- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
31.
Sueño y silencio (2012)
Jaime Rosales
Filmis UNISTUS JA VAIKUS on väga palju sellist, mida vaatajale ei näidata. Pea igas kaadris on midagi (olulist), mis jääb kaamerast välja. Näeme stseenikesi ühe perekonna elust. On ema, kes õpetab lastele hispaania keelt. On isa, kes püüab majaks ehitada oma visiooni. On kaks õde, kes mängivad mängu, milles on kass-detektiiv. On vanaema ja vanaisa, kellega saab metsa või kalale minna. Režissöör ei näita aga vaatajale õnnetust, mis röövib perekonnalt ühe tütre. Kaotus on ootamatu (nagu enamasti), kuid seda teravamalt see kohale jõuab. Film nõuab vaatajalt kannatlikkust. Näiteks matuse stseen on üks (jah, see on kuri sõna, aga) tüütumaid, mida näinud olen, kuid samas ka üks mõjusamaid. Kirstu hauda asetamist näidatakse kaugelt ja tervenisti, kõik tundub kohati mõttetult veniv, kuid kui hakata detaile ja inimesi tähelepanelikult jälgima, ärkab stseen ellu – nii tõeline ja realistlik on see. Lähedase kaotusest on raske üle saada. Hakkad sammhaaval juba harjuma, et tähtsat inimest enam ei ole. Kuni saabub jõudehetk. Meenuvad armsadilusad hetked lähedase seltsis. Ja siis jõuab kohale, et nüüd ongi temast alles vaid mälestused. Enam mitte kunagi ei saa seda inimest näha ega kallistada, enam kunagi ei ütle ta midagi, mis järele mõtlema paneb, enam kunagi ei naera temaga millegi täiesti tobeda üle. Lähedase kaotusvalu pigistab hinge ja hakkab lohutamatult kurb. Filmis UNISTUS JA VAIKUS on see puuduolek kogu aeg tunda. „Aga lõpuks saabub hetk, kui suudad kadunukesest nutmata rääkida. See hetk saabub kindlasti, kuigi arvad, et seda ei juhtu,” õpetab tüdruku vanaema. „Elu läheb edasi ja lein hajub.” UNISTUS JA VAIKUS on ideaalne linateos, millega nõudlikuma, nn festivali- või kunstifilmiga tutvust teha. Lavastaja Jaime Rosales toob vaatajateni loo leinast ja sellega hakkama saamisest tavatuid vaatepunkte kasutades, kuid (ja võib-olla just seepärast) ei tohiks see kedagi külmaks jätta. Tuleb vaid natuke pingutada: sundida end hoolega kummalisi ja esmapilgul seosetuid stseene jälgima ja mitte laskma oma mõtetel end kinosaalist välja kanda. Hiljemalt filmi keskel tasub vaev end juba ära. Kaisa Karu Eestikeelne pealkiri: UNISTUS JA VAIKUS
Lisas Marge-Elin Roose 23.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
32. Samsung Galaxy S III Mini GT-i8190
4-tolline 800 x 480 piksline AMOLED ekraan, 1 GHz kahetuumaline protsessor, taga 5 MP kaamera, 720p videosalvestus, GPS, WiFi.
Lisas tihane 22.11.2012
“Vägisi jääb tunne, et see S3 nimi pandi telefonile ainult selle pärast, et S III kuulsus kanduks sellele üle ja saaks paremad müügid. Sest need on kaks väga erinevat telefoni. Galaxy S3 on tippttelefon, aga S III Mini jätab soovida nii ekraani kvaliteedi kui protsessori võimsuse poolest. Kahju...”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
33.
Time Flies: Rare and Unreleased
Forgotten Sunrise
1. Samewonder [Error: Success Remix] 2. Ple:se Disco-Nnect Me [Rosewater Remix] 3. Dead Le Gends A Mong The Living [Live] 4. A Trip In Dust Reality 5. Sombrefog [Demo] 6. Innocent Sirens [Live] 7. K-Os Tik-Tak [Top-Notch Remix] 8. The Moments When God Was Wrong [Live] 9. Surroundcosmos [Clean Version] 10. Ropelove [Morgue's Last Choise Remix] 11. The Saltmoon & The Sugarsun [Live] 12. Time 2 Smoke [Live] 13. Midwinter Dreamlights 14. Praegu juba tulevikumuusika [Demo]
Lisas Marge-Elin Roose 05.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
34. Samsung Galaxy Beam GT-i8530
4" (800 x 480 pikslit) TFT ekraan. 1 GHz Dual-Core protsessor, 768 MB põhimälu, 8 GB kõvaketas. 802.11 b/g/n WiFi. Android 2.3 OS. Projektoriga telefon.
Lisas zfrec 15.09.2012
“Põhiline asi, mis selle telefoni eriliseks teeb on see, et sisse on ehitatud projektor. Muidugi ei ole see nii võimas kui eraldiseisvad kodu- või kontoriprojektorid. Aga vinge mõte on see siiski ning tegelikult kannatab isegi filmi vaadata. Umbes et telkima minnes või hotellitoas või midagi sellist. Seal, kus telekat lähedal ei ole. Lihtsalt ruum peab ikka päris pime olema, et pilt muljet avaldaks. Täitsa asjalik mõte.
Aku peab isegi projektorit kasutades täitsa hästi vastu, rääkimata niisama nutitelefonina toimimisest ning 5MP kaamera on ka täiesti adekvaatne.
Hind on Galaxy Beamil muidugi ka üsna soolane ning tegelikult tuleb ostes kindel olla, et seda projektori funktsionaalsust ka tarvitama hakkad, mitte ei osta niisama, et kihvt asi. Sest järeleandmisi tuleb teha pisut protsessori kiiruses ning telefoni enda ekraan läigib hullusti, eriti häirivalt õues.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
35. Samsung Galaxy Tab 2 10.1
10,1" (1280x800) läikiv PLS ekraan. ARM Cortex kahetuumaline A9 protsessor. 3G+WiFi. 16 GB SSD. 1 GB RAM. Kaks kaamerat. Bluetooth 3.0, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).
Lisas EC 14.09.2012
“Tab2 on minu esimene android ja ka esimene tahvelarvuti või üldse puutetundlik seade.
Siiani vägagi rahul.
Vajab nats harjumist kuid see pole keeruline, suhteliselt instinktiivne.
Palju häid ja tasuta appe on olemas Google Play's. Mitmed asjalikud kodumaisedki.
Näiteks parkimiseks, ühistranspordi piletite hankimiseks, panga appid, tv kavad, taksode numbrid jne. Lisaks tasuks installida Multi Ling app ja sinna juurde sikutada Eesti klaviatuur. Siis ei pea täpi tähtede jaoks vastavt tähte all hoidma vaid on kohe QWERTY klaver ja isegi noolenupud.
GPS on täiesti töökorras ning väga heal tasemel.
Micro SD kaardi pesa on väga hea lisa.
Kahjuks aga põhikaamera võiks juba nii uuel seadmel olla märksa parem, vähemalt 5mp.
Siiani muidu rahul ja eks edaspidine kasutamine näitab edasi mis saab.
Muudatus:
Nüüdseks olen natuke kasutanud seadet ning võin välja tuua paar asja mis on natuke puudulikud.
Seadmel on olemas nö. ''back'' nupp (kui seda nupuks saab nimetada sest ta siiki on puutetundlik ikoon ekraanil) kuid võiks olla ka nn. ''forward'' nupp.
Sellest nupust tunnen puudust kuna järgmine väike miinus tekitab vajaduse. Ehk siis on protsessor natuke aeglane vahes ning vajutades ''back'' ei reageeri piisavalt kiiresti ning vajutad juba teist korda. Samas paistab, et seade salvestab mõlemad vajutused ning liigub 2 sammu tagasi. Kuna 2 sammu tagasi on rohkem kui soovitud siis võiks olla ka ''forward'' nupp, et saks tagasi eelmisele lehele ja ei peaks otsima tihtipeale pikas loetelus õiget kohta.
No ja siis kindlasti menüü jne. sujuvus. Muidu suht OK ja talutav kuid vahest aeglaseks jääv protsessor ja ebasujuv menüüs liikumine häirib.
Eile sain kõrvuti näppida oma Tab2, Ipad2 ja Archos 10.1 tahvelarvutit ning võrrelda neid.
No pean tunnistama, et ega Ipad'i sujuvuse, kiiruse ja ekraani tundlikuse ning selguse lähedale ei jõudnud kumbki teistest seadmetest.
Lisaks on täiesti arusaamatu ja mõistusevastane Androidi ja FlashPlayeri mitte arendamine kokkusobivaks alates Androidi 4 põlvkonnast ???!!!
Pool internetti on ülesseehitatud Flashide peale ja nemad ei toeta seda ... nalja teete või?
Samas sõber oli kuidagi suutnud oma Archosel (millel on sama OS - Android 4.0.3 Ice Cream Sandwitch e. ICS) flashplayer 11.1 tööle saada. Kahjuks ei suutnud ta täpselt välja mõelda kuidas ta seda tegi. Tõenäoliselt on vaja läbi mingite teiste browserite ja lisa appide installeerimise seda asja leiutada.
Eks ma üritan seda asja vahepeal sättida ja kui teada saan kuidas seda teha mainin ka siin kindlasti ära.
Siiski jään seisukohale, et kvaliteedi, hinna, tasuta appide ja muude lisavidinate kohapealt on Samsung Galaxy Tab2 10.1 turu parim ja mõistlikum toode.”
Marko T on seda arvustust muutnud: 30.09.2012 14:42
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
36. Samsung ATIV S
4.8” HD Super AMOLED ekraan, materjaliks Corning Gorilla Glass 2. 8.7mm õhuke harjatud alumiiniumist korpus. 1.5Ghz kahetuumaline protsessor. 1GB RAM. 8 megapiksline autofookuskaamera taga ning 1.9MP kaamera ees. 16GB või 32GB mahtu ning MicroSD kaardi pesa lisamälu jaoks.
Lisas Sull28 30.08.2012