5
2 hindajat

144. Eesti teater. Nõudmiseni
Urmas Ott, Kalju Haan

„Intervjuuraamatus on aga kaks tegelast. Urmas Ott on tähelepanelik kuulaja ja terane küsija, hea kodutöö teinud ajakirjanik, kes haistab hästi nii uue küsimuse võimalust kui ka söandab seoseid luua. Nõnda toob ta esile, et kui uurijana Karl Menninguga tegelenud Kalju Haan oli teatripraktikas palju aastaid Voldemar Panso ja Mikk Mikiveri kaastööline, siis need kõik olid epohhiloovad kujud, uurijahuvi ja teatritöö viisid teda samas suunas. Suuri müüte sünnitada ja ehitada aitavad ikka taustajõud, tõlgendajad ja meeskonnamängijad. Teatris toetab laval sündivat imet terve lavatagune teatripere, omad, kellest Kalju Haan ka südamlikult ja austusega kõneleb.“, ütleb raamatu eessõnas dramaturg Ene Paaver.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne: